Tráva (2005)

"Creeping like a communist, it's knocking at our doors. Turning all our children into hooligans and whores It's Reefer Madness, Reefer Madness, Reefer Madness, Reefer Madness !" Už dávno som sa takto dobre nepobavil ! Hovadina jak sa patrí okorenená skvelým humorom, v celku vydarenými hudobnými číslami a zaujímavým hereckým obsadením. Kristen Bell sa tu zablysla. Nevhodné pre všetkých puritánov a tých čo nemajú radi muzikály. Ak sa však naladíte na tú správnu nôtu, bude vás toto skromné nenápadné dielo istotne baviť. Miestami je to hotová genialita, ale občas sa zas nájde aj slabšie miesto. Do päť hviezdičiek chýbalo iba málo.

Králova řeč (2010)

Maximálna spokojnosť s The 83rd Academy Awards.

The Twilight Zone (1959) (seriál)

You unlock this door with the key of imagination. Beyond it is another dimension: a dimension of sound, a dimension of sight, a dimension of mind. You're moving into a land of both shadow and substance, of things and ideas. You've just crossed over into... the Twilight Zone !

Černá labuť (2010)

Nápadité, šokujúce, prekvapujúce a tiež nepredvídateľné a napínavé až do samého konca, síce občas tak trochu wtf ale aj tak som bol s týmto filmom nadmieru spokojný. Plus ako bonus krásne herečky Natalie Portman a Mila Kunis v hlavných úlohách. Ak nie ste slabšej povahy tak vám vrele Black Swan odporúčam, bežte si rýchlo tento snímok pozrieť a rozhodne neoľutujete!

Legenda o sovích strážcích (2010)

Veľmi rozporuplné! Sovy mám veľmi rád, patia medzi moje obľúbené vtáky a preto som si bez váhania pozrel tento film. Čakal som, že to bude nejaká rozprávočka s nejakým priamym dejom a veľkým a šťastným happyendom. Opak bol však pravdou. Sovy z Tretej ríše, všadeprítomná smrť a rôzne bitky rozhodne nie sú pre malé deti. Keď už tak lepšie by to dopadlo keby celý tento film byť viac uspôsobený dospelým. Chcelo by tom menej poúčania, trápnych detských vtípkov a radšej viac akcie, temnoty a sovej krvi. Zaujímavým oživením by bol napríklad koncentračný tábor pre sovy, ktoré nie sú Čisté. Bohužiaľ tento film nie je ani nakoniec ani pre deti a ani pre dospelých. Animácia bola však skvelá! Sovy mali perfektne naanimované doslova každé pierko. PS. Na filme ma osobne štvala ešte jedna vec. Postava toho hada sa mi zdala úplne zbytočná a jeho prítomnosť ma iritovala. Ale aj napriek všetkému môžem povedať: Najlepší film o sovách aký som kedy videl.

Adela show (2010) (pořad)

Objektívne dávam 2*, subjektívne je to jasný odpad! Záverečné hodnotenie, tak aby sa nepovedalo, udeľujem Adele a jej show 1*. Zhodnotenie jedným slovom: ANNOYING!

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Jeden z najlepších westernov všetkých čias. Newman a Redford válí. Ten záver bol nezabudnuteľný! Chudáci, mali ísť radšej do tej Austrálie. 5* odporúčam každému... Škoda, že dnes sa už takéto filmy netočia.

Asterix a Olympijské hry (2008) odpad!

Chcel som pôvodne dať alespoň tú 1 hviezdičku. Keď nad tým tak povajatám ani už neviem, za čo by si ju tento film zaslúžil... Možno za penkú princeznú alebo za Schumachera. Ale ten strašný koniec filmu ma utvrdil v tom, že táto záležitosť je jasný odpad!

Cry_Wolf (2005)

Ehm, bola to vskutku napínavá tak trochu predvídateľná jednohubka. Hororom by som to však nenazval...

Návrat osamělého jezdce (2008) (TV film)

Priznávam, je to dosť tupé! Scenár, dialógy, samotné konanie postáv ba aj list, ktorý píše hrdina tesne pred tým ako sa vracia domov, to všetko je jednoducho tupé. Avšak aj tak neľutujem, že som si tento film pozrel! Chcete vedieť prečo? Pretože som si pri ňom krásne oddýchol po ťažkom dni. Sledovanie priblblého dobrodružstva Bobbyho Hattawaya ako najnebezpečnejšieho predavača na Západe ma celkom bavilo a mohol som vypustiť paru. Došlo k uvítaniu Bobbyho doma, ku nejakým jednoduchým konfliktom až potom prišiel čas na lásku. Čo ma šokovalo bol ten milostný trojuholník, ktorý bol nad rámec môjho chápania... Aj keď sa nad ním zamyslím tak to nedáva zmysel. NEDÁVA !!! No a záverečná prestrelka... Nekomentujem. Každopádne som sa celkom dobre zasmial.