Živelná pohroma (1999)

Komedie, u které jsem se bohužel nezasmál. Vydržel jsem to do půlky a pak jsem to vypnul. Nicméně ta půlka nebyla vyloženě blbá, jen jsem čekal něco jiného. Třeba to ještě někdy dokoukám, jak to vlastně dopadne.

Dárce (2014)

Ach jo, já jsem technicky založený člověk, takže už to samo o sobě říká, že je více méně zázrak, že jsem nedal odpad. Ale pojďme popořádku. Když to začalo, chvíli jsem se škrábal na hlavně a přemýšlel, jestli jsem to už neviděl. Námět civilizace po nějaké apokalypse, která neví nic o minulosti, maže si paměť a dělá se poslušnou prášky, kdy tam jen omezená skupinka lidí začne prozřívat, to už jsem viděl tolikrát. Ale budiž, říkal jsem si, nepodělejte to, třeba to bude dobrý. Jenže - a teď přijde ten majstrštyk - ona si ta civilizace na minulost nějak vzpomíná, mají institut tzv. Dárce, který blíže nespecifikovanou metodou přenosu informací (prostě se chytne s někým za ruce a je to vysvětlené) dokáže předat vzpomínky na minulost dalšímu joudovi - Příjemci. No a není chytřejšího nápadu, než vybrat za tohodle joudu pubertálního maníka, kterému jako jednu z prvních akcí nařídíte, aby vysadil prášky, co ho drží na uzdě ve všech směrech a druhou věc, že může lhát. Co se překvapivě nestane? No, jednak se mu začnou konečně zapalovat lejtka, takže první, co ho napadne, je to všechno vykecat rajdě ze střední a ještě o tom, co dělá, může vesele lhát. Dějové linky ve středu jsem zapomněl, a to jsem to dokoukal před pár minutami, každopádně cílem hry je prostě někam dojít, tam přejít hranici a to způsobí, že se stane blíže nespecifikované cosi, co dokáže během pár sekund přebít všechny medikamenty a drill, co lidi mají a ještě jim dokáže ukázat vzpomínky na něco, co nikdy nezažili (to není ani spoiler, tohle vykecali asi po prvních 10ti minutách filmu, takže zbylých 87 minut člověk čekal, jestli se to tedy podaří nebo ne). Zbytek filmu máme záběry z demonstrací, kouká tam Mandela atd. A jako třešnička na dortu dojde k nějakému baráku, co je však v něm se nedovíme, takže zase na prd. To ani nemluvím o tom, že hlavní "záporačka" Streepová, která měla také být vymytá, tak dokázala vést diskusi o něčem, co vědět neměla, prostě totální galimatyáš. No nic, uzavřeme to, jednu hvězdu za Jeffa Bridgese, kterého mám jako herce rád a i když námět byl takhle zprzněný, tak to zahrál dobře no a tu druhou hvězdu za to, že i když to byla hovadina, tak odpad si to nezaslouží. Tím ovšem jinými slovy říkám, že znám i horší. Je to škoda, i když je to profláknuté téma, tak evidentně prachy a herce na to s tím naložit lépe byly.

Dva týdny štěstí (1940)

Tenhle film jsem viděl hodně moc dávno a tehdy mi připadal pitomý. No, zpětně musím přehodnotit, bavil jsem se, takže co více dodat?

Ad Astra (2019)

Tak to sci-fi, to tam bylo jen jako kulisa. Spíše to filmu uškodilo, protože pokud někdo toužil po sci-fi, tak ho nedostal a pokud se na něm chtěl tvrdošíjně točit, tak si musel nutně začít pokládat řadu otázek, z nichž by scénář nevyšel dobře. Kromě těchto zbytečných hloupostí pak díky pojetí vyvstávají otázky třeba "pokud se k Neptunu dostanu za necelé 3 měsíce, tak proč celá ta šaškárna okolo, to tam klíďo píďo mohl někdo zaletět už dávno", atd. Ale zpět k filmu, jehož podstatou evidentně létání vesmírem nebylo. Já úplně nesdílím takové nadšení, jaké je zde. Ten námět byl nafilmovaný tolikrát, že už to člověk ani nepočítá a nejvíce mi z toho vyčnívají Žhavé výstřely se svým Syndromem Otcovského Selhání, co se nedá léčit a říkali to v Klubu mladých. Taktéž vytvoření postavy, která je prakticky bez emocí, které se projeví akorát jednou, jasně slibuje, že se tam bude dít ještě méně, než v jiných psychologických filmech. Suma sumárum, film mě nijak zvlášť nenadchl, nebýt obsazení opravdu dobrých herců, kteří to navíc zvládli a přeci jen kousku pěkně natočeného Vesmíru, bylo by hodnocení ještě horší.Lepší průměr.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Tohle může člověk vidět desetkrát a neomrzí, naopak, pokaždé si tam najdu další detail, kterého jsem si před tím nevšiml, ať už nepozorností a nebo prostě, že v daném věku nebo době mu člověk prostě nerozuměl. Skvělé.

