Thor (2011)

Úvod, to je jasne čitateľný rukopis Branagha. Čo však nasleduje po tom je skutočné sklamanie... Nerád dávam na váhu fantasy filmu logiku, avšak tu je tej ,,nelogickosti´´ až priveľa. Vyziable mrzuté krívkajúce čosi, čo s popcornovým makeupom si nachádza cestu ku konzumentom.

Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Burani, policajný štát, status quo, škatuľkovanie...ale aj precitnutie a rozprávka? Trevorov kraťas je za päť. Tento snímok však len za 5,75/10. Po sledovaní Bena X(2007) som čakal obdobnú drámu, no dostal som len schématické postavy a ich precitnutie, ktoré ani nieje poriadne vidieť. Film sa pohybuje na hranici priemernosti, občas prekvapí a vyšle dobrý signál, vzápätí sa ho však zľakne a opäť zavíta k šedej farbe.

Ben X (2007)

Ak by bolo finále už v 67. minúte, ďalších 6 minút sa stalo snovými. Potom... potom by to bolo v mojej top desiatke.

Juha (1999)

Zaujímavý koncert. Zo začiatku vám mocné údery bušia do spánkov, neskôr sa to aj občas trafí a korešponduje s dejom. Avšak len zriedkavo. Symbolické, nudné, hlučné a hlavne zbytočné.

Slepé lásky (2008)

Mierne rozčarovanie z konceptu prevláda nad emóciami. U prvého príbehu som zadržoval slzu v oku v ostatku už nie. Po Petrovi som očakával dajaký podobný synkretizmus, keďže ma priam zaskočila podmorská scéna. Nekonalo sa to. Ak idete na film aby ste sa priblížili ,,zraku´´ nevidiacich budete mierne sklamaní. Dokumentárny štýl sa venuje len ich snímaniu ako oko kamery. Žiadne odpovede na ich vnímanie sveta len útrapy v otázkach lásky. Výber protagonistov je pestrý či už generačne alebo štýlu osobnosti. Postava Mira bola pre mňa väčším prekvapením. Hudba je, tak povediac, ako kde. Zo začiatku hrá ako o náladu, no neskôr, kde by mohla diváka vyžmýkať, chýba. A že tie zábery boli úprimne úsmevné! Príde mi to o stupeň horšie ako Katka(2009), preto teda dávam tri hviezdy. Možno to bude na druhé pozretie lepšie, ako mi spomínalo dievča z kina, neviem.

Štyri (2007)

Prekvapivo kvalitný krátkometrážny zo Slovenska. Dobrá pointa, zaujímavé spracovanie a, skrátka, svet je malý!

Ghost in the Shell (1995)

Deus-ex ala ženská kyborg manga z 95. Bolo to snáď ešte nezáživnejšie ako filmy s tématikou Dead Space. Až sa hanbím dávať prirovnanie s Deusom. K postavám som si nedokázal nájsť cestu, post moderné prostredie nevyzerá postmoderne. Možno remake u mňa zaboduje viac, predsa len za tých 13 rokov sa toho veľa v točení zmenilo.

Hodný, zlý a divný (2008)

Vypnúť mozog, cez hluché časti sa najesť a máte vydarenú western komédiu kde figuruje asi najepickejšia bojová naháňačka, akú som kedy videl. Český dabing výborne pasoval. 8,5/10 a.d.. 8.9.2012: Pozor! Aj tu už znásilňuje film slovenský dabing. Pre Váše zdravie, radšej zohnať inú verziu.

Dalkomhan insaeng (2005)

,,Život je hořký, bohudík´´ Pre Leeho určite, najmä v prvej polovici je film adekvátny svojmu názvu. K miernemu vytrateniu dôjde v polovici druhej, kde sa film uberá, bohužiaľ, holywoodskou cestou. Nebyť tohoto smeru, udelil by som plný počet, lebo po filmárskej stránke, od hercov až po použitie aparatúry, je to klenot. Nehovoriac o napätí. Suma sumárum 9/10

Janghwa, hongryeon (2003)

Nie! Nie! Nie! Čo to preboha bolo? Skôr než ma odsúdite, že som film nepochopil, vedzte, že am. remake mi pointu ihneď prezradil. V úvode super hudba, film vyzerá kvalitne, ale čím ďalej beží stopáž, tým je to horšie a horšie. Nuda, nuda, konina. Samostatné segmenty filmu, kamera, hudba, výkony, skrývali síce potenciál, ale ten je využitý veľmi nešťastne. Scenár sa pridržiaval pointy a preto brzdil celý film, ktorý si nemá šancu udržať diváka pozorného. Z hľadiska hororu tiež sklamanie. Ľakačiek málo, keď už zafungujú, nie sú dotiahnuté do konca, a tie ostatné; zvuky + schematické dievča s menštruáciou? Huh??