Pan Nikdo (2009)

Jedním slovem nádhera - vizuálně skvělé, spousta úžasných nápadů, ztvárnění snů a různých realit... a ten scénář! Připomene to Věčný svit neposkvrněné mysli, Butterfly Effect, Benjamina Buttona, Forresta Gumpa, Amélii, Celu, nebo třeba i Lynchovy filmy... a přesto tak originální! Jakto, že jsem o tomhle režisérovi ještě neslyšel?

Mrtvý muž (1995)

První zhruba půlka byla úplně skvělá a byl to hrozně originální film, ale postupem času se z toho stávala hrozná kravina a sestupnou tendenci si to udrželo až do konce. Jediný, co si udrželo kvalitu po celou dobu, byla hudba.

Bezstarostný sex (2007)

Perfektní výběr typických párů, které spolu můžou mít sex, opravdu jsou tam situace přesně ze života. Některé na mě byly sice až moc ujeté (ale možná taky z něčího života :)), nicméně ty jsou zase o to vtipnější. Jen mi nějak nešla do hlavy ta fáze povídání mezi sexem a orgasmem. Jinak ale opravdu inteligentní a svěží komedie a věřím, že opravdu každý se v tom najde! Univerzální film na to, abyste si ho pustili s partnerem, pokud se ocitnete v jedné z těchto pěti situací :)

Majestic (2001)

To, že Darabont natočil dva lepší kousky, to přece není přítěž! A neznamená to, že tohle není nádhernej pětihvězdičkovej film.

Temný rytíř (2008)

Takový veledílo, takovej bombastickej a monstrózní film jsem snad neviděl, mělo to uplně všechno! Vůbec mě nenapadá film, ke kterýmu by se dal Dark Knight přirovnat, takovej pocit jsem ještě neměl. Herecký výkony jsou naprosto bezchybný, Ledger fantastickej, na jednu stranu komickej a zároveň z něj šel fakt strach, jen podle mě měl dostat na plátně ještě víc prostoru, třeba v podobě rozhovorů a bojů s Batmanem, možná až moc se to točilo kolem o kousíček míň fantastickýho Aarona Eckharta alias Harveyho Denta. Nejlepší film všech dob to není, ale já se na druhou stranu nedivím, že to je v těch žebříčkách takhle vysoko, protože tak brilantnímu filmu prostě nikdo nemůže dát míň, než nejvyšší hodnocení, protože prostě nemá chyby... A kdo se je v tom snaží hledat, tomu bych snad jen narval nůž do pusy a vzkázal: "Why so serious?" EDIT: Tak po dvou dnech, kdy se to ve mně rozleželo, jsem na to zašel znova a bylo to ještě o dost lepší než poprvé... kdyby to šlo, tak přidám ještě aspoň 2 hvězdičky oproti první projekci! Rozhodně doporučuju všem, aby se na to koukli víckrát.

Spiknutí (1997)

Je to celou dobu napínavý a záhadný, celou dobu jsem pořádně netušil, co se vlastně děje a kde je pravda. Znáte to - scény, kde je cosi naznačeno a zdánlivě to s dějem nesouvisí, ale nakonec zjistiíte, proč tam musely být. Takže jsem čekal překvapivý závěr s nějakým šokujícím vysvětlením, ale nic takového se bohužel nekonalo. Možná bych to musel vidět víckrát. Ovšem Mel Gibson je naprosto famózní a tahle role ukecaného blázna mu sedla a zařadila se mezi jeho nejlepší výkony.

Utržený ze řetězu (2005)

Není to žádná vyložená špička - spíš 70%, ale vzhledem k tomu, že jsem na to koukal v noci už dost unavenej a celou dobu mě ani nenapadlo usínat, protože mě film celou dobu bavil a zajímal, jak se to vyvine, dávám 4*. O trojici Bob Hoskins - Jet-Li - Morgan Freeman je tady toho napsáno dost, každý tu svoji roli zahrál parádně (Freeman jako slepý spasitel, Hoskins jako krutý pán a mezi nimi chudák pes Jet-Li), což je velmi důležité, jelikož na jejich vztahu je postaven celý film. A ještě něco - překvapuje mě, že tohle mají na svědomí Francouzi, protože to vypadá jako typická britská gangsterka Guye Ritchieho :)

Ovládací panel
18. nej uživatel Nový Zéland