• Romantický

Gwaenchana, sarangiya (2014) (seriál)

U žádné doramy jsem se nenasmála jako tady. Mám ráda syrový humor, i černý humor ocením. Lidskost i v nejednoduchých situacích byla cítit v každém díle. Jako bonus jsem dostala psychologický podtext děje, který mi byl velice blízký a příjemný. Dong-il Sung zastřešoval dospělost a vyzrálost, jeho charakter bych chtěla potkat i v reálném světe a troufám si tvrdit, že základ doramy stál právě na něm. Takhle přátelsky jsem se u seriálu nikdy necítila. Určitě se jsem neviděla poprvé a naposledy.

Radši kluci než kytky (2009) (seriál)

Možná to nejsou **, možná jsou to ***, občas i ****. Pocit, který zůstal, je ale spíše negativní. F4 jsou úžasní, dá se na ně dívat. Na co se nedá dívat je uječená rodina hlavní holky, a to jak se první polovinu hlavní holka hrbí a krčí. V cca půlce je seriál otravný, ke konci zase začne být trochu zajímavý. Zkrátit o polovinu a pak se na to bude lépe dívat.

Poolhawooseu (2004) (seriál)

Láska si nevybírá. Ale takového uřvaného despotu, který by mě měl za uklizečku bych teda doma nesnesla. Možná, že frčeli v roce 2004. Hlavní hrdinka má krásnou povahu a moc příjemně se směje. Myslím, že by seriálu prospělo méně dílů. Ale to je korejský nešvar.

Geunyang saranghaneun sai (2017) (seriál)

Seriál má krásné postavy. Není tam jediná, která by nebyla hluboce propracovaná. Dokonce i ten hlavní záporák mi byl sympatický a fandila jsem mu. Nejkrásnější scéna je pro mě ta, kdy se všechna "vnoučata" setkají v nemocnici u lůžka Nanny.

Láska padá z nebe (2019) (seriál)

To byl doják. Těžko říct, na kolik byl vykreslený rozdíl mezi severem a jihem autentický, ale i kdyby byl jen z poloviny pravdivý, tak by byl i tak dost šokující. Scéna s vozidlem Jaguár, na které se chodí dívat celá severokorejská vesnice je nepřekonatelná. A hlavní hrdinka tomu nasadí korunu: Proč všichni okukují to auto? Vždyť je to obyčejný sedan??!?? Zeptejte se mě na jediné jméno ze seriálu a neuspějete. Nicméně, až potkáte charakter jako měl hlavní hrdina, pošlete ho za mnou. Že takový existuje jen v jiné dimenzi? Tak to si budu muset tuhle 22 hodinovou pohádku pustit při další covid karanténě znovu.

Poslední semestr (2018)

Film, který vám chce cosi říct, ale tak dlouho chodí kolem horké kaše, až kaše vychladne. Depp, který vůbec nevypadá jako Depp jakého ho známe, hraje skvěle a jako bonus má hluboce zastřený hlas. To je asi jediná hloubka, které jsem se dočkala. I přes jeho vytříbený, sarkastický humor však NIC.

Last Christmas (2019)

Dost netradiční romkom. Ale co.. všechno ostatní už tady několikrát bylo, tak proč ne..

Dag och natt (2004)

Na konci si rozhodně divák nemůže říct, proč že to ve 20:03 Thomas vlastně udělal..