Želvy Ninja (2007)

Animák trpí na film hodně slabým scénářem, obsahově na úrovni kterýhokoli jednoho dílu z pozdějšího 3D seriálu. Velkej mínus je absence humoru (hlášky jsou vtipný asi jako ty v Takešiho hradu). Z dabingu i překladu mi bylo trapně. Žádnej feeling, kterej by navodil kouzlo ninja želv. Velký špatný zelený..

Rare Exports (2010)

Originální severskej přístup k vánočnímu mýtu o Santu Clausovi. Škoda závěrečný třetiny, kdy pomalu budovanou mrazivou atmosféru a povedenej mix černý komedie a horroru vystřídá dobrodružný dětský finále. Asi jsem čekal trochu víc akce a sněhu zbrocenýho krví elfů (a aspoň jeden záběr s rohatým :x). 3,5*

Mulan (2020)

Nová hraná verze legendy o Mulan má krásnej pohádkovej vizuál, kostýmy a sympatický herce. Ale příběh, ačkoli hezky přímočarej (neasijská režie je znát), postrádal výraznější momenty, to "něco", co by z něj dělalo vyjímečnější film.

Chůva na zabití (2017)

Kombinaci komedie a horroru/splatteru mám rád hodně, ale Chůva i přes velice slibnej námět nefunguje ani v jedný poloze. Dobrej nápad, ale blbej scénář. McG je patlal. Vulgarismy, texty v obraze a pár gore scén dobrej moderní komediální horror nedělají. Mínus i za nevyužitou sexy Samaru, čekal jsem jí v mnohem ďábelštější podobě. 2,5*

Blue Beetle (2023)

Takový DC pro děti, od pěti do deseti. Eso es todo,amigos..

Office Uprising (2018)

Překvapivě zábavná a celkem podhodnocená low-budget komedie, která si trefně střílí (doslova) z firemní kultury, zbrojního průmyslu a popularity energetických nápojů. Pár scén a především hlášek mě dostalo do kolen ("..vypadáte jako čtyři tampóny apokalypsy" asi nejvíc). Pokud divák od filmu nic neočekává,bude se slušně bavit (ne)celou hodinu a půl (i bez energiťáku). 3,5*

The Mortuary Collection (2019)

Příběhy příjemně evokující Povídky ze záhrobí, v tomhle případě z márnice. Stará dobrá, lehce horrorová škola. Od vizuálu, stylu vyprávění až po herecký výkony. Me gusta.

Výbušnej koktejl (2021)

Stylizovanej akční femi-milkshake, kterej chtěl a mohl být něčím mnohem víc (klidně i soft dívčí variací Johna Wicka, to univerzum včetně knihovnic atd. má s JW dost paralel). Ale byl by potřeba lepší choreograf a vypiplanější scénář (a možná i jiná herečka). Karen Gillan je mi sympatická (Nebulu zahrála skvěle), ale bohužel si tuhle sterilní robotickou polohu a výrazy přenesla i sem a k nájemný zabijačce Sam mi to nesedělo (působila jakoby nevěděla jak tu roli hrát, dá-li se o hraní vůbec mluvit). Navíc se svojí postavou a neohrabaností volejbalistky nepůsobila v akčních scénách moc přesvědčivě/není akční typ. Potěšila mě účast Angely Bassett a Michelle Yeoh, seklo jim to dámám moc. Plus za hudbu v akčních scénách, kostýmy a lokace.

Proměna (2022)

Svěží, originální a celkem podhodnocenej animák o strastech dívek v pubertě a zapomenutý magický síle boybandů. Animace je super (zejména v případě hl.hrdinky Mei Mei),příběh má trefný a vtipný paralely. Lidi, kteří to tady hejtí jako malej Tyler mají asi (stejně jako Mei) nevyřešený problémy se svojí matkou.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Loď s posádkou plující na širým moři s Drákulou na palubě? Potenciál pro dokonalej klaustrofobicky-atmosférickej horror,možná větší než všechny filmy s Drákulou dohromady. Ale v případě Demetera potopenej ke dnu. Kvalitou i dějem (někdy nelogickým chováním postav) film působí jako pilot k průměrnýmu upírskýmu seriálu z produkce Netflixu. Závěr to degradoval úplně.