Plán útěku 2 (2018)

Soudruzi, nečekal jsem zázraky. Jednička se mi líbila moc, takže se dalo čekat, že to bude průser. Jenže až takhle? Celé to bylo absolutně nesmyslné, vlastně vůbec nemám tucha, proč se dělo, co se dělo, proč mít tak drahé vězení, když informace šlo získat výrazně jednodušeji a levněji. No, ale ok, když už tedy vězení bylo, tak ten útěk... Nikdo nic nevěděl, a ejhle, nabořili jim systém a celé to složili. Nic, prostě hovadina, Sly bohužel na tohle neměl kývnout.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Seriál, o kterém vlastně nevím, co si mám myslet. Určitě bylo dobře, že první dva díly natočil Ridley Scott, protože ty mě nastartovaly a přitloukly k ději. Poměrně rychle jsem to vyhodnotil tak, že jsem začal fandit dvěma robotům a hrozně mě mrzelo, že časem přišli ti dva o možnost to tam poměrně rychle vymlátit + jsem si říkal, jak to vlastně chtějí zaonačit, když od té Paulovo krádeže přišli o veškeré trumfy - no, vlastně se z nich stali dost looseři. Jenže ono se to zašmodrchalo tak, že pak se to už jen točilo o tom, s kým si androidka upíchla malé androiďátko, což byl vlastně důvod, proč jsem i přes klesající kvalitu dílů čekal na závěr, kdy se konečně dozvíme druh, pohlaví, a já nevím, co ještě. Konec mě nicméně trochu zaskočil (což je i důvod sníženého hodnocení), protože byl jednak hrozně praštěný a dále všechny události poslední čtvrthodiny zadělaly na nekonečný seriál s neustále se opakujícím dějem a průserem, jako v případě Lost. OK, neříkám, že nejsem zvědavý, co tam s tím, jak si to rozdali na další díly, chtějí vlastně dělat, jen zkušenost let posledních ukazuje, že kdo se těší, dostane většinou neskutečně smradlavou kejdu, jako v případě už zmíněných Lost. Výjimečně mě ani nečílilo to správné rasové rozdělení, kdy co dítě, to příslušník jiné rasy, to jen na závěr. Co tedy na konec hodnocení? No, že jsem zvědavý, jestli budou mít odvahu pokračovat další sérií, nicméně pokud ano, moc víru v kvalitní děj už nemám, vše podstatné se vyčerpalo a teď se už jen může opakovat pár motivů pořád dokola.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

Půl filmu to bylo výborné, pak to přes trapnou část dospělo do zoufalého, leč happyendového konce. Je to bohužel škoda, komedie narvaná známými herci, vlastně i myšlenka nebyla vůbec špatná a zamyšlení se nad různými životními situacemi mělo někdy hlavu a patu. Jenže Jason Segel zřejmě trpí nějakým komplexem, kdy do každého filmu, který jsem s ním viděl, musí propašovat prvky často zasahující až do nechutnosti, jako například téměř vždy ho vidíme nahého minimálně zezadu, vždy se řeší, co má v rozkroku a v každém filmu musí být minimálně 5 dalších nechutností. Přitom to jako herec nemá zapotřebí, je dosti komediální. Zpět k filmu - pokud by film skončil někde za pronásledováním Rhyse Ifanse chvílí výčitek a nakonec usmířením, měl by film ještě snesitelně dlouhou stopáž a vyvaroval by se až příliš přitaženému za vlasy a nelogickému konci. To se bohužel nestalo. Současných 56 % odpovídá i mému hodnocení, relativně slibný film si sám srazil zbytečným natažením nohy.

Srdce z oceli (2017)

Jackie, Jackie, než tohle, to se na to raději vykašli. Nebylo to ani akční (resp. bylo tam toho tak málo, že více akce je i v Rákosníčkovi), komedie vůbec, ani jednou jsem se nepousmál, scifi - no jo, měli fajnový kostýmky a vymysleli umělou krev, ale to je tak všechno a thriller, na thriller mám asi jiná měřítka. Po hříchu tam nebylo nic. Bylo čínsky infantilní, kde že ty loňské sněhy, kdy Jackie Chan bojoval o stopéro, jsou. Ale ono to bylo debilní tak nějak povšechně. Pro mě zklamání. 35%

Need for Speed (2014)

