V zajetí démonů (2013)

"Nedivím se Jamesovi, že odmítl jít na návštěvu do toho skutečného domu. Já se tam ale budu muset jednou vrátit. Žádali mě už o to a ještě jsem jasnou odpověď nevyslovila, ale je jisté, že tím návratem si znovu prožijete celou tu minulost. Určitě se tam ale vrátím, ne se svým manželem, který už je po smrti, ale třeba se svým švagrem, protože nechci, aby mě to dále pronásledovalo. To se v tom domě totiž stalo, začalo vás to pronásledovat. Slýcháte lidi říkat: 'Nastěhovali jste se do strašidelného domu? Tak se odstěhujte a budete v pořádku.' Tak to ale nefunguje." - Lorraine Warren

Útok na Bílý dům (2013)

"Největším problémem současného Hollywoodu je, že nehodlá riskovat. A já netvrdím, že byla moje kariéra založena výhradně na riskování, ale hodně brzo jsem pochopil, jak tenhle systém funguje. Vždy budou existovat dvě nebo tři velká studia, která budou potřebovat velký letní film. Když napíšu letní blockbuster, ustanovím se coby režiséra, budu znát rozpočet a do hlavní role obsadím ne nutně velkou hereckou hvězdu, vždy bude existovat studio, které takový film naléhavě potřebuje a udělá cokoliv, aby ho získalo, čímž pak získám tvůrčí svobodu. Takhle to bylo i s White House Down i s Dnem nezávislosti, Dnem poté a 2012, což jsou moje nejúspěšnější filmy. A to by mělo říct studiím, že je možná lepší poslouchat mě nebo lidi jako James Cameron nebo Bob Zemeckis a dát na naše rady." - Roland Emmerich

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

"Pokud by mi bylo dvanáct a šel jsem se podívat na Pacific Rim, explodovala by mi hlava a museli by mě s křikem vynést z kina. - Guillermo del Toro

Bahno z Mississippi (2012)

"V každém mém filmu je zdůrazněna jedna emoce, která ten film řídí a vždy ji stavím před příběh samotný. V Shotgun Stories to byla ztráta bratra, v Take Shelter úzkost. Pro Mud jsem měl vymyšlenou základní zápletku o muži skrývajícím se na ostrově v řece Mississippi, ale to na film nestačí. Začínal jsem tedy přemýšlet o událostech v mém životě, a jakým způsobem by se dala ta zápletka ozvláštnit. Nebylo by lepší najít skrývajícího se muže, než jím být? Ale co za muže to tedy je? Vzpomněl jsem si tak na moment, co se udál na střední škole, když mi jedna dívka zlomila srdce a já úplně cítil tu fyzickou bolest a nevolnost. A pokud existuje emoce, která je tak silná, že si na ni dokážu i po tak dlouhé době vzpomenout, stojí za to okolo ní vybudovat film." - Jeff Nichols

Fruitvale (2013)

"Když jsem dostal od rodiny povolení zfilmovat tu událost, necítíte v tu chvíli nějaké břemeno, jako spíš velkou zodpovědnost. Tak to má ale každý filmař, který se do něčeho takového pustí, hlavně pokud jde o komunitu, která je mu blízká a má ji rád. Přijde vám, že jste nad tím získali určité vlastnictví. Cítíte, že je to hojící se rána a vy nechcete jít nějakým způsobem proti tomu nebo to tříštit. Mně zajímal pouze příběh toho kluka, který pocházel ze stejného místa jako já a byl zhruba ve stejném věku. Nešlo mi vůbec o tu střelbu, jen o ten lidský příběh." - Ryan Coogler

Osamělý jezdec (2013)

"Přechody mezi tragédií a komedií je něco, co musíte umět skutečně vybalancovat a nezůstávat u jednoho či druhého příliš dlouho. Filmy, které já mám rád, to vždy dokázaly uskutečnit. Hlavně westerny Sergia Leoneho, které byly humorné, ale zároveň překrásně a nebojácně tragické. To je jedna z těch věcí, které mě na kinematografii fascinují a kvůli kterým filmy točím." - Gore Verbinsky

Univerzita pro příšerky (2013)

"Já jsem k filmu přišel jakožto režisér ze story departmentu, takže v podstatě nevím, jak vůbec počítačová animace funguje, ale co tak animátoři říkali, tak nejtěžší bylo vytvořit baťohy, nemluvě o tom když jsou na srsti." - Dan Scanlon

Muž z oceli (2013)

"Pokud je Muž z oceli nejrealističtější film, jaký jsem kdy natočil, a je o Supermanovi, určitě to vypovídá o tom, jak vnímám filmy a realitu. Po Strážcích nebo Sucker Punchi lidé říkali, že dokážu natáčet je stylizované filmy a nic jiného. Doufám tedy, že teď změní názor a zjistí, že jsem to dělal a budu dělat vždy záměrně a že to nebyly nějaké filmařské náhody, když se kamera vyskytla tam kde se vyskytla." - Zack Snyder

Jak se krade tajemství: Příběh Wikileaks (2013)

"Začínal jsem dokument jako obyčejný příběh Davida proti Goliášovi. Hrdinný Julian Assange bojuje proti velkým rybám. Stoprocentně jsem byl na straně WikiLeaks. To se ale změnilo." - Alex Gibney

Podfukáři (2013)

"Ve filmu zazní, že čím blíže jste, tím méně toho vidíte. Kdybyste nás navštívili během natáčení a sledovali nás za kamerou, určitě byste neviděli, jak je Isla neuvěřitelně vtipná a bez zábran, jaký je Jesse ohromně skromný kluk a že Woody je prostě Woody, přesně takový, jakého si ho představujete." - Dave Franco