Nabít a zabít (2006)

Jeden z těch filmů, kde si na začátku budete říkat: What the fuck??? a na konci: Jo, tak takhle to bylo myšleno. Aneb pomsta je pokrm, nejlépe podávaný za studena.

Krvavý obchod (2015)

Když tomuhle nedáte alespoň 3*, příjde Vás navštívit Mr. Deacon s biblí v ruce.

Ledová smrt III (2010)

Prostředí lesů a hor, léto a zima. No a to je tak všechno to, co stojí za zmínku. Postavy se opět chovají kurevsky dementně, jejich vnitřní motivy by nerozklíčoval ani Sherlock Holmes, no a k tomu si přidejte hlavního záporáka, který tentokrát oproti druhému dílu potrénoval zadržování dechu pod vodou. Podprůměrný konec průměrné norské série.

Ospalá díra (1999)

Na svou dobu překvapivě vynikající historické krimi s nádechem mysteriózna. Škoda, že celkový dojem kazí na některých místech až příliš laciné speciální efekty (krev připomíná sirup, vykulené bulvy čarodějnice mi přišly jako něco, co by v hororu nemělo co dělat) a místy jsem přemýšlel, jestli to náhodou nekoukám na komedii.

Ledová smrt II (2008)

Snaha o sequel, ale že by se to poučilo z chyb jedničky, to né. Vrah, který už měl být vzhledem ke konci prvního dílu tuhý jak podešev, si místo odchodu za bílým světlem zvolil raději hibernaci. No a jak si tak ležel v trhlině mezi mrtvolami svých obětí, rozhodl se, že se mezitím naučí teleportaci a nesmrtelnosti. Po nějaké době je jeho "mrtvé" tělo převezeno do skomírající nemocnice, se všehovšudy 5 zaměstnanci a tak může začít rozvíjet své nově získané schopnosti. I když teleportaci vlastně ani doopravdy nepotřeboval, protože postavy se vždy příhodně oddělí a nejméně jedna někde zůstane naprosto osamocena, snad aby se to vrahovi lépe vraždilo. Jedinné co mě potěšilo bylo, že jsem se konečně dozvěděl něco víc o vrahově minulosti. Sice jen pomocí několika novinových titulků a jednoho dialogu s doktorem, ale pořád lepší než ten několikasekundový flashback v jedničce.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Dědictví 2 je ukázkový příklad toho, proč by se neměly točit rádoby nová pokračování po x letech. Důvod je jednoduchý: protože vznikne SRAČKA. A nejinak je tomu i v tomto případě.

Ledová smrt (2006)

Bylo nebylo, na druhé straně hor stával starý hotel, který byl v minulosti ohniskem kontroverzního zmizení. No a že nezůstalo zrovna u jednoho. Do tohoto hotelu se v nouzi uchýlí i pětice snowboardistů, hledající útočiště před mrazem. Respektive násilně vnikne. A už se nám pomaličku začíná hromadit jedno žánrové klisché za druhým. Mezi prvními obětmi jsou typické archetypy alfa samce a královny plesu, z retardovaného vrahouna vidíme nejprve pouze detail horolezeckého cepínu a když už ho kamera později zabere celého, tak pro jistotu zezadu. Později ho sice uvidíte také zapředu, ale kromě toho že je to dvoukilový řízek, vám to toho moc víc neřekne, protože má na xichtu permanentně nataženou jakousi kuklu či co. No a ústřední hrdinku bych teda zblízka v temné uličce potkat nechtěl. Je totiž tak šeredná, že bych si o ní neopřel ani babiččin starý rezavý bicykl, který ji později jistojistě ukradli cigání. Kdyby u něj ovšem na noc postávala ona hrdinka, má ho babička dodnes. A co měl jako znamenat závěrečný WTF flashback, ponechávající diváka v ještě větší nejistotě??? Vzhledem ke "kvalitám" (čti chybám) a nedostatkům jedničky, se celkem děsím, co si asi tvůrci přichystali v dalších dvou dílech.

Brotherhood (2010)

Celou dobu jsem přemýšlel, kdo je tu ta největší kurva. Byl to prodavač v obchodu Mike, zelenáč Trevor nebo snad SZCH? Záleží pouze na vás, jaký si uděláte po shlédnutí názor...

Srbský film (2010)

Kdybych měl tohle zhodnotit 2 slovy napsal bych: Psychologické porno. Po zhlédnutí, se cítím tak nějak mentálně znásilněn.

Predátoři (2010)

Cikánská férovka high tech end predátoři vs low end lidstvo. Nutno ovšem dodat, že závěrečná bitka byla celkem šmakózní. A co měl jako znamenat ten závěr? To snad měli řešit nejdřív ne?