V dobách, kdy jsem škudlil každou kačku a byl jsem nadšený, že v devadesátkách na tom šrotu rozběhnu i NFS, to bylo rozhodně fajn. Asi v té době nebyly lepší závody na PC, minimálně se mi žádné nevybavují (kromě Carmageddon, ale to asi už nikdo nenafilmuje :-)). Bohužel novější série už mě nebraly, takže pár desítek let jsem to nehrál. Ale i tak jsem si říkal, krucifix, co tam chtějí dát za děj, vždyť to žádný nemělo. A ono fakt. Film dopadl stejně jako hra. Prostě nějakej tajtrlík si potřebuje vyřídit účty s jiným tajtrlíkem a nejlepší způsob, jak to udělat, je drandit v nějaké káře. Auta byla asi hezká, nejsem úplně znalec, nicméně film byl neskutečná hovadina. Za ta auta dávám jednu hvězdu a za moc pěknou kameru a triky druhou. To jsem ale v rámci žánru, jinak by to byl odpad.

Na jeden nádech (2018)

Vždycky se těším na kvalitní scifi a doufám, že se neseknu. Bohužel většinou to nedopadne. Chce se napsat, že tomu bylo tak i v tomto případě, ale nebylo by to úplně spravedlivé, tak se trochu rozepíšu. Předně námět - zamořené město čoudem. Proč ne? Už jsme tu měli vodu, oheň a bůh ví, co ještě, tak proč ne kouř. Herci - překvapivě to nebyl úplně průšvih. Jenže pak se dostáváme ke scénáři. Film je v podstatě celý o tom, že máme holku, co nemůže vylézt ven ze skleněné bedny a všichni okolo kmitají, aby jí udrželi na živu a někam přestěhovali. Jasně, jako rodič to chápu, ale že bych na to potřeboval 90 minut koukat v telce... No, neva. Do toho všeho je tam ten zpropadený kouř, který se vzal bůh ví odkud. Já se přiznám, že tyto mysteriózní filmy úplně nemiluji - jak tu sice padlo, divák dostane stejné info, jako účastníci filmu, jenže pro mě je to zabitý čas. Tvůrce si může vymyslet jakoukoliv hovadinu, protože ho nic nezavazuje k tomu, aby její logiku musel vysvětlovat. Vzpomínám na film, kde celé dvě hodiny lítali s kamerou po městě, která se celá komíhala, takže nebylo nic vidět a skončilo to tím, že nikdo nic nevysvětlil. Mám trochu obavu, že to byli stejní tvůrci jednoho z největších průšvihů tohoto žánru seriálu Lost. Ale zpět k Na jeden nádech. Pak tu máme ten děj - prostě kazí se, na co se sáhne, ale přesto se vždy objeví dar z Nebes v podobě kombinézy na ulici, když je potřeba, tak se vždy najde nějaký dýchací přístroj, atd. Ale aby to bylo asi vyvážené, tak Nebesa dávají, Nebesa béřou. Takže když nevíte, jak věc zamotat, tak se objeví naprosto nelogický výbuch nějakých dveří, nebo vás začne pronásledovat po ulici pes, kterému, ejhle světě div se, kouř nevadí (že ale pochcípali holubi, to už nikomu divné nepřišlo). Asi poslední věc, která mě ale fakt vytočila, je to sluníčkové poselství - je potřeba, abyste všichni vychcípali, přijde nový řád, přežijou jen ti nejslabší. To je třeba věc, kterou na tomto filmu nemůžu kousnout. Shrnu to - poměrně vysoké hodnocení dávám jednak proto, že i když mě závěr, resp. jeho vyznění neskutečně irituje, tak byl svým způsobem zajímavý. Dále za nad očekávání pěkně zpracovaný vizuál zamořené Paříže a za Olgu, která je pořád ještě k světu. Jinak to byl nicméně film, který už nemám potřebu vidět znovu. 50 %

Země ztracených (2009)

Ach jo, tak se mi ten 4 stránkovej komentář neuložil, už mě to nebaví vymýšlet celé znovu. Takže jen heslovitě - Ferrel mi nikdy neseděl, i když si myslím, že má na víc. McBride mi naopak seděl vždy, ale už to uvadá, protože furt stejný. Friel jsem viděl asi poprvé, podle fotek v jiných filmech nezaujala, tady hezké a ladila jim tam. Příběhově kravina, postavená na fungování herců mezi sebou, což někdy fungovalo, někdy ne. Relativně vysoké hodnocení proto, že Friel to slušelo, že jsem se párkrát zasmál (na rozdíl od nedávno hodnocené Apoklaypsa v Hollywoodu, kde hrál taky McBride a bylo to hrozný). Škoda, že si opět neodpustili teplej humor, ten tu vůbec nebyl potřeba a dalo se krásně, když už tu sexualitu, využít toho harašení Friel vs. ostatní, k té její vědátorské postavě by toho šlo vymyslet celkem dost. Škoda no, dalo se toho využít mnohem lépe, znovu vidět to asi nepotřebuji, ale propadák to taky nebyl. Kruci, jak mě štve, že jsem přišel o ten velký rozbor, no nic.

