Anton Špelec, ostrostřelec (1932)

Burian je klasik a tohle je klasika nejklasičtější. Prostě smršť v podání krále komiků!

Vycházející slunce (1993)

Předlohu jsem samozřejmě četl a film se jí rozhodně nevyrovná, ale zbylo toho z knihy víc, než jsem čekal. Velké plus je Connery, který tradičně hraje skvěle. Nevím jestli se k filmu ještě vrátím na DVD, ale když to budou dávat v telce a budu mít čas, rád to zkouknu znova, prostě není špatnej.

Čert ví proč (2003)

Těšil jsem se na pěknou pohádku a pěkná pohádka to je. Lehce vtipná (zejména Liška), krásně natočená (prostředí, peklo, příroda), bohužel stále tam něco postrádám. V porovnání s pohádkovými klasikami neobstojí ani náhodou, příběh je celkem fádní. Zklamalo mě to.

Báječná léta pod psa (1997)

Komedie která by dokázala rozbrečet. Předlohu jsem nečetl, možná je to dobře.

Ospalá díra (1999)

Tohle na mne náhodou baflo z televize a nestačil jsem se divit. Má to nádhernou ponurou a napjatou atmosféru, pěknou výpravu a krásný efekty i dobrý příběh. Hlavně jsem ale byl uzeměn famózním výkonem Johnnyho Deppa který z toho udělal něco víc. Díky němu je to snad jediný horor u kterého jsem chvílemi i řval smíchy protože to bylo opravdu vtipné (u některých hororů člověk řve smíchy protože je to blbé). Ono možná by bylo namístě označit to jako pohádku pro dospělé...a v téhle škatulce je to topka.

Záhada Blair Witch (1999)

Rozhodně jedinečná a originální záležitost. Psychologické dílko s atmosférou napětí po celou dobu filmu udržovaném na nejvyšší míře může být důkazem jak lze s nízkým rozpočtem natočit víceméně převratnou pecku. K dojmu z filmu a k napětí přispívá i "amatérská" kamera kterou je to točené, bez níž by to bylo o ničem. Pěkně je zde vykresleno chování, zejména strach a panika...bohužel musím strhnout jednu hvězdičku za u hororu velice podstatný nedostatek. Není to ani trošičku strašidelné.

Relic (1997)

Průměrný a naprosto nezajímavý horor v němž se nejvíc leknete a bojíte u obyčejného výstřelku kolegy (kostra klepající na sklo), znechuceni jste krásným záběrem mozku na hajzlíkách a nakonec na vás udělá bububu šílená příšerka.

Přežili jsme Ardeny (2003)

Čekal jsem mnoho, dostal jsem málo. Pár zasněžených spojeneckých vojáků utíká před tlupou zanšžených německých vojáků zasněženou krajinou. Po cestě se zastaví na návštěvu zasněženého domu...nicmoc se neděje a to je největší slabinou filmu. Nemá to spád. Nejen že si klidně dojdete na záchod, aniž by jste měli pocit že o něco přijdete, ale můžete si i odskočit ukuchtit něco teplýho do žaludku, nebo pro pivko do džbánku. Od válečného filmu čekám rozhodně víc...a nemusí jít pouze o akci a přestřelky...