Vikingové - Nesmiřitelní (2014) (epizoda)

Jedna z najlepších častí naprieč seriálmi, aké som doposiaľ videl. Neuveriteľne budovaná atmosféra s až pôžitkárskym koncom. Po štrnástich dieloch najväčšie blaho z Kattegatu. Úžasné prekrývanie rozprávania príbehu starých bohov s realitou, ktorá sa chystá na Borga. Časť, kde sa všetky malé črepiny predošlých náznakov zišli do jedného celistvého kusu. Bez jedinej chyby a s pocitom chvíľkovej nedotknuteľnosti, z ktorej budem ešte niekoľko dní ťažiť. Just a friendly advice: eagle is not always a good sign.

Underworld: Krvavé války (2016)

Neskutočne dojebaný franchise a premrhaný potenciál. Otrasné efekty spolu s neschopnosťou režisérky vytvoriť niečo zapamätateľné sú na smiech. Underworld je pre mňa oficiálne dead a nezachránilo to ani znovuzrodenie Selene. Bye my old friend...

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Mám pre labyrint od prvej časti slabosť, dokážem prežiť všetky nezrovnalosti v deji, všetky klišé a aj tie najväčšie mindfucky, ani neviem prečo. Asi to bude tým, že je to o čosi dospelejšie poňaté, ako podobné teen hovná. Pôvodne som mal v hlave hviezdičky 3, ale poslednou vetou si film "vystrelil" aj sám so seba a nemôžem inak <3 *3,5

Lucy (2014) odpad!

n.o.p.e

Solomon Kane (2009)

Veľmi ľahko odhadnuteľné uberanie deja, ktorý sa vlečie a neponúka dokopy nič. Premenu som Sololomovi nezožral, takisto som nepobral ani triky (ak vôbec nejaké boli použité). Scéna s krucifixom si vyžadovala viac krvi, ako aj celý film. Akcia je zostrihaná tak, aby ani nebolo jasné, kto sa s kým merí a napadlo ma, že možno (a veľmi pravdepodobne) chceli ušetriť na choreografoch. Roztrasená a neprehľadná kamera v tom mále súbojov stála za hovno. Človek sa teší po recenziách na šialenú jazdu ako vo Van "Hugh Jackman" Helsingovi a dostane kresťanský film o morálnych hodnotách. Vsunuté scénky z Kaneového mládí sú dve, ako keby len tak napasované do filmu, aby sa prezradilo, čo sa stalo a gdo je gdo. Ako celok film pôsobí až príliš lacne a tak sa u mňa radí k sklamaniam typu Eragon či dračie doupĚ.

Ledová archa (2013)

Tak veľa otázok som sa pri filme už dlho nepýtal. (ne)Efektne natočený brak. Kórea mi obyčajne nevadí, v tomto filme to však smrdí poriadne skazenou ostro-kyslou polievočkou..

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Jeden Shield za klasický Marvelácky humor. Druhý Shield za Natashu. Tretí ide ojebávačovi Samuelovi, štvrtý Shield za nekompromisného a ranárskeho Winter Soldier-a a posledný Shieldík za samotného Kapitánka. Spolu 5 šildíkov a spokojnosť. (Čuráci v kine odišli hneď s konečnou zvučkou, no my domýšľavejší sme zostali a dostali sme ešte dodatočnú scénu, kde nám zadelali na pokračovanie <3)