Táta (1989)

Dojemný příběh jedné rodiny, kde nemoc přijme jednotlivce přehodnotit vztahy uvnitř. Neuvěřitelně krásný je vztah syna a otce. Křehkost otce, trpělivost a něha syna a nakonec oba spojuje láska, která otvírá dveře do světa potřebného a nevyřčeného.

Silvestrovský trapas (1970) (TV film)

Pane doktore, vy jste konal víc, než byla vaše povinnost… upřímné a dokonce věřím, že se to i stalo.  Kopecký macha ani nemusel hrát, zcela uvěřitelný.

Zachraňte tygra (1973)

Hmm, po těch ódách mnoha hodnotících jsem viděla asi tu nudnější verzi. Zbožňuji Lemmona, jeho hravost, neurotičnost, smysl po humor. S jakou lidskostí hraje a hlavně uvěřitelně, leč v tomto snímku mě nechává chladnou. Film, který ve mě nic nezanechal a není ani důvod se k němu vracet. Je zde jakysi záchvěv vzpomínek, které v něm vzbuzují protichůdné pocity a osamělost, která jej provází kamkoliv jde.

Plaváček a děd Vševěd (1981)

Jedna z mých nejoblíbenějších pohádek Vánoc. Je o síle dobra a lásky, kterou žádná magie ani zlost neporazí. Kdo je ten co se snaží vzepřít se kmotře sudičce? Jen ten kdo nechá proniknout strach do své mysle.

Nech svět světem (2023)

Idylický víkend se mění v noční moru a i když se svět řítí do velkých nesnází, přeci je zde naděje očistit svou duši a dojít k smíření se sebou samotným a s ostatními. Btw…Nikdy jsem neslyšela z úst Julie tolikrát padnout slovo “f*ck” jako tady a přišlo mi to hloupé a zbytečné.

Sladká Irma (1963)

Mám ráda Lemmona i MacLaineovou, ale celé je to jakési bez chuti, trapné a zbytečně dlouhé.

Maestro (2023)

Cooper je uvěřitelný, Mulligan také, ale chybí mi zde hlubší emoce, co by chytli za srdce. Po shlédnutí filmu se ve mě nezměnila láska k jeho hudbě, leč jeho osobnost mě nechává chladnou.

Klaus (2019)

Naprosto krásný zážitek a originální příběh. Nechápu, že mi tento klenot před par lety proklouzl. Nikdy není pozdě na skvělé filmy.

Křivák se skalpelem (2023) (seriál)

Pozoruhodný námět, ale šitý horkou jehlou. Spíše, než věnováno psychopatickým rysům a hlubšímu zkoumání důvodu, proč se dopouštěl tak ohavných činů, je zde v popředí kladen důraz na prožitek lidí, které ho znali. Po vlně úžasu a euforie, přichází procitnutí, zděšení a opovržení. Chyběl mi zde pohled psychiatra a také pohled soudu, ale chápu z části i to, že téma je pořád čerstvé a citlivé a snad se v budoucnu dočkáme odpovědí, které nám v teto skládačce ještě chybí.

Biskupova žena (1947)

Andělé jsou naši neviditelní souputníci a přicházejí včas, když je potřebujeme. Jenže co když anděl, který přišel s původním záměrem pomoct je ten, který potřebuje pomoct nejvíc? Co se stane, když anděl potká anděla na Zemi a bude chtít zůstat !?