Stopař (2007) odpad!

Stupídny film s ešte stupídnejším dejom. Najhoršie policajné jednotky na svete sa stretli, aby mi úplne pokurvili jeden štvrtkový večer. Chlapec si svoj osud určite zaslúžil, pretože bol tupý ako poleno. Bayov rukopis tak očividný, že z toho miestami spravil americkú Kobru 11, čurák. Film ma nebavil, atmosféru to nemalo, wtf momentov až za hranice zapamätania si, čo s takým šhitom..

Millerovi na tripu (2013)

Nemôžem napísať, že to bola najlepšia rodinná (fuck) komédia všetkých čias, ale super hodiaci sa herci (hlavne Jennifer, takéto úlohy jej proste sedia) a niekoľko momentov, kedy som sa sa počul aj na opačnom konci bytu z toho urobili sakra dobrú príjemnú záležitosť. Postava Deni Trejo vol. 2 sa mi popačovala velice, ako aj všetky sexistické scény. A už sa mi nechce písať.

Bitevní loď (2012) odpad!

Takto sa tvoria braky za obrovské prachy. Ak pri niektorých filmoch sa dá neinteligencia všetkých tvorcov od režiséra, scenáristu až po hercov prežiť, tu som rázne odmietol akceptovať čokoľvek, čo som videl a počul.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Rozhádzané. Najtrápnejšie chytenie za ruku aké som vo filme videl. Najnevhodnejšie chytenie za ruku aké som vo filme videl. Miestami vtipné. Nádherná výprava. Pekná myšlienka. Nie až tak dobre zrealizovaná myšlienka. Príliš veľa zhôd náhod, aby bolo "uveriteľné". Prirodzená a jednoduchá Kristen Wiig. Chytenie signálu vo výške 5500 m.n.m. Chytenie signálu niekde na mori v grónsku. 25. fotografia nemohla byť odfotená a vložená do peňaženky, pretože to bol záber, kedy by už Walter mal fotku v peňaženke mať! To sa akože celý štáb a nikto nad tým nepozastavil? Asi si to už nepozriem. Na jednohubku a kino zdarmo to ušlo. Absolútne hnusné a do očí bijúce zlé "akožezamrznutie" na fúzikoch počas pobytu v alpsko-himalájskom horskom pásme. Sean Penn stojaci na dvojplošníku so statívom a letí do práve vybuchnutej sopky?! Seriózne, proste v sopečnom karfiole plnom balvanov a kusov pevnej lávy nie je miesto pre Šóna Pena. Alebo? Samozrejme, že som postrehol veci, ako sa stal z chlapca plného entuziazmu a nadšenia len priemerný, no svojím spôsobom neobyčajný, chlap, ale... ale.

Zmizení (2013)

Keby mi ale niekto vysvetlil, čo znamenalo to tetovanie na prstoch detektíva Lokiho pri detailnom zábere, kedy sa mi zdalo, že tam vidím "Maze" v preklade "bludisko". Či to malo nejakú väčšiu súvislosť s prípadom, alebo to bola len zhoda náhod. Jackman ako obyčajne presvedčivý drevorubač, Gyllenhaal nehral svojho prvého detektíva a očný "tik" mu sedel ako uliaty. Veď predsa len nespal dlho, ťažký prípad... Nad čím som ale po filme uvažoval, bola scéna !nasledujú SPOILERy! kde mladý pôvodný podozrivý, vytrhol psa zo zeme a len tak ho držal vo vzduchu. Čoho to mal byť prejav? Že ho náhradná matka nechala pozerať na jej vyvražďovanie, že vyrastal v zlom prostredí a proste sa v ňom skrývala aj malá temná stránka? Alebo to bola len dosadená scéna, aby sa Wolverine utvrdil v tom, že má toho správneho? Ďalšia vec, čo ma trápi a bude trápiť je, prečo to Alex jednoducho nevyklopil, keď sa na parkovisku dokázal vyrozprávať o unesených dievkach. Bol retardovaný, to áno, ale strach z mamičky predsa nemohol byť tak silný, aby sa nechal mučiť cestou, akou ho mučili. A nakoniec posledá vec: Prečo mal bludiskový kráľ u seba v kufri hady? To ho až tak ovplyvnil pobyt v dome skazy, že si nakúpil celé terárium domov? Každopádne film ako celok pôsobil ako mal a tak 4* bez problémov.

Drive (2011)

Dlho predlho som vzdoroval a vlastne som si len odďaľoval dielo, ktoré do života vnesie niečo pozitívne, povznesie a opäť ukáže niečo, čo som vo filme ešte nevidel. Krásna a pomalá atmosféra pomalého Goslinga a jeho časti životného príbehu ma jednoducho dostali. Bolo to o momente, na ktorý čakal celý život a pre ktorý sa oplatí urobiť čokoľvek. That's it.

Rivalové (2013)

Skôr ako sporadický fanúšik F1 musím uznať, že som urobil chybu, keď som v mladosti prestal tento šport sledovať a unikalo mi to krásne, čo sa za autami skrýva, aj keď horkokrvným fanúšikom vecí na kolesách asi nikdy nebudem. Predsa len si vystačím s posúdením áut ako, že toto má peknú a sýtu farbu, tamto pôsobí futuristicky a pod. Pred filmom som si radšej fakty nepozeral, lebo by mi to kazilo dojem a stále by som len hľadal, či niekde niečo nie je inak. Natočené to bolo s precíznosťou na milimeter objektívu kamery, nenudil som sa ani minútku a od začiatku som chcel vedieť, ako to vlastne skončilo. Ľudí ako Lauda (myslím jeho postoj k danej veci) nikdy neprestanem obdivovať, pretože nie je víťaz ten, kto je obľúbený navonok, ale kto má pevné a hlavne svoje zázemie (tým bol jeho zmysel pre detail a neskôr jeho žena). Krysia tvár jednoducho zahrala fantasticky. Krása žien, či už vonkajšia alebo vnútorná, filmu dodala fujdum a aj keď sa im vo filme nevenovala plná pozornosť, v obidvoch životoch bezpochyby zohrávali zásadné úlohy.

Wolverine (2013)

Ak si niekde, filmový bože, prečo si natáčanie nezastavil pri scéne, kde si vybral chobotnicu z tela? Prečo si dopustil, aby som musel vidieť na konci obludnú a veľkú sračku? A také dobré to bolo, ani som nechcel veriť, že sa Hju tak dobre vcítil. Ale ani scénky so sekaním stromkov a hranie sa na obyčajného prostého a bohapustého vilidžmena s peknou japonkou po boku neboli na zahodenie. Puma Sumárum: do polky za 5,5*, od polky za 0,5. Kurva, ešte som si spomenul, ako vyšľahal šikmé oko z okna. Cmučki.

Gravitace (2013)

Prisambohu, keby mu nehralo to country, tak nedám ani hviezdu.