Aki Sora (2009)

Animovaný "Ok..." / Krátkometrážní "No dajme tomu..." / Romantický "Hahahaha !"

Kjósógiga (2013) (seriál)

Ľudia sa ma často pýtajú, že o čom je Kyousogiga (nie nepýtajú) a ja mám dosť problém s tým ako by som to sumarizoval. Je to v prvom rade príbeh jednej veľmi bizardnej rodiny. Veľmi komplikovaný príbeh s množstvom postáv nečakaných zvratov, ktorý, nebudeme si nič nahovárať, je niekedy dosť náročné nasledovať. Mám rozhodne chuť si to pozrieť celé ešte raz so všetkým čo viem. Je to príbeh plný smrti a znovuzrodenia, transdimenzionálna šialená jazda dievčaťa menom Koto (asi jedna s naj ženských protagonistiek v anime) s enormným priesvitným kladivom za čiernym zajacom so snahou nájsť nejaké informácie o jej rodine. Že moja posledná posledná veta nedáva moc zmysel? Výborne! Pochopíte všetko ak si pozriete seriál. Teda nie všetko... Aspoň niečo... Možno... Po čase sa Koto stretáva, z nejakými členmi jej famílie v sureálnej paralelnej verzií mesta Kyoto, a veci ešte len začnú byť zaujímave (a komplikované a ešte bizardnejšie ako boli). Nechcem ísť ďalej pretože bude najlepšie ak Kyousogigu zažijete na vlastnej koži a pokúsite sa dať tomu celému zmysel a dostanete sa ku krásnemu a naplňujúcemu finále. Veľa rozhodne záleží i na každého interpretácii jendotlivých udalostí, podobne ako vo FLCL. Tieto dva seriály majú rozhodne spoločné veci, zásadným rozdielom je v tomto prípade zameranie na rodinu a veci tým súvisiace, a pritom to nepôsobí ani chvíľu vnucujúco. Počuješ ma Markíza?! Toto je riadne rodinný seriál a nie tvoje shity typu Chlapi neplačú ! Aj keď predstava, že by v pondelok o šiestej večer dávali v telke niečo takéto je riadne sci-fi. Dôchodcom a gazdinám by explodovali mozgy... FROM AWESOMNESS !!!

Titanic (2000) odpad!

Najskorej som chcel napísať niečo chytrácke typu: "Ahááá, takže takto sa to naozaj stalo..." Ale som naštvaný takže vtípky preto idú bokom. Najhoršie investovaných 50 centov v mojom živote! Už po desiatich sekundách mi bolo jasné, že mám dočinenia so shitom najvyššieho kalibru. Preboha !!! Kto akože mal na starosti strih? Salvador Dalí osobne?! Strih vo filme je vec, ktorá sa slovne veľmi ťažko vysvetľuje, prečo je zlá, alebo nevhodná, pretože si ho človek nevšíma, kým nie je strašný. A tomu verte, že je. Po prvej minúte Vám bude jasné o čom hovorím... Tak či tak Titanic: The Animated Movie je asi najhoršie zostrihaný film, ktorý som videl. Vina padá samozrejme na režiséra, ktorý má v animovaných filmoch vačšinou nad týmto vačšiu zodpovednosť ako pri filmoch hraných. Chcem vidieť storyboardy! Ukážte mi ich do pána !!! Čo akože týmto chcel povedať? Proste som zhrozený pretože toto robí film fakticky nepozeraťeľným. A tým nemyslite, že toto je jediná chyba tohto diela.... Retardovaný dej, ohavná 3D loď, nepočúvateľne hudobné čísla, nulový rešpekt k histórii Titanicu, otravné zvieratká, nafigu animácia (niekedy tak cca 5 FPS, hlavne vo flashbackoch, keď mi niekto vysvetlí dôvod tak budem rád), ukradnutý dej od Camerona... Môžem pokračovať! Ozvučenie tiež za veľa nestojí... Slovenskí dabéri sa síce snažili, ale tento vrak sa nedal zachrániť. Už od začiatku bol odsúdený na to aby sa potopil. PS. Ak stratíte nejaký šperk na Titanicu alebo aj na hocijakej inej lodi, a ak nebude nikto na stratách a nálezoch, tak choďte rovno za kapitánom.

