Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Tak já nevím. Přišel jsem z kina a vlastně nevím, co jsem viděl. Viděl jsem plno efektů, hodně narvaných prachů do jakéhosi filmu, který neměl moc logiku, vůbec na nic návaznost a celkově nedával smysl. Kde se vzal, tu se vzal Palpatin, aniž by o tom někdo tušil, tak na planetě, o které nikdo nic nevěděl, se kromě asi milionu lodí vzalo 100 milonů posádky. V minulém díle kromě toho zřejmě umřel Luke, což jsem fakt z toho, že byl unavenej po projekci nepoznal. No a vlastně všechno byl recyklát. Genderový hovadiny nechám už raději ležet, to paradoxně tomuto dílu uškodilo asi nejméně. Suma sumárum, nebylo to celé škvár, triky pěkné, ale film stál celkem za prd a hlavně šlo o hodně promrhaný potenciál.

Můj šálek kávy (2014) (TV film) odpad!

Na romanťárny občas koukáme se ženou. Mně ten žánr vůbec nesedí, ale uznávám, že někdy se povede celkem vtipnej kus, kde si ženský přijdou na svou romantiku a chlap si odnese nějakou zábavu. To ale rozhodně není tento případ. Film je naprosto o ničem, je ale plný vzletných frází, které by byly třeba i fajn (ne, nebyly), kdyby do toho filmu nějak pasovaly. Postavy se chovají naprosto nelogicky, hlavní herečka je krajně nehezká a protivná a navíc má debilně napsanou roli, abych to zkrátil, je to protivná kravka. Její sestra je zákeřná semetrika, která se ale má zřejmě prezentovat opačně. Hlavní milovník se chová jako naprostý blb, který dělá nám, mužskému pokolení, naprostou ostudu. Kdyby alespoň na závěr odjel, aby se hrdinka alespoň jednou musela posnažit, dal bych ze zoufalství alespoň jednu hvězdu. No a ostatní postavy byly vlastně zbytečné, a to jak konkurenční milovník, který byl asi zamýšlen jako konkurenční milovník, jenže do toho příběhu vlastně nijak nezapadl, jako by tam vůbec nebyl. Nemůžu jinak, než jak jsem hodnotil.

Síť (1995)

Tak pokud bychom to hodnotili dnešní optikou, musel by to být logicky odpad. Nicméně si pamatuji, když jsem na to koukal kdysi a už tehdy to nebylo v němém úžasu s otevřenou pusou. Dnes jsem si připomněl proč. Jednak Sandra "ne"hraje pořád stejně, i po čtvrt století je to pořád stejné dřevo (vyždímat z ní nemožné se povedlo snad jen v Demolition man). Za druhé, ten příběh byl už tehdy neskutečně praštěný, ale budiž, chtěli se zamyslet, co by se tak asi dalo dělat, kdyby to šlo. No a za třetí mě neskutečně iritovalo chování hlavní hrdinky, která se chovala nelogicky, chce se až říci, že jako totální kráva. Sice mi jde o život, ale co udělám, no jasně, upozorňuju na sebe všude, jak to jen jde - tu rozmlátím v nemocnici monitor, tamhle zase jedu jako hovado přímo před policejní hlídkou, o chatování s neznámými lidmi ani nemluvě. Suma sumárum - lepší hodnocení by bylo, kdyby to byla komedie, ostatně k tomu chyběl jen krůček a možná by byla i solidní, tohle bylo, už v té době, celkem slabší průměr. Jak jsem už psal, pokud bych to bral z dnešního pohledu, dopadlo by hodnocení výrazně hůře.

