Mr. Bean (1990) (seriál)

Rowan Atkinson a jeho nezameniteľný šarm robia túto sériu až škodoradostne vtipných častí výnimočnou. Niekedy neviem či sa mám zasmiať, či zaplakať... no vždy sa nakoniec zasmejem, takže nie je o čom ;)

Přátelé (1994) (seriál)

Veľmi sympatický a vtipný seriál, výborné charaktery postáv a naozaj graciózne situácie - vďaka týmto vlastnostiam pozná šesticu priateľov každý na celom svete! Tento seriál by sa nikdy nemal skončiť, chcem donekonečna nové a nové časti :)

Wendy Wu: Bojovnice proti zlu (2006) (TV film) odpad!

Nechápem ako môže niekto seriózne natočiť takýto nenormálne zlý... no ani filmom to nemôžem nazvať! Toto je porovnateľná sprostosť s Hannou Montanou!! Toho režiséra by som nakopala do riti a vyhostila z krajiny! A zakázala používať čínske meno!

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Čo povedať k tomuto "typickému" americkému sitcomu... Snáď postačí postreh mojej mamy: "Tí dvaja sú ako ty s Aťou (moja sestra). Ty si Charlie a Aťa ten druhý." A ja na to trochu urazene "Prečo som ja Charlie?!?" "Lebo si vychcaná..." :D Ale mne to nevadí, ja si beriem z Charlieho iba to dobré: má rád deti, vie perfektne hrať na klavíri, je úspešný, obľubený medzi opačným pohlavím a zvláda veľa alkoholu. ;D

Městečko South Park (1997) (seriál)

Uf, tento animáčik nemá chybku!!! Nechápem prečo som ho tak dlho ignorovala... Hlášky do popuku, rozkošné postavičky (až na niektoré výnimky, napr. pán Garrison, Mc.Gee, pani Choksondiková a Saddám čo mrdá se Satanem :D), neuveriteľné no vždy aktuálne problémy z mestečka South Park a ešte peckovejšie závery vždy s ponaučením! Nebyť tohto seriálu, tak umriem smutná a sprostá ;D

Osvícení (1980)

Psychopatický výraz v tvári Jacka Nicholsna nemá chyby! Už len z toho ide strach... Navyše v tomto filme som sa bála najmä mimo hororových scén, čim nechcem povedať že tie krvavejšie boli zlé, kdeže! Malé dievčatká a "osvietený" chlapec to u mňa vyhrali. Musím sa však aj posťažovať, pretože mi tam strašne prekážal ksicht, ale aj "herecký výkon" Shelley Duvall :-/ Okrem scény v kúpeľni, ked jej tie vyvalené oči a vyzubená papuľa pomohli zahrať ozajstnú paniku a strach, bola úplne zlá.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Tento príbeh je smutný od začiatku... no v závere, keď sa navždy končí expedícia malého chlapca a jeho priateľstvo s "nepriateľom", som sa neubránila slzám. Žiadny film s touto tematikou nemôže byť veselý, no vždy v človeku niečo zanechajú, a tento za žiadnym z nich nezaostáva. Scéna, keď Bruno zradí svojho nového kamaráta Shmuela, na mňa silno zapôsobila, viac však záverečná, kedy si naposledy opäť podali ruky...

Klub rváčů (1999)

Je zaujímavé, ako samostatne dokáže pracovať ľudský mozog... Tento film považujem za dokonalý obraz chaosu v hlavách ľudstva. Perfektné myšlienky, perfektný scenár.

Pan Včelka (2007)

Veľmi roztomilý animáčik, avšak celkom sa mi nepáčil vývoj deja v druhej polovici filmu... :-/ No za to chválim vtip v scenári, na dialógoch som sa dobre zabavila ;) Za to by som udelila filmu 3,5 hviezdičky, lebo pre mňa to nie je celkom priemer... na 4 to zasa nebolo, škoda.

Requiem za sen (2000)

O tom, čo dokážu s ľuďmi spraviť drogy som už veľa čítala, veľa videla, no nikdy nezažila. Možno preto tak obľubujem príbehy s touto problematikou... Tento film si určite zapamätám a radím ho ihneď aj medzi svoje najobľúbenejšie čo sa tejto témy týka ;) Perfektne spracovaná snímka o drogových problémoch nielen mladých ľudí, ktorí sú často takí naivní a hlúpi, ale aj o slabosti a bezmocnosti tých starých. Extra musím ešte vyzdvihnúť pasáže, kedy je stará pani Goldfarbová v psychóze z tabletiek a od hladu... skvelá kamera, zvuky, strih... divák sa vtedy naozaj dostáva do hlavy a mysle postavy.