Avengers: Endgame (2019)

Důstojné završení neúspěšnější filmové série v historii. Nedávám ovšem plné hodnocení, protože plné jsem dal Infinity War, a to je pro mě pořád ještě o malinkatý chloupeček lepší. Ale i tak geniální završení, klobouk dolů před režisérským duem - dokázali celý tenhle spletenec dovést k epickému finále, a co je nejdůležitější - téměř všechny složitě pospojované linky dávali smysl a tak to má být :) EDIT: Po opětovném zhlédnutí, tentokrát ve full HD kvalitě musím redukovat své vyjádření a přidat ještě jednu hvězdičku navrch. Bylo to epické.

Nespoutaný Django (2012)

Naprosto perfektní Tarantinovka snad úplně ve všech ohledech. Django je sympaťák, ale velmi zdatně mu sekunduje i DiCaprio, Samuel L. Jackson a především výtečný Waltz, který se mi hodně líbil už v Panchartech. Děj i akční scény naprosto kulervoucí, jak jsme ostatně u Tarantina zvyklý. Zasloužený plný počet :)

Interstellar (2014)

Nejinteligentnější sci-fi biják posledních let a další Nolanova trefa do černého. Pro mě v podstatě neznámý herec v hlavní roli podal velmi solidní výkon a ani ostatní se nenechali zahanbit. Příběh vcelku jednoduchý, ale dobrý a fungující. Ve výsledku výborný biják.

Dr. House (2004) (seriál)

Dr. House mě velmi dlouho míjel. Čas od času jsem ho zahlédl v televizi, ale nikdy jsem příliš nebyl na série z lékařského prostředí, takže mě ani nenapadlo, že bych ho začal sledovat. Ale pak přišel červen 2019. Jednou jsem se nudil v práci, a rozhodl se, že si zkusím pustit pár dílů na zabití času. A stručně řečeno, už jsem se od seriálu neodtrhl a prakticky nonstop jsem mu věnoval skoro všechen volný čas až do dneška, kdy jsem došel do finále. Jako hodnocení to asi stačí. Seriál je to zkrátka fenomenální. Výborný výběr herců, velmi zajímavé případy, skvělá chemie mezi postavami a především Houseův vnitřní svět a jeho démoni. Mohl bych vytýkat, že průběh jednotlivých částí je často repetitivní, ale mě to vlastně vůbec nevadilo. Musím hodnotit do plných a mám chuť si dát okamžitě repete!

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Tak nám legenda skončila. Nechci tu hodnotit celý seriál, ale musím napsat alespoň drobný výtažek. První čtyři série byly naprosto fenomenální. Pátá byla jen lehce průměrná, ale průměrná na GoT, takže stále velmi dobrá. Šestá série laťku opět pozvedla, ale kvality prvních čtyř sérií už nedosáhla. Přesto byla stále výborná. Na sedmé sérii už bohužel bylo znát, že scénáristé neměli předlohu a také, že byla urychlená kvůli sníženému počtu epizod. A osmá jen pokračovala v trendu sedmé, jen klesla ještě o něco níž. Samotný poslední díl a zakončení bylo dle mě celkem logické a v pořádku, ale ta cesta k němu byla zoufale urychlená, nelogická, plná kiksů a nesmyslů. Můžeme jen doufat, že G. Martin se dožije devadesátky a dopíše knihy. Tam se sice pravděpodobně dočkáme podobného zakončení, ale jsem si jistý, že bude logicky podloženo a že cesta k němu bude vypiplána se všemi detaily a naprostou logičností, návazností a celistvostí.

Zrodila se hvězda (2018)

Dlouho jsem se na tento kousek zdráhal podívat, protože jsem si myslel, že půjde jen o další z řady romantických slátanin. Nemohl jsem být dále od pravdy. Ano - jde o romantické melodrama, to bezpochyby. Ale tak výborně uchopené, skvělé zrežírované, výtečně zahrané i odzpívané, že mi to ve finále vůbec nevadí. Bradleyho Coopera mám jako herce rád už delší dobu, ale toto byl jeho nejlepší herecký výkon, co jsem viděl. Velmi mile mě vedle něj překvapila Gaga, u které jsem si nedovedl představit, že by mohla takto dobře zahrát, ale stalo se - též výborný výkon. Co se týče hudebních vložek, užil jsem si je úplně všechny a duet hlavních protagonistů mě doslova způsobil husí kůži. Plné hodnocení nedám jen kvůli lehce předvídatelnému ději a opakujícím se zápletkám. Jinak ale výtečný počin, jsem naprosto spokojen.

Rapl - Série 2 (2019) (série)

První série měla své mouchy a nelogičnosti, ale většinou to byly drobnosti, které jsem byl ochoten přehlédnout na úkor napínavého děje, realisticky vykreslených postav a výborných příběhů. V druhé sérii ovšem začali nelogičnosti přibývat a postupně se z nich stávali totální scénáristické díry, na které by byl hrdý i ementál. A ani nad těmi menšími už nešlo přivírat oči na úkor dobrých věcí, protože ty dobré tam prostě většinu času vůbec nebyly. Poslední díl bylo vyložené finále do očí bijících absurdit. Za mě obrovské zklamání, které vlastně vůbec nechápu, protože první série byla výborná. Škoda, přeškoda...

Rapl - Ryba smrdí od hlavy (2019) (epizoda)

Na jednu stranu epizoda, ve které byla solidní akce a slušné napětí. Na stranu druhou si scénáristé opět neodpustili nesmyslné kiksy. Oni totiž policisté běžně zabíjejí lidi pod vlivem alkoholu a nic se neděje. A to zmiňuji jen jeden jediný kiks...

Venom (2018)

Béčko. Ale poctivé, nadupané a hláškující béčko, které táhne vpřed hlavně vynikající Tom Hardy a jeho neskutečně sympatické slizké alter ego. Přesně tohle jsem od filmu čekal a přesně to jsem dostal. Za mě absolutní spokojenost.

Solo: Star Wars Story (2018)

Mohlo to být skvělé, ale je to jen dobré. Prostě příjemná oddechovka se solidní SW atmosférou, příjemnými hereckými výkony (Lando mohl být tedy o něco lepší...ehm), velmi kvalitní hudbou, ale poněkud plytkým a jednoduchým scénářem, který není špatný, ale ani nijak nepřekvapí. Mnoho věcí mohlo být dotaženějších. Ve výsledku něco mezi 70-75%. Film, který neurazí, ani neohromí. Nebýt skalní fanda SW, možná bych to viděl i hůř. Každopádně žádný průser, v pohodě. Darth Maul na konci potěšil.