Le Havre (2011)

Klišé na klišé. K tomu pripočítame predvídateľný dej, naivné postavy, ktoré sú napísané tak, že si ich obľúbi každý a k tomu štipka humoru. OK. Dajme tomu, hlavne, že vás to nechá z dobrým pocitom na duši. Čo zaujalo na filme mňa (a to som bol asi jediný ) bolo prostredie, v ktorom sa film odohrával, teda samotné mesto Le Havre. Možno to bude tým, že som už raz v Normandii bol, i keď nie priamo tu, ale môžem povedať, že táto časť sveta na mne zanechala dojem. Z toho vyplýva, že som bol odvtedy celkom zvedavý ako to tam vyzerá. Ja neviem, celkovo to dostáva u mňa plus za zvolenú lokáciu. Ťažko sa to vysvetlí ale je to niečo podobné ako keby ste ako malý chodili na prádzniny babke autobusom. Vystúpili by ste na zastávke v dedine kde býva a ten autobus by išiel ďalej do ďalšej dediny. Poznali by ste dobre meno tej obce, ale nikdy ste tam neboli. Veď načo? Je to len obyčajná stokárska dedina ako každá iná. Ničím nie je zaujímavá. Ale za nejakých 10 rokov, sa dozviete, že v dej jedného slovenského filmu sa odohráva práve v tejto dedine. Nikdy ste tam síce neboli, i keď jej prítomnosť ste cítili stále. Ludia v autobuse si tam pýtali lístky, v pekárni bol odtiaľ chleba, zopárkrát tam hrala dychovka takže plagáty s menom tej dediny boli všade po okolí. Otázkou je či si film pozriete. V tých končinách ste neboli 10 rokov pretože babka dom predala a odsťahovala sa so svojimi kamarátkami na Floridu, takže už nebol dôvod do tohto zapadnutého kúsku Slovenska ísť. Stále však tú susednú dedinu máte na rozume. V piatok dávajú v kine ten film. Pozriete si ho? Cinematik 2012

Rango (2011)

Podobné CGI animáky nejako extra nevyhľadávam, ale keď sa mi nejaký už pritrafí do cesty tak často im nemôžem nič extra vytknúť i keď by som ako chcel. Asi to bude tým, že Rango to hrá na istotu. Ach ten Hollywood... Na 5* to však neni ani zďaleka. Cinematik 2012

Nesahejte na prachy (1954)

Tak toto už hej. Presne takto si predstavujem gangsterku z 50 rokov. Pomalý rozbeh deja, jednoduchá zápletka a veľkolepé vyvrcholenie. Jediné čo vytknem to, že mi akosi unikol subplot s priateľkami našich dvoch hlavných mafiánov čo však na cekovom zážitku neubralo. Finálny produkt by som označil za lahôdku pre filmových labužníkov. Cinematik 2012

Stud (2011)

No čo vám poviem. Nejako ma to nedostalo. Rozhodne sa tu nejedná o zlý snímok. Čo by ma zaujímalo je fakt či mal film byť umelecký? Šokujúci? Alebo obidvoje? Celkový dojem bol aspoň u mňa zmiešaný aj keď neľutujem, že som to videl. Cinematik 2012

Umělec (2011)

Veľmi dobrý good-feelingový film. Rád si ho pozriem znovu. Ťažko sa o tom píše pretože každou vetou čo by som o Artistovi napísal by som mohol skaziť skvelý filmový zážitok. A čo by som ešte podotkol, že ten spomínaný zážitok bol ešte umocnený faktom, že som to videl v kine. Parádička! Odporúčam! Cinematik 2012 Aby som nezabudol hudba - fenomenána. Herecké výkony tiež... Aj keď to sa mi dosť ťažko hodnotí. Ale ten stih... Videli ste ako bravúrne je to zostihané?! OK. Stačilo... Myslím, že je vám jasné čo chcem tým povedať.

Straight to Hell Returns (2010)

Čo malo toto znamenať?! Fakt sa to ťažko pozeralo. Svedčí o tom fakt, že tento film prekonal rekord v počte ľudí, čo odišli z kina. Bolo ich asi tak 20. No a o čo vo filme vôbec išlo? Čo ja viem! Skupinka zločincov vykradnú banku a idú do nejakého mesta uprosted púšte. A potom nasleduje chaos. Nehce sa mi to popisovať, ale je to proste niečo neznesiteľné a útočiace na všetky zmysly. Vreskot a hrozné spevácke čísla striedala nekonečná nuda. Bolí ma hlava len keď si na to spomínam. Divné je, že ku koncu sa to trochu unormálnilo.Teda ak unormálnením sa dá nazvať šialená prestrelka. Po tom ako som trpel hodinu v akomsi limbu som bol ochotný brať akúkoľvek zmenu. Prvých a posledných 10 minút zachránilo tento film od odpadu. Jednoznačne hodnotím ako najhorší film na festivale Cinematik 2012 .

Poslední autobus (2011)

Wow. Tak toto ma totálne minulo. Ak bolo cieľom tvorcu na znechutiť tak sa mu to podarilo. Ďakujem už viac nie. Odteraz uznávam iba Kouzelný-školní-autobus. Hudbu, kameru a triky si však cením. Cinematik 2012

B'nei Dodim La'Neshek (2011)

V jednoduchosti je krása. Aspoň tak som to počul... Niečo na tom ale bude, pretože tento film bol tak priamočiary, jednoduchý s presne vystihnutou stopážou, že sa na to bola radosť pozerať. Čo je hlavné je, že bol zaujímavý. Konflikt v Izraeli očami mladého junáka, ktorý sa chystá do armády? Veď prečo nie... Nemám čo vytknúť, takže ak vás táto téma zaujíma rozhodne neváhajte a dajte tomuto životopisnému dokumentu šancu. Spracované to bolo fakt dobre podľa mňa. Cinematik 2012

Jeskyně zapomenutých snů (2010)

OK. Čo tu máme ďalej? Ach, zase ďalší dokument ! Tentokrát dokonca v 3D. No, prvé čo podotknem, že bezohľadne na to aké to bolo zaujímavé myslím si, že by na to stačila úplne 1 hodina. Mal som pocit, že som videl každú jaskynnú maľbu asi 30x. Inak... Nemám už čo vytknúť. Priznám sa, že o tejto jaskyni som vôbec nepočul a veľmi ma to zaujalo. Spracovanie, kamera, strih a produkčná hodnota sú špičkové. 3D efekty mi prišli taktiež veľmi vhodné. Dokonca vyzerá, že režisér ma zmysel pre humor, čo mu nemôžem vyčítať. Taktiež sa snaží o istú špiritickosť či poetickosť, čo tiež podľa mňa vychádza v poriadku. Čo ešte dodať? Hudba. Tiež bola dobre vybratá a starostlivo včlenená do fimu, čo len pridávalo "Jaskyňi zabudnutých snov" na celkovom appeale. Cinematik 2012

Nemilosrdný střelec (2007)

Vyše dvojhodinová nepretržitá akčná westernová jazda. Čakal som možno trocha viac, ale zase nemôžem povedať, že som bol sklamaný. Nudiť sa isto nebudete! Na to nieto času. Bolo to občas vtipné, občas trápne... Záleží aj na tom v akej nálade si k tomuto filmu sadnete. Ja som otvorený chujovinám tohto typu takže u mňa je to za 3*. Možno keby sa Tarantino ujal réžie dopadlo by to lepšie. Cinematik 2012