Bod obnovy (2023)

Ve skutečnosti 3.5* Tvůrcové filmu vsadili víc na vizuální stránku filmu, než na charaktery jednotlivých postav. Ty si spíš dotváří naše představivost, než aby to udělal film sám. Rozhodne je ale snímek čerstvým závanem slibných zítřků, po těch útrpných a nekonečných tématech II SV a 68, které se u nás s tak velkou oblibou točí. Velmi oceňuji také hudební kulisu - až na poslední, absolutně nezapadající skladbu do celkové futuristicky laděné atmosféry.

Kdo seje vítr (1960)

Spravedlnost je slepá…tak víra. Kacířství v novodobé historii. Jak vysoko a daleko musíme jít, abychom nalezli Boha a za jakou cenu? Co  by se stalo, kdybychom přece jen připustili, že Bůh není jen trestající starý pan na obláčku, ale dává nám svobodu  myšlenky objevovat a jít dal za hranice naší komfortní zóny!?

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Marnost nad marnost. Právo je pro chlápky s ostrými lokty, ne pro idealisty prahnoucí po spravedlnosti. Jenže spravedlnost nejenže je slepá, ale občas i hluchá. Ve hře je vše: důstojnost, vlastní přesvědčení, morálka i kariéra. Skvělý OST!

Muž se zlatou paží (1955)

Drápy závislosti jsou neúprosné, jediná opojná dávka Tě vynese na výsluní a záhy stáhne do hlubin nicotnosti. Dokola probíhající stereotyp, vedoucí ke ztrátě pracovních příležitostí, blízkých a nakonec vlastní důstojnosti. Frankie měl vlastně v té bídě velké štěstí, že mu blízcí a přátelé zůstali, ale staré Já ho nechtělo jen tak lehce pustit…

Šantaram - Jako za časů cholery (2022) (epizoda)

Jsem znechucená! Ani to nešlo dokoukat, protože to bylo páté přes deváté, překombinované, smyšlené. Když zavzpomínám, jak parádní je kniha, s mnoha detaily, kde hraje představivost… Tohle je jen laciná, utahaná slátanina. Bez talentu vyprávět solidní příběh.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Osud na pohled zcela nesourodé skupiny mladých mužů svede dohromady láska k literatuře, poesii. Nejde jen o pochopení myšlenek autora, leč přes slova vyjádřit sebe samotného, najít svou cestu, žít čistě, svobodně a pravdivě.

Nabídka (2022) (seriál)

Po shlédnutí tohoto příběhu je vůbec obdivuhodné, že po tolika restrikcích, konfliktech a komplikacím film vznikl a  dosáhl nevídaného úspěchu. Snad to bylo harmonickou vibrací mezi zúčastněnými, kteří přesto všechno, že mezi nimi občas neshody byly, měli vizi pro správnou věc.

Monetovy lekníny - magie vody a světla (2018)

Voda, element, kterým byl Monet okouzlen a pohlcen.  Mistr oka, rozeznívající ty nejmenší detaily, nanášející na plátno miliony barev, které vás vtahují a přenáší do oné překrásné zahrady na severu Francie. V každém tahu štětcem je cítit lehkost, něha, ale i obavy a smutek. Proto jeho obrazy miluje cely svět.

L'histoire de la mafia (2017) (seriál)

4-dílný dokument o třech zločineckých organizacích na území Itálie. Netuším, proč nevěnovali dil i méně známe Sacra Corona Unita!? Rozhodně nejpoutavější a podrobná byla historie Cosa Nostry a ‘Ndranghety. Za mě velká spokojenost, doloženo videi, rozhovory s památníky, dobovými fotografiemi, pozůstalými obětí. Stran Cosa Nostry stojí za vidění i dokument o Toto Riinovi.

Dobrá znamení - Série 1 (2018) (série)

Svěží válka mezi dobrem a zlem, a protože se to v andělech a démonech trochu pere, čekejme malé komplikace směřující k zániku světa.