• Romantický

Šťastný nový rok (2019)

Jako nejnešťastnější počin vidím československý koncept. Někteří Slováci mluví česky, někteří mluví slovensky. Ti, co jsou předabovaní do češtiny mluví někdy česky a někdy přejdou do rodného jazyka. Část filmu se odehrává v Praze, část na Slovensku. Pak jsou tu Češi, kteří žijí na Slovensku a do toho celý film očekává příjezd váženého Čecha, majitele hotelu, ze kterého se vyklube Slovák. No, tohle mi hned vedle slabšího nedotaženého scénáře rvalo uši asi nejvíc. Myslím, že film měl větší potenciál.

Dokážeš udržet tajemství? (2019)

Ne, tohle fakt ne. Je to trapné jak bláto o vánocích. Nezachránilo to vůbec nic. Nevím, zda je to špatná kamera, nebo herci, či scénář, ale tohle mělo zůstat někde u tvůrců v šuplíku.

Skrytá identita (2006)

Nejlepší poslední minuta filmu, jakou jsem kdy viděla. A těch 151 minut vůbec nebylo dlouhých.

Zoe (2018)

Milé, hezké, pozitivní a lidské sci-fi. Soundtrack bezchybný.

Na Chesilské pláži (2017)

Nuda nuda nuda nuda a pak najednou brilantní závěr. A na druhý den musíte přidat *, protože se vám to rozleží a vy uznáte, že je film hlubší, než se původně zdálo.

Nebezpečná metoda (2011)

Od prvních okamžiků byl film poutavý. A pak slábl a slábl. Některé psychologické dialogy mi nedávaly smysl. Až jsem se ztratila úplně a znovu jsem naskočila až na konci, kde jsem se setkala s další promarněnou životní láskou.

Dech (2010)

Protože moje neteř ulétává na filmech typu "romantický smrťák", jak filmům kdy zemře jeden z ústřední zamilované dvojice říkám, byla jsem donucena shlédnout tento film. Jí se moc nelíbil, protože tohle není ten pravý romantický smrťák. Tohle je naopak krásné drama, hluboký film, který oceňuji spíše já. Je to film, který nevydírá, nesoudí a přesto má obrovskou hodnotu. Svým námětem hodně připomíná Five feet apart, ale ten je ve srovnáním s Dechem brak.

Noční zvířata (2016)

Ačkoliv se mě děj nedotkl tak jak jsem očekávala, hudba naopak dle mého názoru mnohonásobně přesáhla obsah.

Po čem muži touží (2018)

Anna Polívková tady byla skvělá, myslím, že obsadit ji byl moc dobrý nápad.

Jako hvězdy na Zemi (2007)

Tenhle sugarland s white american teeth snad nemyslí vážně?