John Stratton: V první linii (2017)

Mno, že to bude kravina, na to měl ukázat už obsah tohoto filmu na CSFD. Tam je v podstatě vyzrazený celý děj. Kdybych si ho býval přečetl, neztrácel bych s tímto dílkem čas. Jenže nuda v karanténě dožene člověka k tomu, že na Primě čučí na kdejakou kravinu, aniž by si předem zjistil, jestli to má nebo nemá cenu. A tak se nám tu potkal Draco z Pottera, král z Warcraftu a amazonka z Wonder Woman, plus ještě pár celkem známých herců, aby byl výsledek celkem mizérie. Sám o sobě mluví hned ten začátek, kdy jim jakási žíravina ve vodě sice rozpustí hadičky od dýchacích přístrojů, ale nijak zvlášť jim neublíží na ničem jiném, zejména ne na obličejích, které si v té vodě máchali. A takových nedorazů je tam celá řada. Ve výsledku šlo o honění dronu, a to jinak, že na horší tři hodnotit nemůžu, nicméně znám i horší.

Legenda o strážci hrobky (2018)

To bylo, až roztomile, prdlé :-), dal bych možná i o hvězdu víc, kdyby se to celé netočilo o tom, že prochází místnostmi a celou dobu se tam nic neděje.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Budu patřit k výrazné menšině, která považuje film za strašně nadhodnocený. Mám s Tarantiovými filmy zkrátka problém, vesměs se mi nelíbí. A Pulp Fiction do tohoto vzorce jasně zapadá. "Líbilo" se mi to o něco více, než třeba Kill Bill, ale i když jsem film viděl několikrát (pokaždé s někým, kdo se rozhodl, že mi ukáže, proč je tak skvělý), tak mě nijak zvlášť neoslovuje. 13. nejlepší film ze všech? Ani náhodou. Jasně, je tam pár hlášek, které sázejí na vulgaritu (která mi nijak nevadí, sám jsem sprostý jako dlaždič), je to vlastně pěkně natočené, ale ten příběh.... Všichni se tam chovají divně, mluví divně, dělají divné věci (v podstatě jediný smysluplný počin předvedl Willis s podvedením toho mafiána), zkrátka klasický Tarantino. Co se dá označit, jako kultovní, je výběr témat, troufám si říci, že dnes by si takový film nedovolil natočit ani on. Takže kouknout se na to dá, na vyplnění nudy, proč ne, ale to obrovské nadšení téměř všech zkrátka nechápu. Ještě je tu varianta, že jsem film viděl zkrátka v jiné době, než pro kterou byl určen.

Šedá zóna (2001)

Dávám vysoké hodnocení, ale s hodně vztyčeným ukazovákem. V Osvětimi jsem byl předloni a i když je to dnes již téměř prázdné místo, ta atmosféra člověka prostě srazí a nutí hodně přemýšlet. To vysoké hodnocení dávám za těch pár silných scén a také za podle mých představ relativně věrnou rekonstrukci některých objektů tábora. Ale nyní musím dát ukazovák dolů a říci, že nebýt toho, hodnotil bych výrazně níže. Děj byl takový vlastně většinu filmu žádný. Byly to spíše poskládané ikonické obrazy, samostatně velmi silné, ale dohromady to moc nedrželo. Navíc do půli filmu není v podstatě znát, kdo je kdo a co a proč, byť v závěru se to snaží tvůrci slepit. Je škoda, že u takhle silného tématu, které by samo o sobě stačilo plus mínus převyprávět, zvolili tvůrci zrovna takový formát. A další věc je, že některé herecké výkony byly prostě na prd. No a korunu tomu nasadil ten závěr, kdy spalovaná mrtvola vypráví jakousi nesmyslnou zprávu, to jsem nemohl uvěřit, že někdo dokáže takhle, s prominutím, dojebat takové silné téma záchvatem rádoby tvůrčí minutky. Suma sumárum - kvůli některým scénám ten film stojí rozhodně za to vidět, mám z nich ještě husinu, i proto, že jsem vedle těch pecí v prvním táboře stál, ale kdyby to tvůrci zvládli jen tím, že to prostě odvypráví a herci nějak zahrajou, tak je to na 10 hvězd z pěti. Takhle bohužel, promarněná příležitost.

Králíček Jojo (2019)

Já vůbec nevím, co si s tímhle filmem počít. Chlapi v práci to hrozně chválili a že komedie. Tak jsem čekal komedii i se to tak tvářilo. Navíc podle traileru jsem se měl válet smíchy, v podstatě satira na 2sv, jako bylo třeba Haló, haló. Jenže ejhle, vlastně všechny vtipné scény byly v tom traileru namísto toho to bylo spíše vážné, ale pak to rozčísne nějaká vtipná scéna, která tam prostě nesedne. Každopádně - herecké výkony super, reálie též, vlastně i film byl dobrý, ale mně zkrátka nesedl ten nevyhraněný žánr prapodivného propletence komedie a drama.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Když jsem slyšel, že MIB dostanou ránu do vazu tím, že tam bude hlavní postava ženská, tak mi to bylo líto. Musím nicméně říci, že pojetí jako takové se dalo kousnut, i přes řešení migrace (jak jinak), barvy pleti, atd. Jenže co je to platný, když to celé zabije nijaký scénář a natočení snadno zaměnitelné s čímkoliv jiným. Hlavní hrdinové spolu neladí a v podstatě se tam téměř dvě hodiny nic moc neděje, o nic nejde a všichni hrají, jakoby je to ani nezajímalo. Poslední dobou ty filmy za moc nestojí, tohle není osamocený případ a je to jak přes kopírák. Naštěstí TV, jít na to do kina, byl bych výrazně zpruzenější.

Jumanji (1995)

Film jsem viděl hodně kdysi dávno a upadl mi v zapomnění. Prostě jsme se minuli. Nicméně nápad to byl zajímavý, triky ucházející, ale asi jsem byl zkrátka na ten film už moc starý.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Původní Jumanji z roku 95 mě zase až tak nenadchlo. Ten nápad byl dobrý, ale provedení mi prostě nesedlo. Tohle byla celkem příjemná oddechovka, kde člověk nemusí nad ničím přemýšlet, film si na první pohled na nic nehraje a sem tam je to vtipné.

Jumanji: Další level (2019)

Čekal jsem průšvih, hlavně protože první hodnocení tu naznačovalo velký špatný a ono celkem ne. V rámci žánru a pokračování celkem solidní.

Šťastný nový rok (2019)

Překvapuje mě hodně rozházené hodnocení, zejména to negativní. Jasně, pokud někdo čekal hluboké filozofické dílo plné oduševnělých dialogů, hvězdné obsazení, úchvatné lokace, atd., tak je jen a jen jeho chyba, že šel na film označený jako romantický a komedie. Proto vždy hodnotím v rámci žánru, protože to je jediné fér. Jinak bych dával 90 % filmů odpad. Za mě, lehce nadprůměrná romantická komedie, kdy pár vtipů bylo hodně povedených, celkově to neuráželo, je dobře, že se tvůrci vyhnuli nechutnostem a fekálnímu humoru, v podstatě ideální dílo na tento klidný čas konce roku.