Polar (2019)

Podle některých komentů jsem čekal něco až toxickýho,ale Polar je ve výsledku solidní komiksová extravagance(však je to taky podle komiksu natočený,řekl bych že přesně v duchu Darkhorse).První víc než půlka mě bavila hodně,po ní už to šlo trochu dolů,ale nic zásadního.A Mikkelsenův chladnej civilní zabiják vypadal superpolárně(!)...

The Battery (2012)

Poctivej zombie buddy nízkorozpočťák.Přirozený herecký výkony a dialogy obou (ne)herců.A trochu větší závěrečná frustrace než jsem čekal.3,75*

Sedm statečných seniorů (2015)

Nejslabší Kitanův film,co jsem zatím viděl.Ve formátu klasický (japonský)komedie vyšumělo všechno,co je pro Kitanovy "jakuzárny" charakteristický,hlavně drsnější černej humor.Pár vtipnejch scén(jako volba šéfa v taverně podle počtu spáchaných zločinů),který by se ovšem daly spočítat na prstech ruky jakuzáka po autoamputaci,nevykompenzuje uondanej a místy mimózní a nudnej děj.Potenciál konfrontace starý školy a nový generace byl hodně nevyužitej..

Achilles a želva (2008)

Kitanovo zamyšlení nad výtvarným uměním ve třech dějstvích.První 2 třetiny jsou(na režiséra celkem 'normální') tragikomickou biografií smyšlenýho umělce,ve který až na pár situací ani nelze rozpoznat jeho rukopis.Závěrečná třetí část už je čistej Kitano.Komická i bizarní snaha stárnoucího umělce bez výraznějšího talentu o sebevyjádření a nalezení vlastního stylu,pomocí čím dál absurdnějších technik a postupů až ke smířlivýmu finále. Přitom jediná ryzí pravda o většině umění a mnohdy přeceňovaných umělcích zazní z úst pouličního kuchaře: "Když nabídneš hladovějícímu v Africe Picassa nebo misku rýže,co si vybere? Umění je jeden velkej podvod". Hai.

Kung fu knedlík (2018)

Celkem roztomilá animace,jedlý postavičky byly fajn(jen hl.figurka měla charisma knedlíku).Úvodních 5 minut vypakovaní knedle z templu bylo i vtipných,ale pak už to šlo s humorem do Číny.Děj dejme tomu,ale dialogy tupější než v hraných kung-fu filmech.Při první projekci jsem usnul v půlce,při druhý asi ve 3/4.

Mutant (2006)

Taková klasická asijská podivnost.On to mohl bejt celkem fajn alegorickej mix žánrů,to korejci umí.Monster survival + drama s prvky komedie,proč ne?Ale ani jeden z žánrů moc nefunguje a výslednej dojem je dost neurčitej..

Like House (2021) (pořad) odpad!

Přepnul jsem zrovna v jedinečný chvíli,kdy bandička nemastných,nezajímavých,xmrti nudných,tuctových,šablonovitých, pologramotných,pokryteckých a falešných inst@kryplíků a influnemakačenků dostala úkol(pardon,challenge)uvařit si oběd,přičemž odbarvenej cukrouš a unicorn v jedný osobě Kajumi(čti Kagumy,od slova guma)roztrhnul varnej sáček s rýží a obsah vysypal do hrnce (kupodivu alespoň s trochu vroucí) vodou.Tohle myslim mluví za všechno(a byla to zároveň ta "nejzábavnější" událost,která se tam kdy stane).Vypnul jsem tv,šel se vyčůrat,vyfotil dick pic,poslal ho šišlavá @barborastriteska(dobře,půlptáku @datlovi taky)a všechno bylo najednou zase v rovnováze.-3 zhvjezdički#🦄

Vlak do Pusanu (2016)

Celkem podařenej korejskej zářez do kategorie zombie horrorů/thrillerů.Prostředí uzavřenýho vlaku má svý klady,prostřední třetina pouti do vagonu č.13(?)asi nejlepší atmosféru a spád. Jen to asijský tlačení na city to kazej,závěr na mašince byl trochu úsměvnej. 3,5*

Létající dýky (1993)

Starý kung-fu fláky mám rád,ale tohle byl moc velkej úlet! Potíž filmu tkví v tom,že se z 80% jedná o "komedii" a čínskej humor v takovým množství už je esence trapnosti a po zemi smíchy se u něj válej jen slintající dítka od 3 do 9 let(který si ještě neuměj zavázat tkaničky)..a číňani.Téměř každej čínskej kung-fu flákanec obsahuje stopový množství humoru,ale často se jedná spíš o humor nechtěnej a právě proto jsou tak vtipný.Ale tady,TADY to byl bohužel záměr.Proti Létajícím dýkám je Kouzelná školka komediální estráda par excellence a Michal Nesvadba stand-up komik roku.První třetinu jsem se ještě bavil,hlavně u postav a jejich přezdívek(u padoucha jménem Nesmrtelná smrt a jeho Smrtonosný party nejvíc),ale pak už mě to stálo hodně sebezapírání a 2x jsem i přetáčel,to infantilní přehrávání a stupidní dialogy jsem už nedával..Na tohle je třeba mít 2 promile v krvi,náladu a dobrej den.

Arahan jangpung daejakjeon (2004)

Svižná akční fantasy komedie se sympatickýma figurkama a všudypřítomnou č'chi.Spóustou č'chi! S lehce korejsky přimhouřenýma očima a akceptací asijskýho smyslu pro humor jsem se dobře bavil.