Děti moje (2011)

Nádherný a pohodový film, který mě velmi potěšil svou civilností a uvěřitelností, tedy tím, že se tam nedojily emoce jak na běžícím pásu, oproti jiným letos na Oscary nominovaným filmům. Skvělé charaktery, zajímavý příběh, nádherná lokace a dobré herecké výkony udělaly tento film perlou. Pro mě osobně oscarový favorit. Určitě se k němu v budoucnu vrátím. Hezké komentáře, které to napsaly za mě a s nimiž se ztotožňuji: larelay, dainio

Umělec (2011)

Hezky! Nikdy jsem si nemyslel, že mě bude vadit přítomnost zvuku u filmu :-)

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Tohle pro mne bylo obrovské překvapení. Trochu jsem se bál, že to bude trochu nucené po několika ne úplně povedených hrách, ale hra dopadla skvěle. Celou dobu jsem se skvěle bavil, především Cimrmanova hra (po přestávce) byla prostě výborná. Spousta narážek, které pochopí jenom znalejší naší historie, jiskřící humor mezi postavami, přesně, jak to mám rád. Ústřední dvojice divadla ve své bohužel poslední hře ukázala, že umí.

700 mil v sedle (1975)

Příjemný a zábavný western nepříliš náročný na nervy, spíše laděný trochu do komedie, výborné herecké výkony ústředních postav, pěkná hudba a krásná americká krajina. Docela je i překvapivý vývoj závodu. Ani chvíli jsem se nenudil. Prostě pohodový film.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tak tohle je špičkový seriál. Jeden z těch seriálů, u kterých prostě už po 2 minutách víte, že to bude bomba. Zatím 100%, ale 8. díl byl prostě naprosto dokonalý 110%. 9 díl: 100% a nápor na nervy. 10. díl 105%, krásné zakončení série, vše je rozehráno na pokračování. Celkově 1. série - 100% PO přečtení knihy - stále hodnotím seriál jako 100%. dokonce bych řekl, že se mu knihu povedlo v mnoha ohledech, především vykreslení motivů "nesympatických" postav knihu dalece překonat. Ale samozřejmě evidentně scénáristé těžili ze znalosti dalšího děje.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Tak tohle byla jízda. Naprosto výborná adaptace Pratchettova románu. Jako velký fanoušek Zeměplochy jsem si ji náležitě užil. Televizní zpracování nebylo na škodu, alespoň byl čas na tříhodinový opus, ve kterém se dalo všechno pěkně rozvést a, tedy méně vystřiženého humoru a scén. Filmu dominuje výborné herecké obsazení. Triky mě přišly velmi solidní, ani bych neřekl televizní, spíš se divím, jak realisticky to vypadalo. Asi nemůžu být objektivní, Zeměplochu miluju, ale tohle byla přeci jen bomba.

Láska a válka (2007) (TV film)

Také jsem viděl na ČT1. Sice byl film bezpochyby spíše televizní, ale líbilo se mi podání válečných scén v horském prostředí, zoufalost italského vedení války, kterou by bývali totálně projeli nebýt jejího konce a myslím, že to bylo zachyceno velmi věrně a také Albertina Regis je velká kočka:-) To, že bylo jasné, jak to dopadne zase tak nevadilo.

Robin Hood (2010)

Precizně natočený snímek. Moc se mi líbily mnohovrstevnaté exteriéry, ve kterých byly ukázány zbytky předchozích kultur, především brána v Nottinghamu a zbytky římských sloupů před vchodem do Toweru v Londýně. to dělal někdo, kdo věděl. Film také vhodně ukazuje, že každá strana měla svou motivaci, nedá se dělit na jednoznačné dobro a zlo. K 5 hvězdičkám však dle mě chyběl konzistentnější scénář, který však za jeho jinakost oproti klasickým zpracováním velmi chválím, měl tam však několik hluchých míst. Také až komunistická společnost lesních sirotků byla fakt vtipná, jejich příjezd k útesům Doveru radši komentovat nebudu. Přijde mi, že film je připraven na pokračování, které je ale s tržbami, jaké film měl asi nereálné.

Merlin (2008) (seriál)

Tenhle seriál mi ze začátku přišel prostě jako úplná faktografická blbost, nedávala tam spousta věcí vůbec smysl, ale nakonec to bylo úplně jedno. Je prostě totálně pohodový a hlavně neuvěřitelně zábavný a kvalitou šel stále nahoru. N2kolik hlavních postav jsem si opraavdu zamiloval. Další povedený seriál BBC. No a další dimenzi to dostalo, když jsem se v závěrečných titulcích nimoděk kouknul na jména a dozvěděl, že     dodatečnou hudbu ke 4. sérii složil Michal Pavlíček!!! Update po 5. sérii - tak to jsem nečekal, že to bude nakonec tak skvělé. Musím pochválit scénář, který se vyvaroval trapných momentů. Až na poslední díl, kde to teda ukončili podle mě hodně zbrkle a podivně. Dobrý komentář: Novoten.