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Slušné aj keď možno až priveľmi ambiciózne pre svoje dobro. Kadečo by som dokázal vytknúť, ale na to som sa až pridobre bavil. Film naplno ocenia hlavne fanúšikova nerda pretože je doslova prešpikovaný drobnými odkazmi na predošlé epizódy. Čo takto pokračovanie James?!

Oní-čan dakedo ai sae areba kankei nai jo ne! (2012) (seriál)

Prečo vôbec pozerám seriály tohoto typu? Ach... Máte radi háremy? Kontroverzný humor? A čo zvrátené háremy, ktoré nikam nevedú s nudným protagonistom, ktorý sa nič nenaučí a nič nedosiahne? No lebo ja ani nie. OniAi som pozeral asi pol roka s frekvenciou tak dve epizódy za mesiac, čo tiež hovorí za svoje. Proste nie. Sú určite lepšie príklady v žánri, ktoré sú viac hodné Vášho času.

Kara no kjókai: Mirai fukuin (2013)

Tak čo to tu máme dnes hmm? Kara no Kyoukai film číslo osem? Pekne pekne... Konečne máme uzatvretú, či dokonca by som povedal, že ohraničenú celú filmovú sériu. Čakajte to na čo ste zvyknutí. Nejakú tú akciu a hlavne kopec filozofovania o smrti, zmysle života, samovraždách a podobných zábavných veciach, ktorými sú tieto filmy známe. Aj keď Mirai Fukuin nie je z tých najtemnejších filmov atmosféru si to stále zachováva. Soundtrack a animácia sú ďalšími silnými stránkami Hranice prázdnoty/ Záhrady hriešnikov. A keď som už tu tak odporučím Vám celú sériu. 8 filmov plus 2 OVA - je to dosť ale podľa mňa to stojí za tento neopakovateľný zážitok. Podstatné je aby ste filmy a OVAčka pozerali tak ako vychádzali, pretože tu máme Haruhi situáciu a jednotlivé časti nie sú v chronologickom poradí.

Gyo (2012)

Talentovaní animátori z japonského štúdia ufotable zrejme potrebovali po majstrovskom diele, ktorým bolo Fate/Zero vypustiť plyn. A to do slova a do písmena. Gyo je maximálne nechutný WTF Japan horor o invázií potvor z mora. A celkom dobrý horor s takpovediac klasickým príbehom pre tento žáner. Dosť klasická mi príde i hlavná hrdinka, ktorá je dosť idealizovaná. Záver je tiež typický ako býva. Čo však vystáva z radu je spracovanie. Očividne neboli k dispozícii bezodné bankové kontá Type Moonu a preto GGI nie je ani zďaleka tak dobré ako u Fate/Zero či Kara no Kyoukai. Pridáva to ale na celkovej béčkovitosti filmu čo v tomto prípade nie je na škodu. 2D animácia je však fajn, povedal by som že nadpriemerná. Na záver by som dodal, že stopáž je veľmi dobre vystihnutá. Stále sa niečo deje a veci sa neustále pohybujú dopredu bez hluchých miest.

Rail Wars! (2014) (seriál)

Choo-choo motherfuckers!!! All aboard the hype train!!! Ako naučiť ľudí niečo o vláčikoch? Treba zrobiť seriál kde je 10% faktov a technických informáciach o železniciach a vlakoch, 20% samoúčelnej akcie a 70% percent fanservicu. Geniálne... Je vždy zaujímavé vidieť zrod nového animačného štúdia a prvý seriál, ktorým sa svetu prezentuje. V roku 2013 sme tu mali Trigger a Kill La Kill a teraz (2014) máme až dve nové štúdia, a to MAPPA so seriálom Terror in Resonance a Passione s Rail Wars! Skevelý čas byť fanúšikom anime... BELIVE THE HYPE! IT IS REAL! There are no brakes on the hype train... Tenouttaten!!! Anime of the century. Must watch! Aoi Sakurai = best girl EVER!