Centurion (2010)

Veľmi priamočiary a jednoduchý historický film s množstvom bojov, síce väčšinou malých skupiniek, ale zato krvavých až až. Kamera bola síce trošku roztrasená a neprehľadná, niektoré zábery na bojové pole skreslené, no všetko prehliadnuteľné (na bojové scény som proste zaťažený). Za plus rozhodne považujem štýl rozprávania ako z denníčku prelínajúci sa s dejom na opačných koncoch Britských ostrovov (najmä zo začiatku). Film ako celok pôsobí B-éčko-vo a miestami som sa prenášal do "veľkofilmu" gladiátor, najmä pri prepadovke Piktov. Niektoré lokality, najmä rímske pevnosti, zase museli! čerpať námet z filmíku Kráľ Artuš. Fassbender skvelý, presvedčivý, záporáčka takisto, no v silových súbojoch som jej s tou útlou postavou naozaj neveril. Mohlo to byť aj lepšie, ale na malý rozpočet sa to zvládnuť dalo. S takou miernou láskou robené. 3,5*

Vlk z Wall Street (2013)

Strašne ťažko sa mi hodnotí a ešte ťažšie sa mi hľadali slová ihneď po skončení (a vlastne aj počas) filmu. Nemôžem povedať, že by som nebol spokojný, ale akosi mi chýbalo niečo ako "wow" moment alebo kus tajuplna. Na druhú stranu Wolfie priestor pre tieto veci ani neposkytuje, či už vybranou témou alebo aj samotným priebehom filmu. Na 3 hodiny to bola až prekvapivá jazda, pri ktorej som sa nenudil (doma by som sa na hodinky ale asi pozrel) a je tam naozaj nadmieru zapamätania hodných, hlavne tých vtipných, scén (5+). Veľkým plusom pre mňa bola nenútenosť oných vtípkov, kde som nemal pocit ako pri smiechotách, kde by som sa musel po každej vydarenej scénke. Herecké obsadenie som si užil do posledného člena kancelárie. Počas celej stopáže som sa ale nemohol zbaviť myšlienok na naivných ľudí, ktorí sa podobnými aktivitami po telefóne živia aj tu, ponúkajú aj ponožky starej matere z nesmradnúcej ovčej vlny, len aby zarobili a myslia si, akí super job majú a že sú to oni, kto sa na ostatných ľudí díva z hora. Potom je tu strana druhá, ktorá týmto pičuskom pomáha a to je opačný koniec telefónu, ktorý si to proste nechá líbit a hľadá v tom poslednú (alebo prvú?) možnosť, ako zbohatnúť a mať skvelý život. Priam ako zo sna bola vykreslená atmoška v kancelárii, kde vládli heslá, pokriky, najlepšia nálada na svete, peniaze a potom všetko ostatné. v Dosť teraz o hnijúcich krysách z reality, vrátim sa ešte k filmu. Z hudobného podmazu som si strašne užil zasadenie Foo Fighterov, a to hlavne pre skutočnosť, že vôbec nepôsobili pri scéne ako podmaz, ale ako ďalší herec, kľudne aj DiCaprio, a bola to parádna, aj keď len "menejakominútu" trvajúca scéna. Takže zhrnutie by mohlo byť: <3$:*.

Carrie (2013)

Veľmi nemastný film, ktorý mal veľa trhlín. Nebol som spokojný s vykreslením atmosféry u Carrie doma, do toho sa podľa mňa mohli oprieť viac, aj keď v takej stopáži asi nebolo veľmi kam. Dve hlavné postavy boli ale zvolené parádne, polomŕtvo vyzerajúcu a fanatickú matku som si teda užil naplno (bez vreckovky). Každopádne mi to ako horor nepripadalo ani náhodou.

Jak vznikla Země (2009) (seriál)

Dokument nenudí ani na chvíľu, veci podáva z vedeckého hľadiska, doplnené o názorné ukážky na pokusoch a spôsoboch, ako to funguje na jednoduchých príkladoch. Nie je tam síce pokrytá každá téma a vedel by som si predstaviť aj 20krát toľko dielov, no čo som dostal, nezostane pri jednom pozretí. Definitívne.

Foo Fighters - Resolve (2005) (hudební videoklip)

Typická Fajterovka. Vtipné, do toho super hudba a text. Čo si viac priať?

Prodloužený víkend (2013)

Najvšestrannejší trestanec prišiel oživiť odumierajúcu ženu, vypiecť koláč, pozametať a naučiť syna ako byť supa kúl. Čo na tom, že sa všetko odohralo v pomerne krátkom časovom období, na to sa môžem vysrať. Príbeh ma chytil a presladenosť mi vôbec nevadila. Byť ale Brolinom, ktorý je s fúzikmi úplne niekto iný ako bez, tak sa asi odstrelím. Prečo? Už aká smola, že vás nechtiac "udá" nový neskúsený syn pobláznený do novej miestnej hejterky bowlingu. Sakra ale prial som im to, to je kurva láska!

Robocop (2014)

Nesympatický herec mi toho síce veľa pokazil, nie však tak veľa ako samotný výzor a pohyb samotného Roba Kopa. Útek do ryžového poľa bol proste smiešny. Robo bežal ako pohyblivá plechovka s končatinami, hrôza. Osobne by som si prial viac masívnejšej a prehľadnejšej akcie. Celkový dojem nie je veľmi dobrý, celý čas som čakal, kedy sa prebudí ľudská stránka mašiny, prevezme kontrolu a dotiahne to do epického finále, no dočkal som sa len jemnej prestrelky a vrcholne odfláknutej finišovej 10 minútovky. Škoda, tak skoro si to asi nezopakujem (ak vôbec)..

Enderova hra (2013)

Aj keď som nečítal knižnú predlohu, z filmu je tak strašne cítiť, že bolo veľa vecí zanedbaných a pôsobí to až príliš nabito do necelých dvoch hodín. Fakt, že vo filme nepadla poriadna kvapka krvi mi nevadil, aj keď by som to určite privítal. Momentálne mám sci-fi obdobie a tak som bol aj s celkovým pomalejším tempom filmu spokojný. Ford a Kingsley veľmi nevýrazní, u Forda som mal miestami pocit, že ho na pľaci klepne. Asa Butterfield je super fajn chalan s bledou tváričkou, ktorého už mám vyhliadnutého od filmu vlkodlak a asi bude aj prcanica.