Smrtonosná past 4.0 (2007)

Jako proti Johnu McClaneovi je Terminátor T-1000 hadr! Uf, tak takovouhl akční kravinu kdy hrdina sestřeluje helikoptéry autem, zničí stíhačku a přežije neuvěřitelný pády a výbuchy, nehledě na jeho nesestřelitelnost..to jsem vskutku dlouho neviděl. Za občasné dobré hlášky, celkem ucházející zábavu a Bruce Willise dávám dvě hvězdy.

Vřískot 2 (1997)

Zatímco Vřískot hodnotím lepší tři hvězdy, tady dávám horší dvě.

Černočerná tma (2000)

Povedené scifíčko které jsem shlédnul z povinnosti Vetřeleckého fanatika (Původní scénář napsán pro Vetřelec 3) a byl jsem mile překvapen. V první části hra světel od modrého, červeného a žlutého slunce nemá chybu. Filmu k dokonalosti chybí bezesporu nejen hodně peněz, ale minimálně nápad a atmosféru to má. Dávám 75%

Sbohem, baby (2007)

Co mě se tejče tak 85-90% Bezdebat povedené dílko. Já moc Afflecka nemusim jako herce, ale mladej mi sednul a tak se absolutně nebudu zlobit, když bude Ben režírovat a Casey hrát, protože tady předvedl že to umí. K tomu podpora velkých herců jako Freeman (kterej snad špatně zahrát ani neumí, ne?) a Harris. Silná zápletka a konec, kterej sice není překvapivej, ale není předvídatelnej. Prostě povedené .o)

Blade Runner (1982)

"Sní androidi o elektrických ovečkách?" Jak bude svět vypadat po atomové totální válce, až se lidstvo odstěhuje na kolonizované planety - slibovaný ráj? Až kyborg nebo android bude běžnějším artiklem než živé zvíře nebo automatická pračka, až domácí mazlíček bude android, až pracovní síla bude android, až kurtyzána bude android, jaká bude role člověka? A jaký bude vztah člověka k androidovi a opačně? A především, bude-li dokonalý android schopen lidských citů, co ho ještě bude držet pod úrovní společnosti skutečných lidí? Diskriminace, předsudky, otázka přežití, Harrison Ford a nebo vše bude tak trochu jinak?!? Budoucnost ví, budoucnost ukáže. GENIÁLNÍ a možná víc než to...

Holky to chtěj taky (2001) odpad!

Další film totálně nadupanej trapnym humorem. Pokus o plagiát úspěšných prciček.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Není sice zdaleka tak dokonalá, zvláštní, jedinečná a úchvatná jako 2001, ale přesto jde o velmi nadprůměrnou Sci-fi. Silný příběh z pera A.C.Clarka je znát, technické provedení filmu na výbornou, jen ta atmosféra co vytvořil Kubrick je zkrátka neopakovatelná. Pokud by se tenhle film pokoušel zopakovat jedinečnost jedničky, mohlo to dopadnout velice špatně. Já dávám 80% PS: Koukám na ruské kosmonauty a říkám si, že ten chlápek takhle z profilu vypadá jak Tříska...kosmonaut se otočí a hele...je to tříska :D Další film kde na mě nečekaně vykouknul.

Temná polovina (1993)

V rámci kinematografie průměrný, v rámci zfilmovaných Kingovek lehký nadprůměr. 50%

Pán much (1990)

Goldingův román je bezesporu literárním skvostem. Moc se mi líbil a tak když jsem zjistil jak vysoké má film hodnocení, začal jsem se těšit. Upřímě musím říct že vyloženě zklamán nejsem, ale nadšen také ne. Film se předlohy příliš nedrží, myšlenka však zachována zůstala a funguje to. Příjemě překvapily výkony herců. Hudba je skvělá. Rozhodně stojí za to tenhle film vidět, bez ohledu na znalost předlohy, ale pokud mohu doporučit, doporučím hlavně geniální knihu!

Saw (2003)

Pěkné nastínění Saw. Vpodstatě jde o jednu z nejlepších scén celovečerního filmu prolnutou do výslechu. Je to v mužském provedení (ve filmu je tato scéna ženská), je to kratší a net tak brutální jako ve filmu...i detaily onoho ďábelského zařízení se liší. Každopádně pěkná návnadička na celovečerák.