Star Trek: Picard - Season 1 (2020) (série)

Ale jo, nakonec dávám 5 hvězd. Ale spíš z nostalgie.:) Bylo to správný star trekovský sci-fíčko. A když se příběh rozjede, tak to hezky odsýpá a s přiměřenou nostalgií se průběžně vzpomíná na staré časy, kdy byl Picard (a leckterý divák taktéž) v plné síle. Potěší i postupné objevování se dalších postav z původního Star Trek: The Next Generation. Až na rozvláčný konec se to myslím povedlo.

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

Pletichy arogantních zazobanců, kteří si myslí, že jim patří celý svět. Nefandil jsem ani těm nezazobaným, protože i to jsou všechno velcí frájové, kteří vše vyřeší po svém. Příběh navíc ničím zvláštní, dokážu si představit, že by to byla soap opera natahovaná klidně do nekonečna. U první sezóny končím, do dalších nejdu.

Muž jménem Ove (2015)

Příjemný filmek o nepříjemném pánovi. Škoda jen, že je to taková až moc pohádka. Být někdo neustále tak nevrlý, tak se k němu okolí rozhodně nechová tak přátelsky, jako ve filmu. Ve skutečnosti by se mu všichni vyhýbali, ale to by pak nebylo o čem vyprávět, že. Celkově to bylo ale hezké.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Je dobré předem vůbec nevědět, co za film to bude. Vyklubala se z toho odlehčená komedie dobírající si akční klišé Hollywoodu i Nicolase Cage. Vyloženě bomba to sice nebyla, ale koukalo se na to s úsměvem.

Pose (2018) (seriál)

První díl stačil, abych poznal, že já nejsem cílová skupina. Módní show a tanečky nejsou mým zájmem. Ale uznávám, že to nepůsobilo špatně, jen to prostě není moje téma.

Barry (2018) (seriál)

Zpočátku nenáročná komedie s několika povedenými vtípky. Tu a tam jsem uvažoval i o 4 hvězdách. Jenže za čas povedené vtípky zmizely a vše jelo dál jen ze setrvačnosti. A poslední čtvrtá série to zazdila úplně, ta je na jasné dvě hvězdičky.

Těla (2023) (seriál)

Koukatelné, ale časovým paradoxům se ani tady tvůrci nevyhýbají. Navíc se tu a tam postavy chovají nelogicky - zejména tehdy, když už vědí, že jejich činy určují budoucnost i minulost. Ale to v "časových" filmech bývá bohužel docela běžné. Celkový dojem je lehký nadprůměr.

Slovo (2022)

Pěkné, ale takové nedotažené.