Okno do dvora (1954)

Málokedy sa mi stáva, že ma film vtiahne do deja hneď v prvých minútach, tie dialógy sa nedali nehltať. Pozorovať susedov je zábava, v tomto prípade však nie je až taká neškodná. Je podozrivé správanie skutočným dôkazom zločinu? Kde končí objektivita a začína paranoja? Nie je to všetko len prehnaný výplod človeka, ktorý vážne nemá inú zábavu len sa škriabať pod sadrou a sledovať ľudí? Keď vaši najbližší veria v to, čo tvrdíte, znamená to, že naozaj máte pravdu? Pozrite si Rear Window.

Ať vejde ten pravý (2008)

,,Len aby si vedel, nemôžem sa s Tebou kamarátiť".....Najkrajší film o upíroch. Ostala som očarená predovšetkým výkonmi malých hercov o atmosfére švédskeho sídliska ani nehovorím...Rubikovou kockou sa začína vzťah medzi upírkou a blonďavým outsiderom. Jeho vývoj, keď si uvedomí, s kým má do činenia, až po rozhodnutie, či sa oplatí k sebe pozvať tú pravú, plus záverečné finále zaradili tento film medzi moje TOP filmy. Ani minúta nudy, jednoducho parádny film, na ktorom som nenašla jednu chybičku.

Mrtvé duše (2005)

Veľmi slabé, či už to chcelo byť horor alebo thriller. Priam tragicky tomu chýbala atmosféra, hoci herci až takí tragickí neboli. Skrátka nuda, človek si stihne aj zdriemnuť, nič mu neunikne. Pre mňa výpovedná hodnota jednej časti 200 dielnej telenovely.

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Ostala som trochu sklamaná. Ako bizarnosti boli fajn, aj efekty, ale čo to porobili s príbehom? Jednotka sa mi páčila, lebo mala hlavu aj pätu, v dvojke mi podstatnejší zmysel konania postáv a celkového deja chýbal. Škoda.

2012 (2009)

Malo to všetko, čo majú mať katastrofické filmy. Ničivé katastrofy, úniky na poslednú chvíľu, romantiku, sympatických hrdinov a aj kreténov, ktorým bude nakoniec ukázaný vztýčený prostredník..Dobré v rámci žánru, pre mňa nuda (ale podarilo sa mi to dopozerať, keď som začala čítať knihu a sledovala dej len jedným okom). Páčilo sa mi to však viac ako Knowing s patetickým N. Cageom.

Stmívání (2008)

Ja upírov môžem, ale toto sa mi naozaj nepáčilo. Bella šla okolo hereckého talentu asi tak ako Pattinson okolo sexappealu. Naťahané kvázi romantické scény ma nudili, a ak tam bol aj nejaký ďalší dej, tak ten ma nudil tiež. Ale tak beriem, že nie som cieľová skupina pre twilight ságu, a radšej ďalšie časti nebudem pozerať. Jedna* za pesničku od mojej obľúbenej Muse pri bazeballovej scéne.

Bratrstvo – Mladí démoni (2002) odpad!

Tak tento film sa môže používať ako metóda na mučenie. Strašné výkony partie stredoškolákov, ktorí v rámci voľného času behajú po škole s plastovými mečmi, aby sa po prechode na temnú stranu zase nahodili do sado-maso oblečkov, sú jednoducho nepozerateľné. Odkiaľ vzali peniaze na natočenie niečoho takého mi ostáva záhadou, takisto ako aj to, že kde sa tam vlastne vyskytoval Eric Roberts?!

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Noo..taký slabý horor (komédia) pre fanúšikov M. Fox, ktorá v sexi oblečení a s našpúlenými perami lanári mladých fešákov na nejaké tiché miestečko aby ich mohla....zožrať..Jediná, ktorá tuší mäsožravé chúťky hviezdy školy, je jej najlepšia kamoška v podaní A. Seyfried. A práve za ňu dávam tomuto filmu 2* a len ľutujem, že jej tvorcovia nedali väčší priestor a namiesto toho ju zhovadili strašným oblečením a okuliarmi, len aby mohol vyniknúť hlavný ťahák filmu, sexica Fox. Mám pocit, že aj tak základným posolstvom filmu bolo to, že si Megan rozopne svetrík, a preto sa radšej nebudem nad jej hereckým výkonom ani celým filmom zamýšľať.

Duch spisovatele (2007)

Fuuha, tak toto dielo ma zasiahlo takým spôsobom, že neviem, či sa mám smiať alebo plakať. Strašne ťažkopádny dej a hrozné dialógy korunuje D. Boreanaz, ktorému nestačí ,,hviezdiť" v Bones, ale predviedol skvelú formu aj v tomto filme (áno, tá podprsenka mu veľmi svedčala).

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tento sitcom sa mi zdá dosť preceňovaný..Ako netrvrdím, že je zlý, bavím sa pri ňom, ale také strašné terno mi to nepride. Chýba mi pri ňom to čaro, že som schopná pozerať 10 dielov za sebou a tešiť sa na každú novú časť (čo napr. zažívam pri Big bang theory). Btw na Priateľov sa HIMYM nedoťahuje ani zďaleka.