Strážci - Watchmen (2009)

Tohle je jedno z nejsložitějších hodnocení, co jsem za poslední dobu dělal. Tento film je totiž natolik "divný", že váhám mezi odpadem a plným počtem. Zřejmě tomu také nepomáhá, že neznám předlohu, díky čemuž chvílemi trochu tápu v postavách, které zkrátka neznám a když se v dialozích o někom baví, tak mnohdy nevím, o kom. Líbí se mi, že si film nebere žádné servítky, a to nejen v oblasti vztahů (nahota, sex, nenávist, lásky, atd.), v zobrazení reality (prostě když někdo umře, tak z něj teče krev, může umřít každý) a i zobrazení vnitřních démonů jednotlivých postav. Líbí se mi, že se film nevyhýbá žádným tématům života a že celkem bez obalu servíruje to dobré i to špatné. Líbí se mi, že hrdinové nejsou banda správňáckých nadlidí v teploušských kostýmech, ale složité osobnosti, kde nadpřirozeno je spíše výjimkou, mohou zemřít a mít své životní problémy. Na druhou stranu (a to může být způsobeno rovněž mou neznalostí předlohy), některá rozhodnutí a chování mi moc nedávají smysl. Každopádně - film si musím dát časem někdy znovu, vlastně se na to i těším. To je důvod mého rozhodnutí nehodnotit dole, ale nahoře. Je možné, že to pak přehodnotím, řeknu si, že to byla fakt kravina a dám jednu hvězdu. Ale už kvůli tomu samotnému faktu, že chci film znovu vidět, bych si přál, aby to dopadlo dobře.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Já se přiznám, že mě tyhle komedie už štvou. Nejsem žádný puritán, ale postavit komedii na teplých kecech, vzájemném blití, hulení atd. je už tak často opakované, že se jen těžko tomu smát. Teplé narážky - Princ a Pruďas, blití po sobě při vymítání - např. Scary movie, atd. Byly doby, kdy se tomu člověk smál, ale prostě je to už moc okoukané. Nicméně na úplný propadák to není, pár vtipů nebo momentů bylo celkem zábavných, většinu herců mám rád a hlavně bylo vidět, že jsou v reálu skutečně přátelé, protože jim to opravdově ladilo.V podstatě to bylo jako skutečný večírek, u kterého se natáčeli a jakoby mimochodem se tam udála i nějaká apokalypsa. Bohužel je bylo to málo a když vidím to obsazení, je to škoda dvojnásob.

Ztracený poklad Aztéků (2008) (TV film)

Když vidím produkci Kanady, obvykle to naznačuje, že nás čeká nesmírně kvalitní kus. A opět nezklamali. Film neměl nějaký extra drajf už od začátku, ale někam šli, o něčem si povídali. Nebyla to zrovna kvantová fyzika, ale budiž. Ale od příchodu do toho "města" to šlo všechno totálně do háje, scénář se rozpadl a v plné nahotě se ukázaly nevalné herecké kvality jednotlivých protagonistů, až tedy na Michala Shankse, který i z tak nekvalitně napsané své postavy dokázal vyždímat maximum. Roli vrchní milovnice dostala na starosti obstarožní a přibírající Brenda z Beverly, chtěl jsem vzpomenout, když jsem v mládí na ní civěl právě v Beverly. No čas nezastavíš a při castingu měl mít někdo alespoň trochu soudnost. Poslední zbytky soudnosti ztratili i v maskérně, kde z nějakého neznámého důvodu z té druhé slečny, která měla podle civilní fotky na hlavní milovnici daleko větší nárok, udělali nehezky vypadajícího chlapa s vyčesanou cibulí na hlavě - což byl asi jediný zajímavý moment této postavy, jinak tam neměla absolutně žádný smysl a její chování (a vlastně celá její existence) nebylo vysvětleno (případně jsem vysvětlení nepochopil). No, asi nemá smysl dál rozebírat to, co bylo celkově praštěné, dávám jednu hvězdu, a to jen proto, že jsem viděl i ještě o něco horší filmy. Být desetistupňová škála, dal bych 2, takže asi tak. Těch celkových současných 22% je tak odpovídajících.