Ninja 2: Pomsta

• USA Ninja: Shadow of a Tear (více)

Těhotná manželka mistra bojových umění Caseyho Bowmana byla zavražděna. Ztrátou zlomený Casey pomalu ztrácí důvod žít, dopředu ho žene jen neuvěřitelně silná touha po pomstě. Bowman se domnívá, že vrahem milované ženy je obávaný mafián Goro. Na pohřbu se setká s bývalým studentem Nakabarou, který mu nabízí trénink ve své škole bojových umění v Thajsku. Zprvu to odmítá, pak se rozhodne, že tam odjede. Při jednom zápase s Nakabarovým studentem Casey ztratí nervy a začne útočit skutečnými údery. Nakabara ho nabádá, že se musí naučit ovládat své emoce. Aby byl Casey schopen vypátrat a porazit svého protivníka, musí povýšit svoje bojové schopnosti na novou úroveň. (Nova Cinema)

kaylin

Scott Adkins se vrací v pokračování snímku "Ninja" a od začátku musím uznat, že už je v dané roli uvěřitelnější a že už ho docela snesu jako Američana v Japonsku. Každé vytažení zbraně a máchnutí sice vydává zvuk, jako kdyby rozřezávaly vzduch, ale proč ne, ono to má ten správný efekt. Škoda, že se potvrzují i další klišé, i když někdy na hlavního hrdinu zaútočí i ve dvou. Scott Adkins si velmi pozvolna získává mou oblibu, ale ještě vyhráno nemá. Je ale fakt, že teď mu hodně pomáhá fakt, že Japonsko je prostě kouzelné. No, musím říct, že příběh tak trochu o pomstě se mi docela líbil. ()

haj

Duo Florentine - Adkins si dobře rozumí a jako tým jsou skvělí, jeden je značně prkennej, když jde o vyprávění příběhu, druhej když jde o hraní, ale to už k takovýmu filmu prostě patří a těžko se zlobit, i když bych lhal, že to člověka trochu nemrzí, že části filmu mezi akčními scénami nejsou aspoň trochu zábavnější. Na druhou stranu, když dojde na akci, tak funguje všechno perfektně a film se vyrovná asijský nejenom současný produkci. Adkinsovy schopnosti jsou famozní jak po bojový tak akrobatický stránce, choreografie je špičková a pestrá, souboje jsou tvrdý, kontaktní a navrch je vše krásně natočený a sestříhaný, takže je všechno, co se děje, perfektně přehledný a divák se ani na chvíli neztrácí. Za to je potřeba opakovaně režiséra pochválit. Po akční stránce si film jednoznačně 4* zaslouží, jen škoda značně nezábavný příběhový části.. ()

