Vrtěti psem (1997)

Neuvěřitelně chytré a zároveň skutečné,zmanipulovatelnost všeho a všech,hlavně v Americe kde všichni jdou jak stádo co se kde napíše a řekne.Nechápu jak někomu to může přijít nemožné.Všechno je možné,člověk nesmí všemu věřit a důležité je mít na vše vlastní názor.Síla ega Dustina Hoffmana je přesně nastavené zrcadlo-chci jen aby všichni věděli,že jsem to vytvořil JÁ-prásk,prásk.Geniální podobenstí dnešní doby a ten kdo dává méně než 5hvězd tak ať se podívá znovu a když stále nic tak ať si pustí Pretty Woman a vyhne se oduševnělým filozofujícím komentářům a kritikám na podobná díla.V jednoduchosti je síla.

Předčítač (2008)

Nádhera.Co má člověk dělat,když mu prostě lidi můžou utéct a vy je pak někde budete honit po všech čertech.Racionální úvaha.Z tohoto pohledu se na to opravdu nikdo nedívá.Mluvit pravdu,kdo jí chce dnes slyšet.Příběh jednoduchý jenom stačí jinak uvažovat a dívat se na všechny pravdy co člověka v životě potkají z více úhlů a hlavně se nad nima zamyslet.Dnes nikdo nemyslí a tabulkově řadí co je správné a co není.Vždyť vona měla kurva pravdu,udělala něco špatně?Opravdu tolik emocí jsem ve filmu dlouho nezažil.Až na ten konec,ale to tady nemohu rozebírat nebo také tak skončím.Předsudky?!!Stephene a Kate mnohokrát děkuji za nádherný zážitek.Za všechno může Mayer Amschel Bauer.

V Bruggách (2008)

Sláva!!!!!Konečně film který má narativní spád,hlavně nádhernou melancholickou atmosféru s překrásnou hudbou od svého dvorního skladatele (Cater Burwell),která ve filmu i sama o sobě na cd funguje skvěle.Dialogy jsou správně načasované a chytré.Pokud někdo tápe a srovnává Monty Python s Brugama, tak tento scénář by napsal asi Eric Idlle. Brendan Gleeson,Colin Farrell a Ralph Fiennes jsou ideální kombinací herců a nedokážu si představit,že by je nahradil někdo jiný.V každém z nás i když není zrovna altruista je něco dobrého a to je ukryto uvnitř.A to samé naopak.Úplně chápu jak je to s těma trpaslíkama,válkou,drogama,besídkou a bytím vůbec.Synecdocha.

Válka světů (2005)

Válka světů byla válka uvnitř mé hlavy jestli odejít z kina či nikoliv.Nakonec jsen vydržel a to jsem neměl dělat.V kinech film běže před pěti lety a dodnes si pamatuji na situaci ve které mě pan Spielberg zanechal.Považuji ho za jeho nejhorší film.Prostě nepochopím po přečtení předlohy v jakém byl rozpoložení,asi nějaké problémy doma či co???!!!! film postrádá jakoukoliv logiku,vyzvedává lidské hodnoty tak naivně jako dítě při slohovém cvičení ve čtvrté třídě ZŠ.Nechápu jak mohl natočit Blízká setkání třetího druhu,buď to dělal někdo jiný a nebo,že by senilita-to mi k němu nesedí.No budiž stalo se,řekl bych že ani A.I. po mistru Kubrickovi nezvládl.Zlatá kritikou opovrhovaná Říše slunce.

Faunův labyrint (2006)

Také jsem po skončení filmu zíral s otevřenou pusou co to jako mělo být.3 hvězdičky dávám jen proto,že vizualizace a hlavně pan Ručkoočko je skvostná,ale proč v reálném světě tolik krutosti a ve světě za zdí tak málo prostoru.Ofélie,taková chytrá holčička udělá tolik chyb (hroznové víno,křída na stole atd...),holčička,která má celkem silně na svůj věk vyvinuté sociálně rozlišovací schopnosti a v závěru to dává najevo na sto procent.Přijde mi tento film šití ne horkou,ale do ruda rozpálenou jehlou.Sirotčinec je skvělý horor a toto vůbec nechápu.Tak jsem se na tento film těšil a možná to byla chyba,pustil jsem ho podruhé a výsledk stejný-obrovské zklamání a Ofélie mě štvala ještě víc než napoprvé.Škoda.

Ovládací panel
11. nej uživatel Antigua a Barbuda