Andělin popel (1999)

Málokdy se povede filmově ztvárnit knihu,stoprocentní to není,ale vzhledem k tématu jisté 4.

Já, padouch (2010)

Nejlepší animák po Ratatouille,je dětský,je chytlavý,je vtipný,je dojemný,je zábavný,je hlavně jednoduchý,ale myšičku už asi nikdo nepřekoná.

Prostředníci (2009)

pekně zpracované oddechové téma v ich formě,mě baví,film si na nic nehraje,nesnaží se nabourávat do intelektuální roviny a děj plyne opravdu svižně.Neví jestli 5,ale byl jsem mile překvapen tak po prvním dojmu nadšení.Amerika země neomezených možností,to jsou Čehy ,ale už taky,jenom se nesmí zachrápat a je vidět,že jakýkoliv nápad ve správné době má vždy úspěch a všechno je relativní,ostatně jako různá hodnocení.Nejsou to Mafiáni ani Snatch nebo Sbal prachy a vypadni,ale ..........,???!!!!

Občanský průkaz (2010)

Film zazdil hlavní hrdina,nejslabší článek natož u takového filmu,to Ondřej trochu prokaučoval a proto pouze 3.Škoda.

Pouta (2009)

Opravdu nuda,na přebalu píší ,,stvořili jednoho z nejodpornějších záporáků v dějinách tuzemské kinematografie",nechápu,Antonín byl prostě nemocnej magor,kterejch běhá po světě nebo přesněji v tuzemsku tucty,proč musel být zrovna estébák,asi pro umocnění a zveličení ZLA,už jsem z těch českých předrevolučních filmů trochu unavenej.Největší zlo v českém filmu byl asi Sekal a současně s Karamazovi jsou to dva nejlepší filmy co kdy byly po revoluci natočeny!!!!!Explikativnost,antagonismus, o introspekci tak tvoří interludium osmdesátých let.Když má být zlo co největší musí být k tomu nacista nebo komunista,kterej mluví jako kanál,opravdu originální.Lev za režii,která je,, kurevsky posraná ze všeho nejvíc vy sračky s občankama co si hrajete se zlem,který znáte jenom z vyprávění ". :). Bluntman 4 hvězdy za příspěvek.Díky. Tak jsem se na to podíval ještě jednou jestli mi něco neušlo a musel jsem jednu hvězdu ubrat protože poprvé jsem se asi unáhlil!!!!

Pan Nikdo (2009)

Film dal na začátku najevo,že základem filmu bude odkaz na Platónovu jeskyni a vize skutečného,chtěného,pravděpododného dle své vůle a představy v teorii relativity a času.Čas před Velkým třeskem existoval,protože kdyby nebyl čas nebylo by nic a nic z ničeho nevznikne.Maximálně z ničeho nic dostanete přes držku,když jste ve špatnou dobu na špatném místě.Každého asi zajímá jaké by to bylo kdyby.......,ale určitě natočit takové téma není lehké a člověka to strhává k plno fabulacím a nakonec se do toho zamotá tak,že se v tom už sám ani neorientuje.Moc zbytečných flashbacků,malý důraz na postavy a jejich charaktery.Crash byl lepší jak ve scénáři tak v režii.Ale za snahu skoro 4.Ale?Asi ano.I když.A tak jo.Zítra uv........................................................... .................................................................................

Antikrist (2009)

Natavené zrcadlo sobě samému,v hlavní roli Lars von Trier v záskoku W.Dafoa.Film ve kterém Lars při skutečném rozvodu se svojí ženou, souběžně tak dal na plátno a tím pádem najevo maximální nenávist k ženám jako takovým.Jako správný zhrzený schyzofrenik naložil s tématem na pokraji vizuální snesytelnosti nelehkosti bytí.Byl tak ovlivněn rozvodem a syrově hodil na plátno aniž by spekuloval,co to s divákem udělá,což je u schyzofrenika asi přirozené.Na mě už trochu moc,ale 4hvězdy dát musím.Raději:).co když náhodou půjde Lars kolem mojí chalupy na samotě u lesa.

Nezastavitelný (2010)

Akční film o vlaku,to bylo trochu dilema a trochu obavy,nakonec jsem se nechal nalákat na Tony Scott a dobře jsem udělal.Nic jsem od toho nečekal a myslím,že toto je maximum co se dá asi s vlakem v hlavní roli natočit :).vše to dělá hlavně střih,kamera a hudba a zde to bylo skloubeno s maximálním využitím.

Pozemšťan (2007)

Myslím skvělý námět na film,který nutí přemýšlet a fabulovat vymýšlet otázky a na každou otázku složitou je odpověď,ale na jednoduchou už by mohl být problém.Linklater by asi pravděpodobně naložil s takovýmto příběhem lépe co se týče stavby příběhu i finále,nabízelo se mnoho silnějších témat z okruhu otázek,rozporuplnějších postav s větší odlišností,ale nápad se cení.Miluju konverzační filmy,kde člověk hledá mezi řádky,nejlépe když antagonismus příběhu nepřechází do synergie finálního vyřešení jako zde ,,locus comunis".Herecké obsazení také nebylo nejšťastnější,možná použít neherce by byla lepší varianta a podtrhlo by to sílu příběhu. 3,75

Donnie Darko (2001)

Jsme vedeni nitkami osudu tam kam ani nechceme,ale chtěli bychom jít a věci ,které už jsme někdy viděli v životě zažíváme jako dejavu a nemáme pro ně vysvětlení ,ať již hledáme v rovině racionální či religiózní.Agnostik byl ten správný výraz který terapeutka vyslovila.A toto je film hlavně pro agnostiky.Je to film,který popírá racionální vysvětlení ale nemůžeme tvrdit,že se to stát nemůže,ale kolikrát tušíme jako bychom věděli a když to nastane,řeknete JÁ TO TUŠIL.Někdo jenom tuším,ale někdo z nás už VÍ. Nevím co by se tomuto filmu dalo vytknout po jakékoliv stránce.Dokonalá hudba Andrewse a Tears for Fears.

Ovládací panel
8. nej uživatel Antigua a Barbuda