Za nepřátelskou linií (2001)

Ježíííš no toto bolo zléééé.... Vidieť Owena Wilsona ako sa snaží tváriť vážne, ba miestami až nahnevane a znepokojene bolo na popukanie :D Vrátane drsných rusov a typického amerického hrdinstva. Silné hovno.

Madagaskar 3 (2012)

Dá sa na tom dobre zabaviť a posmiať, ale už to neni ten starý dobrý Madagascar o divočine a zvieratkách na úteku... ten cirkus je nechutný a záverečné zvieracie čísla vo farbách jedovatého disko sú uplne na hlavu.. čo si z toho dieťa má odniesť? ani vtipné to nebolo... a ešte jedna vec mi bola ako päsť na oko - tá medvedica.. ako jediné zviera je tam medveď vykreslený ako tupý, nerozprávajúci, neustále revúci a smradľavý tvor... a na tom bicyklíku keď som ju videla tak mi bolo až smutno :( Čo ja viem, ked to takto píšem tak mi to ani na tie 3 hviezdičky nepríde, ale faktom zostáva že animák pobavil - splnil účel, menej nedám.

Panna nebo orel (2010)

Nebyť niektorých trápnych scénok, ktoré mi pretŕhali inak dobrú zábavu, dostal by film odo mňa oveľa lepšie hodnotenie. Tematika veľmi dobrá, dalo sa zasmiať a miestami pekna romantika ;)

Mariňák (2005)

Najlepšia scéna celého filmu keď mali ostreľovači zlikvidovať dvoch nepriateľských dôstojníkov a tým uľahčiť postup celej jednotke. Po povolení k streľbe im ju vzápätí zamietol veliteľ roty. Nadržaní a nahuckaní sniperi, ktorí pre tento okamih podstúpili tvrdý výcvik, si vo vojne nestihli ani raz vystreliť... "Zatracene stejne je po nem, tak nás nechte si vystřelit! Měli jsme to slíbený! Kvuli tomu jsme tady! Nech mě, to je muj cíl! TO JE MŮJ CÍL! To není fér..." Mariňáci sa napriek tomu vracajú domov ako hrdinovia, no každý už ostáva so svojou vlastnou vojnou navždy na púšti. Thomas Newman skvelá hudba!

PIKO (2010)

Viac ako zaujímavý dokument a viac ako reálne filmové scény. Tu máte možnosť nielen počúvať výpovede zainteresovaných osôb, ale aj vidieť ako to v skutočnosti mohlo vyzerať. Podarená kombinácia umocnená skvelou réžiou.

Rváčův deník (1995)

4 * HLAVNE kvôli výkonu Leonarda DiCapria! Inak mi to emocie nijako moc nepohlo, napriek tomu nemôžem dať menej.

Hříšnice (2010) (TV film)

Začiatok filmu bol celkom dobrý, vyzeralo to dokonca na štyri hviezdičky a celkom zaujímavý príbeh... v zápätí ako dievčinu odsúdili a zbičovali, zmenilo sa to na nudnú a celkom predpovedateľnú frašku... no a záver ma úplne zabil! Aby pred kráľa v tej dobe naklusal dav ľahkých žien a jedna z nich dokonca dostala lusknutím prstov na šibenicu vysoko postavených mužov a sudcu - kde už! A ešte jedna vec mi drala oči počas celého filmu - herečka Alexandra Neldel sa mi vôbec nepáči ako postava "anjelsky krásnej panny", skôr tam vyzerá ako stará premyslená harpya s napuchnutými očami :-x No sklamanie...

Srbský film (2010)

Film naozaj ťažký nie len na žalúdok, ale nepochybujem, že aj horšie veci sa dejú... Niekedy som si skutočne musela zakrývať oči a na dlhšiu dobu mi takejto tematiky stačí - film splnil svoj cieľ!