Kowabon (2015) (seriál)

Kowabon je krátke asi 3 minútové rotoskopované "hororové" anime, ktoré takmer nikto nepozeral keď vychádzalo a pochybujem, že získa po čase nejaký ten nával popularity. A možno je to aj lepšie pretože ako celok by som povedal, že nedosahuje svojho cieľa vystrašiť alebo vytvoriť znepokojujúcu či hrôzostrašnú atmosféru. Prvá epizóda sa ešte ako tak dala, ale potom to šlo celé konštantne dolu z kopca. Situácií nepomáhal ani ending s veselými nadskakujúcimi duchmi/hlavami a so zábermi s natáčania. Neodporúčam.

Mawaru Penguindrum (2011) (seriál)

Podprahové signály? What are those?! Symbolizmus + zlatí tučniaci? Moderná tragická(?) rozprávka pre dospelých o snahe zmeniť nezmeniteľné, pri ktorej musíte fakt rozmýšľať a dávať pozor? Áno prosím! A to všetko v špičkovom vizuálnom a hlavne audiálnom spracovaní. Soundtrack je skutočne božský. "Survival tactics!"

Svět podle Evelyn (2015) (seriál)

Čo je zase toto?! Povedzte mi volado... Do čoho som sa to zase namočil?

Širobako (2014) (seriál)

Nevídaná bomba !

Urawa no Usagi-čan (2015) (seriál)

Ach! Aké je hobby nejakého saitamského majiteľa stánku s občerstvením? Surfovanie samozrejme. Čo som vlastne očakával? Propagáciu Urawa-city, v Saitame podľa všetkého... A čo som dostal? No isto nie to! Ako súvisí s propagáciou mesta skupinka dievčat, čo absolútne nič nerobia, zašívajú sa v škole a trepú v kuse nezmysly? Veď ja vlastne ani neviem čo sa tam dialo. Spomínam si nejaký školský Railway club, ktorý nemal absolútne žiadnu funkciu ani význam. Prečo diváci nevideli nejaké pamiatky, atrakcie, športové zariadenia, parky... HOCIČO! Hop, ospravedlňujem sa. Zabudol som na 3 fotky budov (hlavne školy), na ktoré bol narýchlo zadelený nejaký päťkorunový fotoshopový filter aby to pripomínalo ako-tak kresbu. Tiež keď boli naše “hrdinky“ vo vlaku vyzeralo to, že za oknami sa hýbala panoramatická fotka Urava-city. Teda aspoň dúfam! Inak by to nemalo fakt žiadnu hodnotu. Postavy tiež mi prišli nie moc sympatické. Hlavne tá čo vyzerala ako netopier mi liezla na nervy. Ach! Ach! Škoda, že sa tvorcovia radšej nerozhodli propagovať Neo-Saitamu. Osobne si myslí, že crossover s Ninja Slayerom by túto zívárnu oživil. "Domo, Usagi-chan watashiwa Ninja Slayer des. Yeeeart!"

Nagato Juki-čan no šóšicu (2015) (seriál)

Ale no... Podľa mňa to bolo alright s prekvapivo silným finišom. Potešili nespočetné odkazy na pôvodný seriál a film. Ak si zvyknete na odlišný dizajn postáv a odlišnú štýl animácie bude šecko v poriadku. Mňa to bavilo, keďže tieto postavy mám rád!

Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman z roku 2007 bol OK a tento nový reštrat je taktiež prinajlepšom OK. Nejaký potenciál tu však vidím a som celkom zvedavý na prípadné hypotetické pokračovanie. Prijal by som ak by to bolo viac stealthy, viac zamerané na Agenta 47 a s lepšími dialógmi.

Vampire Holmes (2015) (seriál) odpad!

No, takže nakoniec som to zvládol a videl som všetkých 12 epizód. Smutné je, že to čo som predpokladal už po prvej časti sa naplnilo... Vampire Holmes je odpad! Úplne strašný po každom uhle pohľadu. Proste to nepozerajte prosím Vás!