Muž ve stínu (2010)

Když jsem na to šel do kina, tak jsem počítal, že to bude pro mě jen taková nutná výplň v právě probíhající filmové noci, ale ouha, namísto toho to určitě bylo to nejlepší, co jsem toho dne viděl. O Ewana McGregora jsem se nebál, ale i Pierce Brosnan zvládl svou roli tajemného exmpremiéra na výbornou. Snímek diváka přimkne rychle houstnoucí a schyzofrenickou atmosférou a pomalinku rozplétá nitky komplotu, které se snaží hlavní postava přijít na kloub. Vhod příběhu nahrává velmi depresivní obrázky krajiny, minimum vedlejších postav a nakonec nečekaný, za to velmi elegantní závěr. Polanski opět ukázal, jaká je třída, protože takhle zadumaný jsem z kina hodně dlouho neodcházel.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Po shlédnutí předchozích dvou dílů jsem toho moc od třetího neočekával. A to se také stalo. Třetí díl se nese v klidném pohádkovém duchu bez složitých zápletek. Nečetl jsem předlohu, takže nedokážu posoudit věrnost filmové adaptace, ale příběh me bohužel ničím nezaujal a ani ničím přijemně nepřekvapil. Věřím, že pokud bych byl desetiletý capart, tak určitě budu z Plavby Jitřního poutníka nadšen a nejpíš pro tento druh obecenstva byl film vytvořen. Třetí Narnie si určitě zaslouží plus za efekty, drak se mi obzvlášť líbil. Krom toho nic dechberoucího, jen taková rodinná oddechovka.