Solomon Kane (2009)

Nestěžoval bych si, kdyby se to Bassett snažil držet v béčkových vodách - pak bych se viděl přidávat ještě o nějaké procento víc. Šlo tu určitě vytěžit víc: Víc temnoty, více hlášek, lepší a rozumnější konec, méně "God", méně dobráctví Solomona, i ta ženská tam moc nemusela být. Co ovšem hraje prim je James Purefoy, velmi dobré souboje, podmanivá hudba..ale taky Solomonův klobouk a Mára Vašut. Sečteno a podtrženo, nenáročná oddechovka za levnější peníz.

Vetřelci (1986)

Absolutně famózní nášup, který na svůj věk stále vypadá mladě a svěže. Rozhodně tady není ta mysteriózní atmosféra jedničky, ale nechal jsem se kochat skvělou akcí, neutuchajícím napětím, paradními hláškami a na svou dobu bezvadnými triky. Nezapomenutelná je pro mě scéna s mizejícíma nábojema u kulometů. Cameron se jednoduše překonal..oh yeah.

Dragonball: Evoluce (2009)

Yuck! Asi se mužu nazývat v tomto případě jako smolař, že jsem viděl kreslenou předlohu, protože jsem nemohl uvěřit, jak málo si hlavně scenáristé s režisérem dali tu práci, aby z toho nevznikla nějaká patlanina. Tahle omeleta vůbec, nedrží, příběh je naivní, děravý, romantika nesmyslná, bojové scény nic extra. Wong se asi zasnil do počítačových animací a podle toho to tak vypadá. Královsky mě bavil skvělý Yun-Fat Chow, ale to nestačí. Slabota, slabota.

Lásce na stopě (2001)

Je to určitě hrozně romantický, ale příběh mi přišel až tak děsivě založený na náhodě, že normalní člověk by zpatra jakékoli hledáni osudu zalomil hned na začátku, šmitec, konec. Ale Kate Beckinsale mužu a s Johnem Cusackem tvoří roztomilou dvojici, která funguje, což je největší plus tohoto filmu.

Jak vycvičit draka (2010)

Velmi milý počin, pohádka, jak má být a v modernějším hávu co se týče CGI triků. Dráček mi osobně přišel naprosto úžasný, hlavně jeho gestikulace, taky bych takovýho chtěl doma. Děj je dost přímočarý (i když mě pár nápadů příjemně překvapilo), oproti tomu hudba je hodně barvitá a vykreslení vikingského městěčka opravdu půvabné. Ač tento animák určitě není z kategorie nejdražších a ja už jsem nějaký ten rok dospělý, tak jsem si to náramně užil.

Memento (2000)

"OK, so what am I doing? Oh, I'm chasing this guy. No... he's chasing me." Jak už tu bylo několikrát řečeno, Memento je vskutku originální všemi couly. Příběh vypadá celkem jednoduše a fádně, ovšem natočit ho takovým způsobem, jako to dokázali Nolanové, zaslouží obdiv. Již po pár minutách jsem se začal ztrácet a cítil jsem se jak hlavní hrdina - vůbec jsem si nemohl vzpomenout, jak to vlastně před chvílí bylo! Flashback scény bohužel začly trošku omrzovat, ale nečekaný a brilatní konec mi vyčaroval úsměd od ucha k uchu. Konec dobrý, všechno dobrý..možná spíš výborný?

Klub rváčů (1999)

Jedno velký "Hmmm". To byla asi tak má reakce po konci Fight Clubu. Kdo by čekal, že po takovém nevinném začátku to takto skončí? Neznám knižní předlohu,takže mi nápad přišel jako geniální, zpracování perfektní a celou dobu jsem se jen patlal v tom, jak dát souvislosti dohromady. Teď už to konečně zapadá do sebe a holt si to budu muset pustit ještě jednou. Pitt + Norton hrají svou ligu, Fincher mistrně vede diváky za nos, tak proč ne trochu anarchie?

Opravdová kuráž (2010)

Já to nazvu jako poctivou filmařinou, kde mě nic nezklamalo, ale ani jsem nijak nevyskočil ze sedačky. Nechalo mě to vícemeně chladným. Jsem nejspíše uvnitř trošku megaloman a to mi na tomto snímku scházelo. Příběh ubíhal tak na půl plynu a postava La Beoufa byla pro mě neskutečně otravná, ale tak to asi má být. Co zvedá True Grit z obyčejného průmeru je mazácký výkon Jeffa Bridgese, příjemně ostrá Hailee Steinfeld a velmi povedená westernovská mluva (které bez titulku nejde téměř rozumět). Čekal jsem aspoň trošku přehnané přestřelkové finále, ale spokojím se i s tímhle realističtějším pojetím.

Černá labuť (2010)

Co jsme všechno ochotni obětovat, abychom dosáhli mety nejvyšší? Kolik píle..kolik bolesti? Aronofsky opět mistrně brnká na nervy a být fandou takových to filmů, nebál bych se přihodit i nejvyšší hodnocení. Takhle mě Černá labuť úplně nepohltila, scénář není dokonale vypilovaný a postava taneční rivalky mi vůbec nesedla. Proměna Nini není úplně přesvědčivá, ale naopak jsem byl doslova napnutý při velmi silném, psychadelickém, frenetickém a gradujicím finále. Skvělá kamera, ještě lepší hudba a hlavně výborná Natalie Portman zahrála svou roli naprosto excelentně a nahlas si řekla o oskara; jejímu výkonu nemám co vytknout. Bravo!

V jako Vendeta (2005)

Poté, co jsem si přečetl pár komentářů, které nebyly zrovna chválihodné, jsem se zeptal: Proč? Zdá se mi, že si mnoho lidí neuvedomuje, že se pouze jedná o adaptaci komiksu a tudíž spousta prvků nebude mít logicky s realitou mnoho společného. Vendeta sama o sobě je film k zamyšlení, protože hlavní hrdina není zrovna ideálním příkladem osvoboditele a bojovníka za lidská práva a tím vybočuje z klasických obrázků o super hrdinech. Weawingův hlas dokonale sedí pro charismatickou postavu jinak vcelku demonického V, který si neláme hlavu s likvidací nepřátelských stoupenců. Velmi mě potěšily umělecké vsuvky, jako čajkovského Ouvertura nebo Hrabě Monte Cristo. Filmu ubírá hodně protahovaný střed, ze kterého se snaží vymáčknout alespoň kapku romantiky a jakous takous představu o tom, že i V je citlivou osobou. Celkově ovšem se jedná o vyjímečný film plný symbolizmu a fiktivních obrázků o postapokalyptické budoucnosti, který má daleko k jakémukoliv druhu zklamání.