Planetární masakr (2016)

No, tenhle komentář bude oříšek. Takhle, byla to fakt hovadina, o tom žádná. Na druhou stranu jsem u toho vydržel celou dobu, takže odpad dát nemůžu. A ten nápad přemístit Zemi, proč vlastně ne? Už jsem viděl lecjakou krávovinu a zde ten nápad nebyl zdaleka nejhorší. I řada úspěšných filmů má kolikrát zápletku, že by jeden kroutil hlavou. Jenže to je po hříchu slabá omluva, když filmu podtrhává židli řada věcí. Jednak scénář psal někdo, kdo to zkrátka neuměl a ještě navíc jakákoliv věda ho minula mílovými kroky, když byl zrovna zlitej na podlaze v nějakým pajzlu. Ale i tak, kdyby nebyly tak mizerné herecké a režijní výkony, mohlo to být alespoň zajímavé. Takhle zkrátka smůla. Proč tedy dvě hvězdy? Jednak, jak jsem už psal, proto, že jsem u toho vydržel, takže to byl pro mě nějak zajímavé a chtěl jsem vidět, jak se z toho tedy vymotají. Já osobně bych tedy uvítal návrat a začít budovat svět znovu, proč to najednou skočilo do úplně jiné reality v minulosti, to jsem nepobral a byl to pro mě velmi zkažený konec. No a ta druhá hvězda je za to, že jak jsem už psal, viděl jsem i horší kusy.

Terminátor: Temný osud (2019)

Beru zpět včerejší hodnocení, jak o tom přemýšlím, tak ho musím celé přehodnotit, pokud jste někdo zklamaný, tak pardon, ale je to tak. Tento film, který není vlastně špatný, zapadá do dnešní doby, kdy si nějaká skupina (Jamesi proč?!) řeší za 200 nebo kolik miliónů USD svoje komplexy. Takže tu máme uprchlickou krizi s Mexikem, máme řešení rasové otázky, máme tu řešení chlapi vs. všechno ostatní. Takže to snadno sklouzne k tomu, že musíte poslouchat úmorný rozhovor, jak to mají uprchlíci složité, či z terminátora udělají usedlého tatíka, který, kdyby mohl, uroní slzu, že opouští rodinu a namísto plánování útočné akce vypráví o tom, jakou barvou maluje klientům pokoje, zatímco ty bojovné samice na tou jeho bačkorovitostí koulí očima. Jasně, Arnie hláškoval jako o život, Linda i ta vylepšená křepelka mu v tom zdatně sekundovaly (i když musím říci, že tentokrát byly titulky lepší a odvážnější, než originál) a záporák byl solidně záporný. Kamera občas na přesdržku, režisér to občas mohl dotáhnout do dokonala. To všechno super, ale sakra - já chtěl pořádné scifi, byť tedy trikově stejné, jako třeba Ironman a popírající často fyziku (škoda), ale dostal jsem politické PR, byť líbivě zabalené. Škoda, škoda, škoda.

Země zítřka (2015)

Evidentně jsem nebyl cílovka. Jednu hvězdu dávám za Dr. House, páč jsem byl fakt rád, že ho vidím a druhou za zajímavý nápad, který byl trestuhodně promrhán. Damon Lindelof ukazuje, že je u něj už tradiční tahle zahodit dobré nápady. Megaprůšvih Lost mám pořád v živé paměti a něco podobného potkalo i tento film. Suma sumárum - hlavní myšlenka dobrá, pár scén také (kupříkladu útěk před roboty z Clooneyho domu), ale jinak se o žádný strhující příběh zkrátka nejednalo.

Přes prsty (2019)

Tak nevím no, Mirce Spáčilů se to nelíbilo, to je jistota, že to nebude zlý, tady to dostalo blbý hodnocení, takže by to taky mohlo být dobrý. A ono jo. Není to kvantovka, ale už námět napovídá, že jí tam lze čekat jen stěží, ale pobavili jsme se. 3 a kus hvězdy.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Ještě o dost horší, než jednička, není to sice na odpad, ale je to film, který nemám potřebu už nikdy vidět a nebudu rozhodně ani na něj vzpomínat.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Protekční plastová Angelina se tu snaží předvádět Laru Croft. Mizerný příběh, strašně podivně natočené (asi kopírovali hru) a celkově na prd.