• Fantasy

Hitman: Agent 47 (2015)

Splnil, co jsem od něj očekával. Možná jen akční scény mohly být propracovanější a stylovější. Dialogy a scénář u tohoto typu filmu nehodnotím, protože o něm to není. Rupert Friend se Hitmana ujal celkem dobře a seděl mi na tu roli. Možná i proto, že na poli seriálů zazářil také jako špičkový agent v seriálu Homeland :) Celkově tedy spokojenost. Je to ten typ filmu, co vyloženě nenadchne, ale zároveň ani neurazí. Akční jednohubka.

Terminator Genisys (2015)

Tak jsem se dnes konečně dostal do kina. Nebyl to úplný průser, ale za mně by to nemělo vystupovat jako pokračování, ale jako úplně nová alternativní série, která nemá s prvními tři díly nic společného (čtvrtý, alias Salvation nepočítám). A Arnieho bych do toho už vůbec netahal. Není to už ono. Dal bych ho tam jako nostalgii, tedy nějakou 5-10 minutovku, ale do hl. role ne. Zbytečně to tak připomíná předešlé díly. Za shlédnutí to tedy stojí, ale málokdo si to asi pustí podruhé, potřetí... Zatímco druhého terminátora jsem viděl asi 10x a pustím si ho rád po jedenácté .

Chappie (2015)

Hrůza, děs a běs...a zkažený večer :-( Pozítří nevím o čem to bylo a popozítří ani kdo tam hrál. Opravdu velké zklamání. 2 hvězdy s odřenýma ušima.

Vražedná práva (2014) (seriál)

První série dokoukána a to finále bylo masakrální. Seriál tohoto typu jsem už dlouho nezažil. Pět hvězd bez váhání.

Výchozí bod (2014)

Asi jsem to nepochopil, protože nevím za co to dostalo těch 80%, ale proti gustu...

Tom Yum Goong 2 (2013)

Bohužel také zklamání. Tony Jaa natočil skvělý Ong-Bak a Tom Yum Goong. Všechny další jeho filmy jdou od desíti k pěti :( Ong-Bak 2 hovadina, tento TYG2 taktéž. Poctivou akci nahradily digitální efekty, bohužel velmi nepovedené a nekvalitní, sestříháno nechutně. Tyto filmy nikdy neměly děj, ani pořádné herce a nad vodou je držely jen bojové scény, choreografie a dobrý střih. Nic z toho tady není. Všechno je přehnané 2x tam a zpátky :-( Dávám 3 hvězdy, ikdyž spíše to je na 2 a půl. Koukat se na to dá, ale je to velké zklamání a bohužel to už asi lepší nebude.

47 róninů (2013)

Málo akce, spousta řečí... A když už akce, tak zbytečná hromada počítačových efektů, navíc nevalné kvality, takže velmi znatelné a rušivé. Herecké výkony spíš podprůměrné, Keanu mi do toho vůbec nesedí. Celé takové roztahané, unuděné. Dal bych 2 hvězdy. Ta jedna je právě za Keanu, pro kterého mám slabost :-) Čekal jsem mnohem více.

Gravitace (2013)

Tak to byla dechberoucí pecka. Má to sice svoje mouchy a občas je potřeba trochu přimhouřit oko, ale vzhledem k tomu, jak to bylo perfektně natočeno a jakou to má celkově atmosféru, tak nemohu jinak, než 5* Opravdu krásná podívaná.

Ninja 2: Pomsta (2013)

Kdo hledá starou dobrou klasiku, tak si přijde na své. Béčko jako vyšité, ale na nic jiného si ani nehraje. Souboje alá stará dobrá škola, slušná choreografie, dobrý střih, nerušivé zpomalovačky. U mně o hvězdu víc, než první díl. Na víc bohužel nemá, ale na odreagování to ujde. Nějaký hlubší příběh nebo kvalitní herecké výkony tady ale nečekejte, jinak budete zklamáni.