Ten nejlepší (2000)

Náhodou, tento film ma dojal. Síce je to americké, ale v tomto prípade ma to akosi ani nenapadlo. Smutné, pravdivé a dojímavé. Presne to, čo potrebuje divák, ktorý očakáva od filmu viac, než akciu a herecký výkon. Film bez príbehu je akoby bez duše. Cuba Gooding Jr. mu tú dušu dal. 4 z 5

Přátelé (1994) (seriál)

Stará klasika, sprevádzajúca moje dospievanie :) Áno, kto z nás nevyrastal pri tomto seriály? :) Myslím, že väčšina z nás áno. Známy Joey, Rachel, Chandler, Monica, Ross, Phoebe. Nič viac k tomu netreba. Každí ich pozná, takže 4 z 5

Hitman (2007)

Bez rozporu jedinečný, akčný film s vhodne vybraným Soundtrackom a zakomponovaným dejom z PC platformy. Hitman mi dal super zážitok, ako z filmu, tak z hereckého výkonu, akcie, výpravy a šarmu preneseného do Olgy Kurylenko Film ma od začiatku dostával a ja som sa len nechal unášať bez predpokladu, čo by sa mohlo stať ďalej. Bolo viac než zaujímavé sledovať dej, ktorý poznáte a nechať sa ním natoľko prekvapovať :) 4 z 5

Ratatouille (2007)

Trhák od Pixaru. Jedna z rozprávok, na ktorú sa nedá len tak ľahko zabudnúť. Vynikajúce grafické prevedenie, efekty, animácie. Proste krása :) K tomu všetkému dojímavý a miestami humorný príbeh zakotvil hlboko v srdciach a nie len detí a dorastu :) 4 z 5

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Keď som si prvý krát pozrel dotyčný seriál, pomyslel som si asi toto: "Príručku pre skautov nepotrebujem", teda omyl. :) Chlapík v hlavnej úlohe, ako Bearl Grylls si vyslúžil moj rešpekt a určite aj ďaľších X miliónov divákov za extrémny a zaujímavý seriál. Človek by si snáď nikdy nepomyslel, čoho všetkého je schopná príroda, apropo, čo všetko je ochotný vydržať človek, pre záchranu svojho života? To, ako pojedá rôzne druhy živočíchov, hmyzu a rastlín.... ÚŽASNÉ !!! :D Obdivujem nasadenie, s akým ide do každej jednej časti, to je snáď všetko. 5 z 5

Zelená míle (1999)

Vždy som mal rád filmy z prostredia väznice, pôsobili namňa trochu zváštne, tajomne a úzkostlivo. Možno preto, že mám menšiu úchylku zameriavať sa na veci po psychologickej stránke. Práve preto, poznať úmysli-myšlienky (väzňov). Zvlášť v tomto filme, v ktorom si osud vybral nesprávneho muža, no i tak jeho hrdosť dokázala zlomiť nielen zákony tedajšej doby, ale aj srdcia bacharov, ktorí si strážili svoju prácu a discyplínu nadovšetko.5 z 5

Titanic (1997)

Mega rozpočtový film, akým sa otvára cesta do hlbín ku Titanicu a náhľad k jeho histórii. Niektorý to poznajú len z rozprávania, niektorý z filmov, iný zas od predkov, no možno aj z reality. J. Cameron sa pokúsil ideu Titanicu poňať objektívne a čo vzniklo, predišlo moje očakávania v takom rozmere, že od dôb, čo som videl film 1x, to bude asi 5-8 rokov, ale dneškom môžem poznamenať, že to je viac úctihodnejšie číslo, pohybujúce sa niekde medzi 10-15x. :) Krásna Kate Winslet v obsadení "bohatej Rose" a Leonardo DiCaprio v obsadení role "chudobného Jacka" sa ponoria do tajov samotného Titanicu a jeho histórie, akú nikto z nás nepozná :) 5 z 5

96 hodin (2008)

Myslím, že k tomuto filmu netreba veľký komentár. Všetko hovorí za seba v pár slovách : "Milujúci otec, oddanosť, korupcia, drogy, biele mäso". Kombinácia týchto slov dostáva film do obrazu veľkého diela Pierre Morela, ktorý z toho vyťažil všetko a podaril sa mu unikátny kúsok, akým poukázal i na reálny dej vo svete drog a zároveň na možnosť uvedomenia si možných rizík tejto a podobnej situácie v živote. 5 z 5

Skála (1996)

Bez okolkov a dlhšieho váhania prideľujem filmu plný počet 5 z 5. Sean Connery a N. Cage odviedli skvelé výkony a nie len v tom filme, ale v mnoho iných. Film "Skala" patrí do rebíčka starších kúskov, nuž, ale svoje kúzlo nestráca. Naďalej ho ponímam ako jeden z veľmi vydarených a fantasticky narežírovaných ! N. Cage síce túto rolu chem. laboranta, podľa mňa moc nepoňal z toho správneho uhla, pretože mu prináležia iné typy filmov, ale zato S. Connery svoju úlohu odviedol ako vždy, bravúrne. Filmy typu : Skála, Liga výnimočných, Indiana Jones, sú proste jeho ! :)

500 dní se Summer (2009)

Nič menej film mi nedal viac, než som očakával od začiatku. Príbeh muža, ktorý sa naučí chápať dvojzmyslu slova "láska". :) 2 z 5