Úžasňákovi 2 (2018)

Výborná rodinná záležitost, která skvěle navazuje na veleúspěšnou jedničku. Příběh je sice mnohdy předvídatelný, ale vynahrazují to opět skvěle "zahrané" postavy, funkční emoce, zábava a hlavně hromady přehledné a nápaditě vymyšlené akce. Animaci asi netřeba zmiňovat, byla to opět světová špička, na jakou jsme od Pixaru zvyklý. Pochválil bych i výtečný český dabing, který i po čtrnácti letech zachoval stejné dabéry.

Rapl (2016) (seriál)

Už Bukowsky byl kvalitní dílo a rozhodně měl něco do sebe. Rapl ho ale předskočil ještě minimálně o dvě laťky. Temná depresivní kriminálka je jako na míru ušitá Hynku Čermákovi alias Kunešovi, který ve své roli naprosto exceluje. Ani ani další herci se nenechávají zahanbit a hrají své postavy s uvěřitelností a grácií, ať už jde o Pyška, Příkazského, Jeřábka či kohokoliv dalšího. K tomu se celý seriál odehrává v prostředí nádherných a tajemných Krušných hor a jelikož jsem rodilý seveřan a v Krušných horách žiji, nemohl jsem se ubránit naprosto úchvatnému pocitu při pohledu na mě tolik známé scenérie. Prostě jsem naprosto spokojený a nemohu se dočkat další série, která nás přesune na Ústecko, na což se jako jeho obyvatel nesmírně těším. Plný počet a zaslouženě, skvělá práce :)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Jsem šťastný, že jsem zase po dlouhé době viděl film, kterému mohu dát plných, čistých a zasloužených 5 hvězdiček. Spielberg to zase dokázal! SKVĚLÉ, SKVĚLÉ A JEŠTĚ JEDNOU SKVĚLÉ!

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Čekal jsem brutální akční béčko, u kterého budu moci vypnout mozek a jen si užívat jednu krvavou akci za druhou. Bohužel, minimálně první půle filmu se bere příliš vážně a akce je pomálu. Druhá půlka to vylepšuje, ale i tak jsem asi čekal trochu víc. Herecké výkony tak nějak, řekněme uspokojivé danému typu filmu. Humor někdy dobrý, někdy trapný až infantilní. Ve výsledku velmi průměrný biják, který ale vcelku dobře odsýpá a jako výplň pro nudné odpoledne před noční směnou splňuje svůj účel. 60%.

Ant-Man a Wasp (2018)

Po vážných Avengers skvělá oddechovka v podobě Ant-Mana a Wasp, kterou jsem sežral i s navijákem. Malinko bych vytknul jen linku s Ghost, která být ve filmu klidně nemusela a nechyběla by. Ale i tak jsem se skvěle bavil.

Pretty Woman (1990)

Kýčovitá romantická pohádka. Avšak vždycky jí "zblajznu i s navijákem", ať se na ní koukám pokolikáté chci. Julia Roberts tu byla neuvěřitelně roztomilá a okouzlující, stejně jako Richard Gere, ze kterého charisma přímo stříká, a to jsem heterosexuál. Vedle Lásky nebeské další klasika romantického žánru.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Je pravdou, že druhý Jurský svět nedosahuje takových kvalit, jako jeho první část. Na druhou stranu to ale rozhodně není žádný propadák a ten hate na něj upřímně příliš nechápu. Je to prostě jinak pojatý film, než jednička a to je dobře. Dvakrát stejně pojatá látka by byla o ničem a dvojka vnáší do série čerstvý vítr a navíc příslib klidně dalších několika dílů, námětů je dost. Odpustím si protentokrát nějaké hlubší rozpitvávání, jen bych rád podotknul, že alespoň v mých očích ve filmu výborně fungovaly emoční části. Záběr z odjíždějící lodi na bezradného sauropoda, který se zoufalým nářkem a pohledem na loď umírá při výbuchu sopky, wow. Za mě spokojenost a velice se těším, jakým směrem se bude ubírat další budoucnost série.

Avengers: Infinity War (2018)

Excelentní blockbuster od A až do Z. Od triků, přes herce, humor, emocionální věci, akce, po závěrečné epické (i když očekávané) vyvrcholení. Ano, ano, všichni víme, jak to v komiksech funguje a že tedy většina hrdinů ve skutečnosti nezemřela na věčnost, i tak to prostě bylo super. A k tomu nejlepšímu: Thanos...Asi nejepičtější komiksový záporák, který byl kdy ve filmu ztvárněn. Jeho příběh i důvody jeho jednání mají hlavu i patu a hlavně on sám si vlastně zabíjení neužívá, považuje ho za nutnost a je o své pravdě dokonale přesvědčen. Navíc má fungující emoce, a je nelineární a těžce badass. Jestli z něj tohle všechno nedělá dokonalého záporáka, tak potom už nevím. A návdavkem je také skvěle zahraný Brolinem, bez toho by se to samozřejmě neobešlo. Zkrátka a dobře, jsem naprosto spokojen a víc nažhavený na epické zakončení už asi být nemohu.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Úžasný, nadupaný, nesmírně inteligentní a elegantní blockbuster, vzdávající hold starým bondovkám, kde hrdina byl akčním polobohem s deštníkem, ukrývajícím nejedno udělátko. Skvělý Colin Firth mimochodem a výtečný soundtrack. Chybičky by se našli, ale absolutně na to nemám chuť, protože jsem si užil geniální akční retro jízdu se skvěle vybranými herci a strhující akcí. Vaughn to zase dokázal!

Pustina (2016) (seriál)

Famózní projekt, který mě okamžitě po prvním díle neskutečným způsobem vtáhnul do děje a kde jsem vždy napjatě očekával, co se bude odehrávat v dílu příštím, protože děj byl velice nepředvídatelný. Vynikající Jaroslav Dušek i Zuzana Stivínová, ale ani zbytek hereckého ansáblu se nenechal nijak zahanbit. Režie, hudba, střih, kamera, vše na špičkové, až světové úrovni. Hodně mi pomohla i znalost prostředí, jako severočech drtivou většinu lokalit, použitých v seriálu, na vlastní oči znám, a navíc pracuji na zmíněné šachtě, kam se soustředí většina záběrů. V tomhle souznění bych ale trochu vytkl, že seriál nám vykresluje sever Čech jako nějaký temný zapadákov, kde jsou jen důlní jámy, prach a syrová realita, což tak rozhodně není. Kdo tu žije, ví o tom své. Jinak ale naprosto jasné plné hodnocení. Skvělý počin :)