mzss1

|100%| Nejlepší béčko roku 2013 a i za posledních několik let. Jsem skutečně nadšený. Letos mě dost béček zklamalo. Třeba Force of execution, kdy jsem ty 2* dal spíše z milosti. Nebo Blood of redemption, kde to dopadlo totálně katastrofálně, kdy jsem aspon tu 1* dal, ale se silným sebezapřením. Zato Enemies closer byl sice lepší, ty 3* jsem dal slabé, ale Van Damme tam přímo exceloval, tak aspon to. Ale tento druhý Ninja mi vytřel zrak. Bylo zde dost zapamatovatelných scén, i těch vedljších a i malých. Samozřejmě jsem čekal pecku, jednička se mi líbila, příběh mě zaujal, tak jsem těch slabších 5* dal, ale toto nemá absolutně žádnou chybu. Jak už psalo dost uživatelů, tento film je prý jen o soubojích a zbytek je prý o ničem a především příběh, že je špatný ? Jak to mám vnímat já, samozřejmě, že ostře nesouhlasím, ale to je věc názoru, takže at si každý hodnotí dle svého, já mám svoji hlavu a tak to má být. Toto je skutečně typ filmu, kde jde především o souboje. A abych se pravdu přiznal, jedná se o špičkové fighty, skvělá choreografie, nádherná kamera, přehlednost a veškerý souboj má svojí dynamiku a ránu. Scott Adkins splnuje opět svůj klasický standart, zde se teda snažil víc než v jiných filmech. Co se týče jeho bojového umění, nemám absolutně slov. Třeba jeho filmy, předchozí Ninja nebo Neporazitelný 2,3 - to je ukázka skvělých artových filmů. A o to jde. Nehrotit nějak příběh a říkat si opakovanou frázi: Jde jen o souboje, jinač je to o ničem. Když tu má být kritika, tak začneme příběhem, kde se pokusím vylíčit jak jsem příběh vnímal já. Rozhodně je příběh prostý, o tom žádná, ale, že by měl nějaké slabiny, to se mi moc nezdá. Je tu opět známé téma, a sice: POMSTA. Zde je pomsta, celkově spojená s příběhem provedena v úplně odlišné verzi. Myslím tím, přímočaře suchý film, kdy nejde o nějakou drastickou smrt (myslím tím těhotnou manželku Adkinse), ale je toreálněji provedeno. Žádná dramatická hudba, obrovský žal. Ale pomsta a nekompromisnot z očí Adkinse přímo čiší, takže nechápu negativa k příběhu. Některé scény jsou zvláštní, kdy Adkins má slabší moivaci k pomstě, v některých scénách se třeba neovládne, zmlátí při tréningu chlapa, bez bližšího důvodu sejme ty dva zlodějíčky. A proč to udělal ? Je na to odpověd. Na všechny tyhle trochu netypické scény je odpověd. Adkinsova postava byla zdrcená smrtí jeho těhotné manželky. Jenže to nebylo ve filmu vidět ? Ale bylo, jen prrostě nemusí Adkisn běhat jako velký hrdina a podle řádu trestat padouchy atd. Zde si prostě chvílema neví rady. Opíjí se v baru, nejedná někdy správně, ale za svým cílem se prostě později přeci dobere. Veškeré neakční scény mě bavily, Adkins to táhl nejen v soubojích, ale jeho uštvaný, kamený a nekompromisný pohled. Vedlejší herecké obsazení mě teda opravdu bavilo. Nemá cenu připomínat všechny herce. Hudba byla celkem dobrá, obyčejná, hodila se do všech scén. Soubojů zde bylo NEUVĚŘITELNÉ množství. V 1/3 filmu jsem si říkal, sakra tolik soubojů, to asi utichne a ono to furt stoupalo a stoupalo dál. Střílení zde ani moc nebylo, ale pár střílecích sekvencí potěší a ke konci nějaký ten výbuch, ale o to ani nešlo. Promakanost a nápady se v bitkách určitě najdou. Prostě toto je poctivý artový film - typ filmu, takže hledat v tom něco zásadního, v příběhu atd je nesmysl. Komu to vadí, holt tento typ filmů nemá rád, shlédno ho kvůli bitkám a to je vše - to by si dotyčný měl uvědomit. Já jsem etda nesmírně překvapený, nemůžu ubrat ani jedno procento. Třeba Ong bak - stavěno na bitkách a má to úspěch velký, celkem. A tohle moc ne ? Jak to ? Třeba v Ong baku mi nesedl místy příběh a jednání postav, na čísnké, asijské filmy atd nejsem stavěný, ale nevadí mi to, když občas něco shlédnu. Já viděl dva Ong baky a velká spokojenost. Béčka nejsou v poslední době uplně nejlepší už tak by si divák měl vážit každýho lepšího kousku a toto je opravdu pecka. Hlavní hrdina dokáže všechno, fajn. Je opilý a v jedné scéně i mírně zhulený, kdy bude muset si dát jednoho práska čehosi nevábného, jinak by ho zabily a stejně všechny zmákne. Je to přehnané ? Možná trochu, ale moc ne. A víte proč ne ? Protože Adkis nejen ve folmu, ale i ve skutečnosti ovládá bojové umění, tak i v opilosti se zvládne prát, to je přece jasné jak facka. Uvedu názorný příklad. Co třeba starý, známý a skvělý film Kickboxer s Van Dammem ? To je má srdcovka. Tam se v jedné scéně taky Van Damme opil a jak se pral. Takže zde to divákům nevadilo, ale zde jo ? Zvláštní. :) Toto srovnání píšu i z toho důvodu abych obhájil, můj názor na film, nic víc. Úplný konec filmu mě dostal a utvrdil mě ještě víc v tom jak je film geniální. Ke konci přišel zvrat a po všech stránkách dával logiku. První Ninja byl totálně jiný film (rovněž skvělý - 90%-5*), ale toto bylo něco jiného. Ninjovská tématika se zde hodně stáhla do pozadí. V jedničce mi ta tématika nevadila, baví mě to. Tam to bylo hlouběji pojato, zde moc ne, ale to nevadí. Takže už nemám co dodávat, doufám, že jsem to vysvětlil dostatečně. Doufám, že ještě Florentine něco s Adkinsem natočí. () (méně) (více)

DEXTER099

Druhý díl Ninjy není o nic slabší než jednička a ještě k tomu podle mě přibylo více akčních scén,které mají svojí choreagrafii dobře udělanou.Je mi sympatická asijská kultura (jak historie,jídlo, tak např. ninjové) takže když k tomu vemu ještě v hlavní roli Scotta Adkinse,který mi čím dál více připadá jako nástupce Jeana Claude Van Dammeho tak nemohu jinak než za mě celkově 85% a pět hvězdy. ()

Marsik

První díl jsem viděl 3x, protože mě to zkrátka bavilo a zejména na záběry z Japonska se příjemně koukalo. Ovšem teď už vím, že na tento druhý díl se již nepodívám. Byť mám spojení Adkins-Florentine v oblibě, tak druhý Ninja mě prostě nebavil. Akční scény super, pan Florentine umí natočit akce jako nikdo jiný a je radost je sledovat. Bohužel těch akcí bylo až moc a všechny byly v podstatě na stejné brdo. Po necelé hodině mě Adkins se svými akrobatickými a bojovými prvky nudil a samotný děj jakbysmet. S pár mikrospánky jsem to dokoukal a byl rád, že můžu jít spát. 60% ()

• Bojovú choreografiu súbojov mali na starosti Tim Man a Brahim Achabbankhe, pričom prvý menovaný si vo filme zahral postavu Myata. (m.a.t.o.)
  • Scott Adkins (Casey) si počas natáčania poranil chrbát, a tak ho musel v niektorých scénach zaskočiť kaskadér Brahim Achabbakhe. Vôbec po prvýkrát sa tak stalo, že namiesto Adkinsa vystupoval v bojovej scéne jeho dablér. (m.a.t.o.)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v Thajsku a jeho metropole Bangkok. (MikaelSVK)