Četnické humoresky (2001) (seriál)

Panejo jak já jsem vděčnej že máme aspoň tu veřejnoprávní televizi. Je tu tak alespoň jedna televize, která necpe do hl. vysílacího času srágory postavené na "zcela reálných a běžných" mezilidských vztazích. Když člověk vezme Četnický humoresky v kontextu...kriminálky se většinou v českých krajích docela dařili. Hříšní lidé, Dobrodružství kriminalistiky, Hříchy pro pátera a další. Takže Humoresky jsou pokračováním linie povedených kriminálních seriálů. Prostředí první republiky je perfektní a proto jsou Humoresky ke kvalitě takřka předurčeny. Je to zábavné i napínavé...paráda.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Jako a timhle oni zasíraj hlavní vysílací čas. No to mě po*** holý záda...to už je i od Novy moc velká drzost.

Divoký anděl (1998) (seriál)

Další bráček co maminka pravidelně sledovala a tak jsem měl na výběr, buď budu místo McGyvera koukat na tohle a nebo se na TV koukat nebudu. Občas jsem z nudy skutečně absolvoval tu první volbu a tak se odvažuji hodnotit. Za nevinnou ucházející fasádu hl. představitelky jedna hvězda.

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Pamatuji si obrovskou kampaň ještě před nasazením na NOVĚ. Bylo to nějak před vánocemi, takže jsem si myslel že půjde o nějakou pohádku...o to větší byl můj šok když na mě baflo to co na mě baflo. Uf, už ta zápletka kterou napsal sám život. Slepé děvče vyměněno krutým despotickým představitelem vrchnosti za zdravého a krásného jinocha. Po letech se do sebe, jak již to na světě běžně chodí, zamilují a nakonec...ani nevim co nakonec...

2001: Vesmírná odysea (1968)

Famózní dílko. Ani nevím jak to popsat. Dovedete si představit, že by třeba Star Wars braly v potaz fyzikální zákony? Mám na mysli šíření (respektive nešíření) zvuku ve vakuu. To by z těch slavných vesmírných bitev se světelnými vzučícími střelami a mohutnými explozemi bitevních lodí moc nezůstalo, pokud by se odehrávali v tichosti. U 2001: Space Odyssey je ticho obrovským emoce vyvolávajícím plusem. Také jsem nezažil film, ve kterém by kosmonaut uzavřený do skafandru slyšel syčení vzduchu a vlastní dech...přitom je to silný zážitek když se vžijete do role kosmonauta, který kolem sebe (svého skafandru) má širý vesmír - nekonečno a jediný zvuk který vnímá je ten, který dokáže vydávat sám uvnitř skafandru. Vně absolutní ticho...trochu depresivní. Důvěryhodnost a realističnost je pouze zlomečkem jedinečnosti tohoto monumentálního díla. 2001: Space Odyssey nemá obdoby a Kubrick si tím u mě nejen smáznul mínus za zprzněné Osvícení. Smekám a jdu si přehrávat v hlavě některé okamžiky a přemýšlet...mám o čem. 100% POKRAČUJI: Tak jsem přečetl i Clarkovu knihu a nedat už prve pět hvězdiček, nebo kdybych mohl udělit šest, hnedka jednu přidám. A to zejména kvůli geniálnímu zfilmování nezfilmovatelného závěru díla. Ono se to podařilo, Clarke i Kubrick stvořili geniální kultovní sci-fi nad které není! Jsem unešen...jsem unešen do závratných výšin, až k Jupiteru (film), nebo až k Saturnu (kniha)...vlastně ještě mnohem dál, v záhadném dokonalém černém monolitu, není cesty zpět, jsem lapen, zcela jsem propadl kultu...a čím víc o něm přemýšlím, tím menší je šance že se kdy vymaním z úchvatných chapadel tohoto skvostu. Doporučuji film i knihu a zcela jedinečně je tentokrát jedno v jakém pořadí.

Tahle země není pro starý (2007)

Výborně natočeno, výborně zahráno. Není co vytknout. Teď s odstupem času musím přiznat že jsem od Coenů nic lepšího neviděl. Takhle si představuju moderní kovbojku, která se však vůbec nedrží vyjetých kolejí a nebojí se přinést něco jiného nebo nového. 88% .o)

Ratatouille (2007)

Perfektní filmeček. Právě jsem shlédl a zařadilo se to na špici. Myslím že už se tam udrží. Je to milé, vtipné a po všech stránkách vynikající! Je zde vše co od takovéhoto filmu očekávám. Jednoznačně a bez váhání 100%

Angelika, markýza andělů (1964)

Fenomén na který naše maminky, sestry, babičky, tetičky i sestřeničky museli koukat pokaždé když tuto sladkou sérii dávali. Sám si matně pamatuji jen tenhle první díl - dál jsem se zřejmě úspěšně vyhýbal svátečnímu vysedávání u TV a byl jsem tak ušetřen sledování plného obýváku něžných pohlaví se slzamy v očích.

Junior (1994) odpad!

Arnie v jináči by ještě sám o sobě nemusel být tak šíleným průserem, problém je ale v tom, že tenhle film je esencí trapnosti.

Batman navždy (1995) odpad!

Všichni jsou blázni, jenom já jsem netopýr! Tak tato životní pravda v podání Burtona s jeho osobitým stylem a jakýms takýms kouzlem a atmosférou byla relativně zábavná, když se člověk dokázal povznést nad ty komixový fantasmagorie a moc si je nepouštět k tělu. Bohužel tady už je to úplně jiný kafíčko...tady už jde všechen humor stranou a zbývají oči pro pláč. Nutno přiznat že v komixové brakové trapnosti ještě zdaleka nedosahuje extrému BetMana a Robina, přesto už nemám za co dát hvězdu. Dal bych za Carreyho, ale tohle jediný plus sráží tolik dalších mínusú že to nejde. Carrey se snaží, ale celou tuhle ptákovinu prostě neutáhne a to ani kdyby byl superman .o) Je to skvělej herec, ale v tomhle případě měl příšernou smůlu na film...jeho nejhorší role.