Světová invaze (2011)

Když se dohromady skloubí sci-fi a vojenský film, nemusí vždycky vzniknout jen slátanina. Může vzniknout film velmi podařený, až na některé, za vlasy přitažené hrdinské scény či konce vytažené z rektum(u). Hodně slušná podívaná s výbornými počítačovými efekty se stala jednou z mých oblíbených scifáren. 65%.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Shippūden je daleko lepší než ta série, na kterou navazuje. Opět se můžeme setkat s kvantem skvělých postav, výborně vymyšlených soubojů a ještě lepším soundtrackem než v minulé sérii. Vše je perfektní, vše krásně šlape, dokud nedojde na souboj "Naruto vs. Pein". Od této části anime už to jde jenom z kopce. Příběh začíná být čím dál víc absurdní, neustále se to natahuje, i přesto že je Narutova tématika dokonale vyždímaná. Celá série začne bobtnat nicneříkajícími fillery, hlavní postava je rok od roku větší dement, a korunku tomu dává Sakura, která se od akademie v podstatě vůbec nezměnila, čili neustále je to stejná kravka... Ale co, prachy to rejžuje, tak proč nepokračovat (v další destrukci). PROBOHA, ZASTAVTE TO UŽ NĚKDO!

Sociální síť (2010)

Vynikající film, který mi alespoň trochu přiblížil, jak to je se stránkou, bez které se v dnešní době obejde čím dál méně lidí, což je velmi smutné. Skvěle zachycená biografie. Vznik a vývoj Facebooku je výborně zpracován, sleduje Zuckerbergovy počáteční kroky až do doby, kdy vzniklo samostatné středisko Facebooku. Generace mladých herců příjemně překvapila, jejich výkony se rovnají opravdovým profesionálům. To se mi líbí!

G. I. Joe (2009)

Film, který nenadchne, ale ani nezklame. Problém je, že je film hrozně chaotický, jednotlivé pasáže jdou ohromnou rychlostí vpřed, takže není vůbec problém se do děje lehce zamotat. Když se hrdinové někam přesunuli, říkal jsem si "proč zrovna tady", vůbec jsem nepostřehl nic, co by je zrovna sem mohlo přivést. Podtrženo, sečteno: solidní akčňák, který je bohužel málo promyšlený. 43%.

Memento (2000)

Velice originální nápad. Nolan natočil film téměř pozpátku a člověk musí být velmi bystrý, aby se do děje nezamíchal. Bohužel já nepatřím mezi ty bystré.:D

Zápisník smrti (2006)

Hledáte-li nejlepší detektivku všech dob, nemělo by vám uniknou universum Death Note. Film natočený po vzoru geniální mangy/ anime není sice tak excelentní, jako jeho předloha, přesto i zde jsem s napětím sledoval, jakým směrem se bude dál rozvíjet příběh, i když jsem ho už znal. Pro fanoušky Death Note povinnost, pro lajky jistě výborná detektivka, ovšem neznalost předlohy může ve špatném smyslu ovlivnit výsledné hodnocení. 100%.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Dal bych jednu hvězdu, ale to by bylo vůči pokémonům nefér.:D

Mulholland Drive (2001)

Na profilu mám napsáno, že mám rád filmy na logiku. Tenhle film je na logice postavený, a já jsem asi tupec, protože tohle jsem opravdu nepochopil, a tím pádem mě film vůbec nezaujal. V některých pasážích jsem měl nutkání i vypnout TV. No nevím, na můj věk je to asi ještě příliš složité, opravdu. Zkusím se na to ještě jednou podívat, třeba mi dojde to, co jsem nepochopil.

Let's Dance 3D (2010)

Nudný příběh nesoucí se ve stylu Disneyho filmů. Předvídatelnost každé minuty mi ještě více zkazila zážitek z kina. Co mě možná nakonec překvapilo byly ty boty které dostal. Snažím se nedávat odpad tak alespoň za ty taneční kreace najdu 1 hvězdičku. Je to prostě stále dokola ohrávaná píseň. (bohužel viděno v kině)

Zmizení (2005)

Asi začnu tím, jak mi film ze začátku (lehce, opravdu lehce) připomínal 1. film Death note (poflakující se student v šedivé bundě). Skvělá noirová atmosféra a "prohnilost" středoškolského podsvětí je zachycena opravdu na podtrženou jedničku. Teď ale ta horší část. Přechytralý student, který vyšetřuje záhadné zmizení mi připadalo jako dobrý nápad jakože to byl dobrý nápad. Jenomže celý nápad je ten tam, když dojde k první potyčce, při které se z hrdiny stane rváč, který jde za svým cílem, i kdyby mu zlámali všechny kosti v těle. Kdyby se film zabýval spíše uvažováním a osobností hrdiny, nikoli rvačkami a rubačkami, byl by to pravděpodobně mnohem větší úspěch. Film mě potěšil, ale taky i zklamal. Není to nic převratného nicméně je to lepší, koukatelný průměr. 65%.