Temný rytíř (2008)

Už ne komiks. Zůstala jen na minimum osekaná kostra komiksové předlohy a vzniklo drama antických rozměrů v čele s neskutečným Heathem Ledgerem, skvělým Christianem Balem, výtečným Aaronem Eckhartem a neuvěřitelným Christopherem Nolanem v roli hlavního loutkáře. 100%.

Joker (2019)

Naprosto perfektní film po všech stránkách. Joaquin Phoenix se svým výkonem nesmazatelně zapsal do historie kinematografie.

Král (2019)

Velmi atmosferický snímek, stavící především na komornosti a hereckém talentu hlavního představitele, který mladého Jindřicha V. ztvárnil opravdu velice kvalitním způsobem. Bitva u Azincourtu mohla být tedy dle mě o něco přehlednější a možná krvavější, ale na těchto věcech film nestavěl. Líbila se mi i inspirace Shakespearem. Ve výsledku velmi dobré dílo a důkaz, že kvalitní historické filmy se dají točit i "televizní" produkcí za menší peníz. 80%.

Góóól! II (2007)

Goal II. trpí klasickými problémy druhých dílů - všeho víc, všechno větší, opulentnější a zároveň předvídatelnější. Ale i tak se stále jedná o nadprůměr v rámci sportovních snímků a záběry ze hřiště jsou dokonalé.

Góóól! (2005)

Výborný snímek o splněném snu. Kvalitních filmů z fotbalového prostředí je opravdu málo a tento je jeden z vůbec nejlepších. Skvělé záběry z fotbalových zápasů jsou protkány radostnými i smutnými momenty ze života hlavního protagonisty a vše to souvisle šlape a dává smysl. Film, který si i po letech vždy rád pustím znovu.

King Kong (2005)

Dnes jsem tento snímek znovu shlédl po mnoha letech, v 1080p extended verzi. A mám snad ještě hlubší pocity, než jsem měl dříve. Roztomile okouzlující Naomi Watts, excentrický Jack Black, lehce toporný, ale snaživý Adrien Brody...a samozřejmě Kong. Ten nejlepší a nejdojemnější. Film samozřejmě není dokonalý. Některé pasáže jsou lehce překombinované a přepálené a místy je děj malinko utahaný. Akce je hodně a je povětšinou parádní, stejně jako všechny roztodivné potvůrky na Ostrově lebek a skvělé dojemné finále. Ale vše stojí především na hlubokém vztahu a interakci mezi Kongem a Naomi - a to bylo zvládnuté naprosto graciézně, dojemně a uvěřitelně. A také nám zdařile ukazuje krutost lidského druhu, který musí nutně vyhubit nebo si podmanit vše neznámé. Snímek, do kterého Peter Jackson dal všechnu svou lásku k tématu a filmařině obecně a proto jsem ochoten a schopen mu odpustit všechny větší či menší chyby a i po letech zůstávám na svém plném hodnocení. Díky, Petere.

Letec (2004)

Geniální a nedoceněný počin Martina Scorseseho. Perfektní kamera, hudba, scénář a hlavně herecké výkony. Jeden z mnoha DiCapriových Oscarových výkonů, i když ten Oscar až do Revenanta prostě nepřišel. Zkrátka perfektní dílko, na které se vždy znovu rád podívám.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Zábavné a milé. Na poměry Tarantina možná až příliš, ale mě to nevadilo. Zkrátka skvělá oddechovka s parádním feelingem neortodoxních šedesátek, úžasnými herci a povedeným akčním finále přesně v Quentinově stylu. Čistých 80%.

Ženy v běhu (2019)

V podstatě taková Česká rodinná variace na Love Actually. Pohádka plná romancí, splněných snů a velkých i malých klišé. Ale poctivě odvedená, plná dobrých herců a hereček, s příjemnou hudbou, ale hlavně není pitomá a plná infantilního humoru (i když i zde se tu a tam najde), což je u české produkce úspěch. Za mě dobré, líbilo se mi to.

Captain America: Občanská válka (2016)

Po třetím Iron Manovi nejsilnější MCU snímek v rámci osobního příběhu. Emoce, osobní msty, jednání postav, chemie mezi jednotlivými hráči - vše tu funguje, tak jak má. Výborné akční scény, i když je film na můj vkus trochu moc šedý. Kdyby nebyl příběh tak roztahaný a místy nepřešlapoval na místě, neváhal bych hodnotit do plných. Takto si ode mě snímek vysloužil "jen" nějakých 85%. Ale skvělých. Bratři Russoovi prostě ty temnější snímky v rámci univerza zvládají bravurně.