Undocumented (2010)

Americké protiuprchlicky zaměřené náborové video. Takže pokud jste xenofob a nejlépe ještě rasista, je tento film pto Vás to pravé. My ostatní hodnotíme jako ucházející thriller...

Sunshine (2007)

Ty dvě hvězdy tomu sypu jenom proto, že ode mně horizont dostal hvězdy dvě. První polovinu jsem měl dojem, že koukám na něco ve stylu gravitace a jenom jsem čekal, kdy do toho vstoupí ten scifi prvek z Pandora , či horizontu. Bohužel, asi budu čekat dodnes. Když pomyslím, že jsem Horizontu narval jen 2 hvězdičky a pak viděl tohle. No řekněme, že jdu upravit hodnocenní.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Ach jo zase jeden kus, určený pro masy. A ze začátku to vypadalo tak nadějně. Ale pak se to nějak zvrtlo. Zloun se správným přesvědčením, chce zničit svět aby mohl být lepší, avenžrů je hrubý nedostatek a tak dojde i na převlékání kabátu z řad nepřátel, no a aby toho nebylo málo, podaří se dokonce naplnit Ultronovu vizi ovšem za tu dobrou stranu. Pochopitelně nechybí ani potitulková scéna a nečekaně i jeden oslí můstek směrem k jedničce. Bohužel, dokud tohle bude těm obezním amíkům stačit k naplnění diváckého zážitku, budou se tyto typy filmů točit dál. Já ovšem chtěl a čekal něco víc...

San Andreas (2015)

Zase jeden z těch filmů, plný patosu, na který si, půl roku po shlédnutí ani nevzpomenete. Problémy se zde tak nějak řeší samy od sebe (nemám auto, ale zloděj si jedno ukradne a nechá ho přede mnou, vozovka přede mnou je rozbitá, ale na kšiltu týpka vedle mě, zahlédnu logo místní letecké společnosti, Nemůžu rozbít sklo a tak ho rozjedu lodí). No a samozřejmě nechybí ani všudypřítomný americký patriotismus (záběry na vlajku, konečný dialog...). Ovšem pokud chcete u něčeho nenáročného na 2 hodinky zcela vypnout, je pro vás San Andreas tou správnou volbou.

Contracted (2013)

Stejně jako i v Neutečeš, i tady všechno začalo jedním opileckým sexem s mužem s příznačným přízviskem B. J. Netrvá to dlouho a Samík chytne zombí filcky. A než bys řekl nekróza začne se Ti přede zraky Samantha měnit v solidního zástupce homo nekrosis. A když už teda ví, že je na tom fakt špatně, rozhodne se, že se o problém "podělí" s přáteli. A tak tedy postupně vyjebe se svou snobskou lesbo přítelkyní, kamarádkou která si na Ni dělala už dlouhou dobu nárok a zkrátka nepříjdou ani otravný expřítel, či snobská matka. Jenom si tu drobet chybělo vysvětlení, jak k "problému" přišel třeba pacient 0, od kterého průser chytila Sam, nebo jaké byly jeho další osudy. Vzhledem k tomu, že pro kikinu vše skončí po 72 hodinách, nejde mi na rozum jak mohla pácka nula někde uprostřed filmu náhodně potkat a jak to, že pácek vypadal relativně normálně. No koukám, že se nám letos bude točit dvojka, tak uvidíme, třeba tam nějaké otázky vysvětlí... Když koitus, tak jedině s ochranou!!!

Konzultant (2013)

Celkem by mě teda zaujímalo, kdo koho vlastně obral. Bohužel, nemám nejmenší tušení. A to jsem o tom právě viděl film. První půlka filmu je solidní nuda a zlepšit to nedokáže ani ta druhá. Ridleyho hvězda už asi definitivně vyhasla.

Horizont události (1997)

Ach jó, zase jeden rozporuplný film, který to bohužel nakonec zase přepálil se snahou, být přehnaně originální. Jak zde už napsali mnozí jiní, ze začátku má film pomalu ubíhající tempo, buduje atmosféru, straší záhadným komunikačním varováním, jenže pak se stopáž pomalu přehoupne do druhé poloviny. A najednou jsme svědky halucinací, bludů, šíleností a nechybí ani samotnou lodí přetvořený člen týmu. Celkem mě pobavila jeho schopnost mačkat s naprostou přesností konkrétní tlačítka, i přes zjevný handycap v oblasti zraku. A z původně vynikajícího áčka se než bys řekl černá díra, Horizont střelhbitě mění v podprůměrné céčko.

Hannibal (2013) (seriál)

Seriál mi mnohdy připomínal podobné myšlenky, ale o to víc zaujal. Celý koncept chytání sériových vrahů v čela s úhlavním vrahem byl zaujímavě zpracovaný. Jenom mě trochu zaskočilo, že ačkoliv byl seriál natočen na motivy knihy Červený drak, nalezneme zde i oslí můstky k Mlčení Jehňátek a dokonce i něco málo z Hannibala. Ty tři série prostě nemůžu než doporučit...

Let (2012)

Další z těch povrchních filmů, ukazující tentokrát problémy jednoho alkoholika. Aneb příběh hrdiny, který zachránil 95% posádky a veřejnost se mu odměnila vyšetřováním a nakonec i ztrátou svobody. Něco takového je možné snad jenom v Americe.

Mea Culpa (2014)

Zase jeden film, který neví, čím chce vlastně být. Je to rodinné drama, ukazující rozpadlou rodinu, rádoby drsná francouzská gangsterka ze staré školy nebo snad příběh viny? Bohužel, tak nějak od všeho trochu. Kdyby se vynechala ta trapná dramatická linka, vystříhaly rodinné stmelovací pasáže a nechala se tam jen ta syrová akce, mohl to být docela jiný film. I když, v tom případě, by to zase nebylo delší než těch 60 minut. Za mně "jen" 3 hhvězdy.