Pan Nikdo (2009)

Ach škoda... príbehy majú obrovský potenciál, ale prišlo mi to veľmi prekombinované a prešpekulované. Človek sa v tom zbytočne strácal a zamotával až nakoniec zostal zmätený aj po skončení celého filmu. Menej je niekedy viac milí tvorcovia!

Johnny si vzal pušku (1971)

Kus mäsa, ktorý ľudia udržujú pri živote. Predstavte si, že tak žijete... každú minútu, ktorá sa Vám vlečie môžete len rozmýšľať a rozmýšľať... nevidíte, nepočujete, nekomunikujete, nejete, nepijete, nehýbete sa, nemáte ruky nohy... keď vás niečo sakramentsky svrbí, môžete len šialene čakať kým to prejde... Johnny si vzal pušku a tá mu nedarovala ani len milosrdnú smrť. Tento príbeh núti rozmýšľať. Verný obraz geniálnejšej knihe.

Stalingrad (2013)

Je to nepopierateľne úplne iný pohľad na Stalingrad, než na aké sme zvyknutí z predchádzajúcich filmov. Viac menej tu ide o osudy dvoch žien späté s vojnou. Nazvala by som to vojnovým akčňákom pre ženy :D Mne sa to páčilo, film ma zaujal svojím príbehom i prevedením. Nepáčil sa mi akurát tak ruský dabing nemeckého jazyka :-/ Mohli tam dať radšej titulky.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Uf. Nepáčil sa mi divný začiatok filmu ani super akčné scény, ktoré kvalitou aj dejom pripomínali lacné počítačové hry :-/ Proste veľa vecí sa mi tam nezdalo, toto ozaj bolo v knihe? asi si ju znova prečítam, ale bojím sa že potom bude kritika ešte horšia. A za to všetko si ešte človek musí počkať aj na tretí diel, no som zvedavá...

Černý zabiják (2013)

Nekonečná ľudská hlúposť a honba za peniazmi. Kiežby sa v tých nádržiach či klietkach s dravcami ocitli tí správni ľudia, ktorí nemajú absolútne žiadny rešpekt a úctu k životu.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Perfektný animák, mohol by to byť nový žáner - detský horor! :) Pustiť to deťom večer, tak budú také poslušné a ani sa nehnú od "skutočných rodičov" ;D Zaujímavá animácia, napínavý dej a rodinné posolstvo.

Graffio di tigre (2007) (TV film)

Príbeh nie je vôbec zlý, ale natočené je to katastrofálne! Niektoré scény boli horšie ako smiešne, hudba uplne mimo, kamera v dialogoch zla. Chcelo by to ineho režiséra a natočiť ešte raz a poriadne!

Krajina střelců (2003)

Dala by som 3 hviezdičky, ale musim pridať, lebo na to že je to westernofka - čo nepatrí k mojim obľúbeným žánrom - to bolo riadne dobré! Celý film som len tak zhltla a tvár sa mi krivila iba pri niekoľkých scénach na konci, pf! Costnerovi všetko odpustím...

Chlupatá odplata (2010) odpad!

Nechutné, nevtipné, nevkusné a stupídne.

Odchádzanie (2013) (TV film)

Počúvať tie životné príbehy a pozerať sa na tých ľudí ako žijú dnes... Keď niekto, kto bol vtedy ochotný za svoju vlasť položiť život, a dnes povie že za takúto "slobodu" sme nebojovali... Miešali sa vo mne pocity hrdosti a hanby zároveň.