Bitevní loď (2012)

Poslední dobou tu mám "štěstí" na strašně přepálená hodnocení. Jako prvních pár minut to ještě vypadalo, že by to mohla být další tuctovka, kdy přiletí zlí mimozemšťané a začnou tu tropit nějakou neplechu a lidstvo (rozuměj amíci, protože nikdo jiný na světě neexistuje - jen tentokrát přibrali pár turistů z Orientu) bude zase pěkně v háji a objeví se hrdina, který to za pomoci pohrabáče a křídy vyřeší s prstem v nose. I herecké obsazení slibovalo, že by to na ty tři hvězdy v klídku být mohlo. Jenže ouha, už mě mělo varovat, že když se objeví jako jedna z relativně hlavních rolí zpěvačka, nedopadá to obvykle dobře - a té tradice se tvůrci drželi i u tohoto dílka. Nebudu napínat - vyslali jsme signál do kosmu a alieni ho vyslyšeli. Takže skočili do kočárů a hnali se pár světelných let k nám, aby si od nás zavolali zase domů, ale pomocí, bůh ví proč, naší techniky (americký samozřejmě). No a zabrání jim v tom invalida, nějaká bloncka, důchodci, vyřazená loď, japonec a samozřejmě rebelující voják, který se za pár měsíců od vstupu do armády dostal na kapitánské místo a zachránil svět. Kdyby z toho na všechny strany neřvalo, že to celé bylo jen pí árko US Army a někdo se nad tím scénářem alespoň chviličku zamyslel, mohlo to být s herci a rozpočtem i zajímavé dílo, ale tohle byla prostě kravina. Váhal jsem i o dvou hvězdách, možná to ještě překliknu z té jedné, je to někde mezi, ale víc určitě ne. Aktuálních 61 % mi přijde jako fakt omyl.

Frajeři ve Vegas (2013)

Tento film předkládá řadu životních otázek. Ale pouze hodnotitelům jeho kvality. Tak třeba - jak je sakra možný, že TOHLE má tak neskutečně přepálené hodnocení? Nebo - to jsou fakt hlavní protagonisté tak zoufalí, že hrají v tomhle? Či - ve Vegas zrovna nejdou kšefty, že se musí uchýlit k tak zoufalému PR? Také vás to nutí přemýšlet, jak bylo spravedlivé smést nějaký jiný film odpadem, když se v něm někdo alespoň pokusil o nějaký děj ve scénáři. Ale pokusím se být objektivní, takže proč to není odpad zde? Jednak za těch prvních cca 5 minut, kdy to ještě vypadalo slibně, že se to rozjede. Člověk byl v očekávání, že třeba i dědulové dokážou vykouzlit něco, jako byla Pařba ve Vegas nebo tak něco. Jenže spíš to úrovní připomínalo Prci, prci, prcičky - nějaký 5tý nebo kolikátý díl, kde se také nic nedělo, pořád jakoby pařili, ale tam byly alespoň mladý, sem tam i odhalený holky, když už nic jiného. Dalším důvodem, proč nedám odpad, je Robert De Niro, který udržel svůj vysoký standard a něco se tam snažil předvést. Dále nemůžu nezmínit zuby Michaela Douglase, ty fakt šajnily, že to muselo poničit optiku kamery. Mno a asi poslední, i když jsem nepochopil důvod, tak Kevin Kline byl nalíčený jako Steven Spielberg, včetně té jeho zajímavé hučky na hlavě. Za tento neotřelý, i když znovu zdůrazňuji, že pro mě nepochopitelný, nápad dávám též nějaký ten bodík. Suma sumárum - tohle fakt vidět nechcete, ani když budete na šrot, bude určitě lepší koukat do krajiny, kde máte tisíckrát větší šanci, že se něco bude dít. Škoda.

Zoom: Akademie pro superhrdiny (2006)

Hm, celkem slušný herci a taková hovadina. Jednu hvězdu dávám za asi 2 uchichtnutí, o kterých si nejsem jistý, jestli nebyla omylem. Jinak to nemá moc smysl rozebírat.

Poslední průzkum (2017)

Nebudu dávat hvězdy, vydržel jsem prvních pár minut, říkal jsem si, že to nedám, tak koukl na konec, tím jsem si potvrdil správnost rozhodnutí. Nicméně třeba střed filmu za něco stál, kdo ví. Já to ale zjišťovat nebudu.

Cliffhanger (1993)

Dneska se už takové filmy netočí. Dnešní divák by jim vytkl možná notnou dávku naivity a chvílemi i úsměvné scény, ale film je to velmi dobrý.