Ex Machina (2014)

Sci-fi, které dostatečně vykresluje problematiku UI pod Garlandovou rukou je dílo, které každý den neuvidíte. Je skutečně impozantní celková interakce hlavních tří protagonistů, která funguje na jedničku a chemie mezi D. Gleesonem a A. Vikander je do nebes volající. O třešničku na dortu se nám postarali pánové Geoff Barrow a Ben Salisbury a jejich brilantní soundtrack, který ve vás bude vyvolávat mrazivé pocity i dlouho po shlédnutí Ex Machiny.

Všechno dobře dopadne (2015)

Film jsem měl možnost shlédnout v rámci projektu Future Frames na festivalu v KV. Od prvního okamžiku Vás film uchopí a dá Vám tak možnost sledovat zoufalého otce, který dělá zoufalé činy. Celý film jednoznačně táhne mladá herečka Julia Pointer, která je naprosto přirozená ve své roli a skutečně uvěřitelná. Dechberoucí zážitek a ještě dlouho po filmu jsem se snažil odolávat třesu rukou.

Rychle a zběsile 7 (2015)

Před odpadem dám jednu hvězdičku za Tyrese Gibsona a jednu za to, že to byla celkem svižná akce. Jinak to byla strašná blbost.

Sociální síť (2010)

Mlady genius, co nás přinutil neodtrhnout se od počítačů začínal jako každý od píky a přitom musel být pořádná svině. Výborný Eisenberg, hudba a režie.

Whiplash (2014)

Naprosto ukázkově odporný J.K. Simmons kterému velmi slušně asistuje Miles Teller. Skvělá práce zvukařů a kameramanů. Pro mě jeden z nejlepších filmů tohohle, možná i předchozího roku.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

První půle výborně táhla, nebyla jen vyplněná nějakou vatou, ale mělo to drive, bylo to akční a dalo se na to koukat, půlka se přehoupla a nastal příběh, který už v knize není. To je zde kamenem úrazu, nijak zvlášť povedené triky, které i mé lajcké oko ruší, zdlouhavé hledění kamsi a nekonečné avšak krásné záběry Nového Zélandu. Od finále bych čekal více akce. Film by se v klidu vešel do 1,5 až 2 hodinového formátu a ne klasicky Jacksonovsky dlouhé stopáže 150 min +. Film se kvalitou vůbec neliší od předchozích dvou ba naopak je téměř identický, ale musím dát o hvězdu méně, protože to je finále a jsou zde opakovány stejné chybky.

Pořád jsem to já (2014)

Co opravdu stojí za to, je výkon J.Moore a hudba, zbytek je vcelku natáhlé drama, konec by mohl být o pul hodiny dříve. Ostatní herce, hlavně Alec Baldwin a K.Stewart velmi kvalitně doplňují JM.

Zmizelá (2014)

K recenzi jsem si pustil soundtrack, nedělám to často, ale v tomhle případě se jedná o nutnost. Trent reznor se nám do mysli zahlodal těmi správnými tóny, které tvoří tu děsivě mrazivou atmosféru. K mému velkému překvapení byla skutečně Rosamund Pike doposud méně známější herečka se tímto filmem odrazila na molo slávy a hvězd. Její strhující výkon, kde věříte každému jejímu slovu, činu či gestu je oscara hodný. Ben Affleck je ve své roli velmi uvěřitelný, kolikrát jsem měl pocit, že hrál sám sebe. Nakonec už nezbývá nic jiného než vystihnout skvělý scénář. David Fincher ve mě podobný pocit jako v Gone Girl zanechal v Klubu Rváčů, kde jsem sledoval s otevřenou pusou, div mi neukápla slina, co nám to David vlastně naservíroval a že to je ztraceně dobrý.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Skvělý vývoj postav, zajímavá zápletka v každém dílu, netěží se ze stejného formátu dokola a hlavně jsou to brilanní herecké výkony Claire Danes a Damiana Lewise, btw. kde jsou nominace na zlaté glóby za 3.sérii ? 4. série zatím nejlepší, skuečně je to série od série lepší a lepší ... jen tak dál Showtime nezklam mne jako s Dexterem.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Pokusy o hlášky krát příšerný efekty plus debilní sníženej rating, tím pádem vojáci padaj k zemi, ale jen jakoby klucí hráli airsoft. Nováčci byli celkem sympatický, hlavně Antonio Banderas a i Harrison Ford ušel. Arnie zřejmě někde slyšel, že říkat "get in d čopa" je cool, ano cool to možná je ....jendou ... ne dvacetkrát. Botoxová držka Sly opět ukázal jak NEumí hrát a Statham, že to s nožem fakt umí. No dvojka mě překvapila, stejně tak trojka, jen u trojky to nebylo pozitivní překvapení.. Příběh je zase stejný, někdo někde je, všechny pěkně sere, protože jim zabil, unesl či přizabil kámoše (kámošku) a SLEAM (SLY TEAM) se ho(jí) snaží zachránit. PROSÍM už nedělejte další, byl to fajn nápad, ale studna už je prázdná