Mistr popravčí (2015) (seriál)

Po pěti dílech jsem rozhodně příjemně překvapený. Nic moc jsem od toho nečekal, a dostal jsem kvalitní středověký seriál. Ačkoliv je příběh fiktivní, tak některé historické události zůstaly nezměněné a to je dobře. Seriál je brutální, syrově zobrazuje násilí a nepojí se krve. To je všechno, co se mi líbí. Takových seriálů je až zoufale málo. Takže všem doporučuji.

Cooties (2014)

Jako nebylo to vůbec špatné. Mělo to zajímavý nápad. Jako klasický zombie horor to mělo šanci fungovat. Jako komedie to ale pokulhávalo a to hodně. Nějaký lepší vtip se tam hledal hodně těžko. Taky si trochu musím stěžovat na zdlouhavost a natahování nudných scén. Dal bych přednost tomu, aby tam narvali více akce. A taky bych se určitě tak nedržel při zemi při masakrování děcek. I když ono to asi nebude zrovna korektní ve americkém filmu brutálně zabíjet děcka ve velkém :-)

Olymp - Zkáza Bohů (2015) (seriál) odpad!

Většina slátaninu jsem neviděl dlouho a to jsem toho už viděl vážně hodně. Je sice pěkné, že už v pilotu se furt něco děje, ale kvalita toho je někde na úrovni amatérských filmařů. Už jsem ani nečekal, že někdy narazím na seriál u kterého bych nevydržel v kuse dokoukat jeden díl.

Krev jednorožce (2013)

No rozhodně povedená kritika lidstva. Na animaci nebo zpracování si rozhodně stěžovat nemůžu. Jen mi to už přijde trochu ohrané. Pořád dokola ta stejná písnička, proto nedám plný počet.

Sedmý syn (2014)

Hodně podprůměrné fantasy. Já sice knižní předlohu už dávno četl, ale nečekal jsem podle traileru, že by se jí to byť jen trochu podobalo, takže jsem k filmu spíš přistupoval s jistou rezervou. No a výsledek mě moc nepotěšil. Nese si to prostě neduh posledních let. Tvůrci se vždy zaměří na speciální efekty a akční scény místo toho, aby se taky trochu zamysleli nad příběhem. Když si to tak vezeme, tak ve filmu vlastně nic není. Sotva co se dozvíme co že se jako bude dít, tak je i konec. Určitě nedoporučuji nikomu. Stačí se podívat na trailer, protože v něm je vše potřebné.

Tom Sawyer (2011)

Další filmová adaptace klasického díla. Nemůžu si nijak stěžovat, pro starší publikum to už prostě není, ale pochybuji, že se najde malý kluk, kterého by to nebavilo, nebo by nechtěl zažívat dobrodružství Tomem a Huckem, takže pro mladé ok, ale co se týče kvalit filmu, tak jasný průměr.

Noc oživlých protinožců (2014)

Hned od začátku filmu jsem si říkal, že tohle nebude další nudný zombie film, kterých jsem v poslední době viděl požehnaně. Tvůrci se vůbec nezdržují s nějaký vysvětlováním epidemie a rovnou na nás valí jednu akční scénu za druhou. Nechybí požehnaně krve, a zombíci taky nejsou okoukaní. Myslím, že tohle se hochům z Austrálie vážně povedlo. Stoprocentně nebude trvat dlouho a uvidím další zombie film, tak jsem upřímně zvědavý, jestli se tomuto kousku tento rok ještě něco vyrovná.

Zevláci vs. Zombíci (2012)

Super zombie komedie, která určitě ničím neurazí a doporučuji ji nejen skalním fanouškům tohoto sub žánru. Prostě klasicky zábavný britský humor, který se tady nezapře nás baví po celou dobu filmu. Námětem i atmosférou bych to přirovnal k soumraku mrtvých.

Detektor lži (2011)

Krátká vtipná scénka z pracovního pohovoru, kde se někteří z nás určitě najdou :D Teda až na ten konec. Do toho bych ani já nešel :D

Na život a na smrt (1981)

Jedna z těch klasik, které mě prostě upoutaly k obrazovce po celou dobu filmu. Vždycky jsem měl rád tyhle filmy kombinující divokou přírodu a tvrdé chlapy, kteří si musí všechno vydřít. Do toho nějaká ta akce a násilí a máme vymalováno. Tohle je prostě film, na který se můžu podívat několikrát a a nebude mi to vadit. Přirovnal bych to ke starým westernům.