Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Víc hrdinů - méně akce.. Sice nejslabší díl série, ale i tak skvělá zábava.. Snipes a Gibson výborní, Banderas a jeho ukecanej "Gogo" už trochu míň. Mladý tým na první pohled nic moc extra, ale minimálně na buchtu a motorkáře se bude dát zvyknout pokud se objeví ve čtyřce (o které nepochybuji, dokonce jí opět už teď chci!). Keep goin', Sly!

Má je pomsta (2002)

Těžko soudit z prvního viděného snímku, ale jestli je tohle Parkův styl, tak si moc rozumět nebudeme.. Pomalu plynoucí první půle ve mě dokonce chvílemi vyvolávala choutky film vypnout. Nakonec jsem byl rád, že jsem to neudělal, ale znovu tenhle utahanej zážitek absolvovat nechci.. Námět chválím, zpracování nikoliv!

Útok na Bílý dům (2013)

Rok 2013 přinesl souboj dvou filmů s konceptem "smrtonosná past v Bílém domě". Pro mě to dopadlo čtyřhvězdovou remízou! V Olympus Has Fallen mě víc bavil hlavní hrdina a ve White House Down jsem se zase kochal super zpracováním akčních scén. Například nálet vrtulníku městem je Emmerichovsky velkolepý..

Elitní jednotka (2007)

"Pomáhat a chránit" po brazilsku! :) První půlka lehce ukecanější až ukřičená, druhá zato akčnější a drsnější!!

Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film (2006)

Pro mě úžasná video encyklopedie!! A pěkně ucelený seznam snímků, které ještě musím dohnat. Nakonec zjišťuju, že mam ty slashery ještě radši než jsem si sám připouštěl. :) Bylo fajn sledovat s jakým nadšením tvůrci o svých "dětech" hovoří. Vypadá to, že všichni od tohohle fochu jsou fajn chlapíci.. Obzvlášť dobře na mě působili Tom Savini a Rob Zombie..

Critters 4 (1992)

Díl s nejdelší stopáží série. To by třeba ani nevadilo, kdyby to znamenalo i víc prostoru pro samotný Critters a jejich větší množství. Jenže tady je to přesně naopak. Jediná zajímavá věc v první ultranudný půlhodině je jeden černej zadek ve sprše! :D Pak přijde jen o malinko méně nudná hodina. Humor si Kriteři asi zapomněli na Zemi.. Scénář jsem v této sérii zatím neměl vůbec potřebu řešit, ale když už je na takovým stupni idiocie, tak ho zmíním.. Žalostný konec jedné z béčkových legend mého dětsví.. Pořadí oblíbenosti: C2, C1, C3.......C4!

Critters 3 (1991)

Tento díl série mi utkvěl v paměti nejvíc (zřejmě časté reprízy ve zlatých devadesátkách). Nostalgie tedy stále funguje, zábavy však po velice dobré dvojce krapet ubylo. Vtipných momentů také méně, ale najdou se (bowling, paní se sekáčkem). V rámci téhle béčkové série v pohodě koukatelné... Kéž by to ale byl poslední díl.

Critters 2 (1988)

Zatím co jednička se snažila hrát (opravdu malinko) i na temnější hororovou strunu, tady je to vyloženě světlá komická hříčka.. U takového typu filmu to ale rozhodně není na škodu. Critters tu mají víc prostoru a i jejich počet výrazně vzrostl.. Vtípky se většinou povedli. Hlavně přeměna na dívku z Playboye je super.:) Hodnotím stejným počtem jako jedničku, ale co do zábavnosti jsou tyhle 4 hvězdy o něco silnější...

Critters (1986)

TV klasika z dětství.. Tenkrát jsem považoval tyhle chlupaté koule za nejvíc cool monstra z hororů. :D Dnes dávám přednost spíš jejich o dva roky mladším "bratrancům" Gremlins (vetší zábava, lépe vypadající potvůrky), ale minimálně první dva díly Critters jim sekundují velice zdatně!

Chata v horách (2012)

Trailer mě navnadil hodně! První půlka (nebo možná první dvě třetiny) to pro mě ale byla spíš tříhvězdičková nadhledová zábavička. Závěr si ale tu čtvrtou hvězdu jistě zaslouží.. Nechal bych si rozhodně líbit film, který by se celý nesl v duchu posledních 20 minut Chaty v horách!! :)