Občanský průkaz (2010)

Zdaleka bych se vyhnul žánrovým vymezením. Občanský průkaz, představuje, když už nic jiného, doklad o době, kterou zažili naše rodiče a prarodiče. Doklad o době, kterou jsem nezažil, takže nemůžu objektivně soudit, co je reálné, co se mohlo stát a co je jen výmysl scénáristy. Jakožto nezúčastněnému divákovi, mi to ovšem přišlo dostatečně věrohodné. Rozhodně jeden z těch ''lepších'' českých filmů.

Pastýřova panenka (2010)

Nemám rád filmy, které se na začátku tváří, jako že nedávají smysl, v prostředku se už zdá, že smysl pomalu začínají dávat, a na konci Vás pouze utvrdí v tom, že váš začáteční dojem, byl naprosto správný. Tohle totiž moc logiky nepobralo.

Noční směna (2014)

To zase bylo něco. Opuštěná stanice, hlídkující policajtka a duchové, bezďáci, telefonní hovory, a ku-klux killer klan. DiBlasi ty už to nehul!

Ghoul (2015)

Stylem snad nejvíc podobné přehypované Blér sračce. Bohužel, další český pokus o vytvoření něčeho, co by konečně vyšvihlo čechy na vrchol z té žumpy, ve které se české filmy už nějaký ten pátek topí a ještě zřejmě dlouho topit budou. Je fakt, že takhle mě ještě obyčejný záběr na holínky pod kabátem v žádném jiném filmu nevyděsil, ale to je tak všechno. I když ona za to, spíš místo strachu, může naspídovaná kamera, v kombinace s přespříliš hlasitým zvukem ve sluchátkách. Konec totiž diváka zanechává s mnohem více nezodpovězenými otázkami, než na začátku. Co třeba ten Ukrajinec, v jehož chatě se to celé odehrávalo? A Čikatilo se tma jako jenom tak zhmotnil ze vzduchu? Případné zájemce o kvalitní camera footage horor odkazuji spíše na loňský As Above, So Below

Poslední rytíři (2015)

Zase jeden poameričtěný kočkopes, snažící se dosáhnout kvalit klasik v oblasti žánru. Jenomže to jako vždy dopadlo tak, jak to dopadá, když se američani neúspěšně snaží zkopírovat nějakou východní kvalitku. Blbě. Nejvíc asi zamrzí tradičně zpomalený pohyb během řežeb, nepřátelé padající jako kuželky, a korunu tomu všemu dává závěrečný americko-asijský souboj alá star dance. Už jenom chybělo aby povstal Zdeněk Chlopčík a pronesl verdikt. Takže díky, ale zůstávám u osvědčené východní produkce...

Co jsme komu udělali? (2014)

Pokus o rasistickou komedii. No řekněte v jaké jiné komedii, uslyšíte narážky typu: A přijde i Jackie Chan a Arafat? Dorazí i Bruce Lee a rabín Jákob? či Vánoce s Kadáfím a Netanjahou? Občas se tu zkrátka nějaký ten dobrý džouk najde, ale co s tím zbytkem???

Ďábel (2010)

Klaustrofobické prostředí výtahu a v něm 5 uvězněných lidí. Noi vlastně čtyři a jeden ďábel. A protože nemá nic na práci, různě haraší s pojistkama, povoluje skoby a sem tam do někoho pustí 220V. No a mezitím, prohlubuje paranoiu né zrovna nevinných pasažérů ve výtahu. Každý z nich má totiž u Ďábla nějaký ten vroubek a přišel čas zúčtování. A když už chtěl jít Ďábel dom, tak se chytře zamaskuje a......puf.... Pochválit můžu tak maximálně horizontálně otočený obraz typického amerického velkoměsta. Film doporučuji pouze obdivovatelům béčkového hororu, ti ostatní si určitě najdou kvalitnější snímek...

Grizzly zabiják (2015)

Chudák méďa. No považte, vždyť jenom bránil svůj les před vetřelci. Film okamžitě vypaluji na dvd a zasílám na nejbližší pobočku Green Peace.

Jedna mezi oči (2012)

Zase jeden pokus o retro styl z 80tek. Problém je, že takový filmy už se prostě nedělaj. Nějaká akce tam byla, pár těch headshotů by se tam taky našlo, macho záporák nemůže chybět ale stejně to nějak není ono. Pokud chcete vidět dobře natočený retro akčňák z poslední doby, sáhněte raději po skin trade

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

No na papíru možná zápletka druhého Sherlocka vypadala úchvatně, ale když se pak převedla do filmové podoby, padla kosa na kámen. Zápletka nelogická, berličky v ději neexistují a Ritchie mi svou snahou uplést z hovna bič, místy připomínal Mc Gywera. Narozdíl od něj, na to ale nemá potřebné dovednosti. Upřímně doufám, že třetího dílu už se snad nedočkáme...