Greyhound (2020)

Trochu zapomenutá část druhé světové války. Příběh je jednoduše stavěný, ale o žádnou složitou zápletku film ani neusiluje. Chce zobrazit hrůzy, strach a nejistotu, kterou musely posádky konvojů prožívat a to se snímku podařilo velice dobře. Třeba se tedy jednou dočkáme dalších snímků z pohledu i ostatních neprávem opomíjených hrdinů, například posádek strategických bombardérů.

Předzvěsti (2023) (seriál) odpad!

Řekněte mi prosím, že tohle byla jen trapná parodie … SPOILER ALETR: Bílý heterosexuální muži, kteří zbohatli na vykořisťování planety a etnických (ne)menšin, to dostanou nandáno od uvědomělých feministických (non-caucasian) aktivistek a vypasených mrožů (Kdo fakt tuhle absurdní scénu vymyslel??). Trapné dialogy, nechutné a průhledné rasistické stereotypy. Nemluvě o nepřeberném množství pokrytectví, které se objevuje i dnes u všech zelených bolševických mozků.  Globální oteplování si zaslouží určitě daleko věcnější, na míle inteligentnější a hodnověrnější debatu než tenhle eko-alarmistický zpolitizovaný brak.

Trol (2022)

Tak takovouhle trapárnu jsem teda už dlouho nezažil. Námět King Konga je evidentní a to bych ani nijak nevyčítal, budiž. Provedení je bohužel věc druhá. V druhé půlce začne člověk opravdu trpět a konci už se ze zoufalosti jenom směje. SPOILER ALERT: Být generálem v CIC a zjistit, že mi někdo z mých lidí před nosem úmyslně a cíleně sabotuje operaci za “válečného stavu” a ohrožuje tím tak životy i majetek za miliardy, tak ho bez váhání na místě zastřelím.

Ženy v běhu (2019) odpad!

Podle hodnocení většiny ostatních lidí soudím, že viděli nejspíš jiný film. Ubohost a trapnost, nudný a předvídatelný děj, nucené “fórky” proti kterým je i Kameňák Vykoupení z věznice Shawshank.

Mladý Karl Marx (2017)

Jako životopisný film dobré. Avšak nějaký kritický komentář vůči ideologii, která měla na svědomí desítky miliónů životů, tam autoři dát mohli. To by však v západní Evropě nesměli být tím liberálně-levičáckým marasmem už prorostlý.

Pasažéři (2016)

Hlavní zápletka celkem jednoduchá. Za co však dostává film ode mě plný počet hvězd, je za vizuální stránku. Futuristický design lodě a interiéru a nádherné pohledy do obrovského prostoru vesmíru v kontrastu s lidskou nicotou. Takhle pěkně téma snad žádný jiný film nezpracoval. 89%

Bony a klid (1987)

Z důvodu naprosto příšerný hudby, která se neustále opakuje, je to po nějaký době téměř nesledovatelný. Kdo mi tu pitomou "don´t do it" někdy ještě pustí, přísaham, že ho uškrtim bonama.

Město 44 (2014)

Skvěle vypadající film, kterej ale úplně zkazí přílišná surovost a nechutnost. Chápu, že zobrazuje válku, ale měl bych mít chuť to dokoukat a ne spíš jít zvracet.

Zabíjení po česku (2010) (TV film) odpad!

Doporučuju nejdříve přečíst "Zabíjení po německu". Proti Němcům sme byli velký amatéři.