Halloween II (2009)

Pan režisér v sobě nezapřel muzikanta a kam mohl tam vrazil nějaký ten hudební odkaz. Tím pro mě ale pomalu končí výčet kladů jednoho z nejvíc WTF Halloweenů, ze kterého mám velmi rozporuplné dojmy. Od začátku sem žasnul nad tím, jak Zombie úspěšně podkopává to co se mi v předchozím díle líbilo a čím dál víc si přizpůsobuje sérii svému stylu.. Představitelka Laurie mi tolik nevadila, ale nelíbil se mi doktor Loomis a vytáčeli mě Michaelovi vize.. Konec to v mých očích ale malinko zachraňuje. A dokonce i ty vize tak nějak dostali smysl. A i když jsem byl ještě před chvílí rozhodnutý dát jen dvě hvězdy tak teď mi to přijde málo. Nicméně platí že: Po prvním remaku jsem byl přesvědčen, že Rob Zombie je pro sérii přínosem, ale teď už si tím nejsem vůbec jistý.. P.S.: Dvakrát jsem slyšel Michaela vydávat zvuky - v šestce to bylo bolestné sténání, tady jsou to spíš záchvaty zuřivosti - obojí špatně!

Soudný den (2008)

Postapokalyptický kanibalové? Proč ne!! Závěrečná honička v Bentley? Super!! Ale výlet na středověkej hrad?? WTF!! Akční výplach splácanej z takovýho množství ingrediencí až mi to začínalo vadit...

Kazatel smrti (2007)

Čekal jsem béčkovou zábavu, ale dostal jsem béčkovou nudu. A ty efekty? Neodsuzuju, když někdo chce ve filmu za málo peněz vraždící havrany a tak nějak počítám se slabším provedením, ale opravdu mě vytáčí použití jednoho stejného záběru třikrát za minutu!! Takovou zhovadilost jsem bohužel neviděl poprvé..

LEGO® příběh (2014)

Super hláškami nabitá fantasmagorie, která ve spoustě momentů pobaví víc zastydlé děti uvnitř dospělých (jako jsem já) než samotné děti. Sentimentální část s Ferrelllem ale nic moc. Dabing se povedl. Hlavně Batman je úžasnej!

Halloween (2007)

V době kdy už je hororové publikum přehlceno slashery, je celkem obtížné přijít v tomto odvětví s něčím zajímavým, potažmo zábavným... Zombiemu se to ale podařilo. Je to dáno tím, že jeho vyvražďovačka má hned dvojí přidanou hodnotu. Za prvé: je to remake filmu, který tento hororový subžánr prakticky založil a definoval (to samo o sobě nemusí být výhoda, ale tady to klaplo). A za druhé: nabízí pohled do dětství Michaela Myerse a přijatelným způsobem zachycuje zrození tolikrát zmiňovaného čirého zla.. Jako velký fanoušek série jsem spokojen!

Gravitace (2013)

Intenzivní kinoorgasmus jaký tu hodně lidí popisuje se mě netýká, protože jsem to v kině neviděl.. Asi hlavně proto to u mě není za plný počet. Škoda..

Šéfové na zabití (2011)

Průměrnou zápletku táhne nahoru (hodně vysoko) skvělé obsazení. Šéfové zastiňují podřízené, ale to je v pořádku. :) Farrell a Foxx si i s minimem prostoru poradili na jedničku s hvězdičkou! A polonahá Aniston mě bavit jen tak nepřestane..

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Film, který sám sebe zabíjí poprvé po cca 15 minutách a ještě několikrát potom. To, co se stane s postavou Laurie je jak scénáristický tak i režijní průser! A když už se zdá, že by to mohlo alespoň kousek té atmosféry pobrat, tak přijde Busta Rhymes (= nejhorší "herec" celé série) se svojí příšernou mimikou a ještě horšími hláškami, aby to celé pohřbil definitivně! Nejhorší a nejzbytečnější Myersův díl..

Halloween: H20 (1998)

Zpočátku vyplašená a na psychiatra zralá Laurie se postaví minulosti s vervou a odhodláním pohřbít svého bratra jednou provždy... Finále tohoto dílu se opravdu odehraje v dost rychlém sledu a Michaelovi je tu mnohem více vidět do očí, což nepůsobí tak temně. I přes tyto menší zápory se dá určitě říct, že H20 je dost povedený díl, který by (v ideálním světě) mohl být i důstojným ukončením jedné legendy. Bohužel nežijeme v ideálním světě a tak se dech nabraný sedmým dílem začne brzy zase ztrácet...

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995)

Věčná škoda, že poslední zářez doktora Loomise dopadl jen jako sterilní vyvražďovačka bez atmosféry. Plus k tomu hodně hloupý scénář o jakési sektě, který se ani nesnažím pochopit.. Jestliže jsem o pětce psal, že s ní přišli chvíle nudy, tak tady to byli pořádně dlouhé chvíle.. :( Taky se tu, poprvé v sérii, objevuje postava (ukecanej moderátor z rádia), které jsem od srdce přál aby ji Michael zabil nějakým opravdu nepěkným způsobem. A například epileptická zabijačka na operačním sále se mi do takové série absolutně nehodí.. Michael, který býval ztělesněním nepředstavitelného zla, tady dostane pár ran do hlavy a sténá jak malá holka. A po celou stopáž působí jen jako pochodující hadrový panák..