Moneyball (2011)

Mohl to být hodně silný příběh, ale zpracování nějak pokulhávalo. Akčnost vyjádřena typickým filmovým klišé "mluvím a jím" či případná obměna "mluvím a piju". Bradovi to v těch šusťákách slušelo, takže nezáleží, co máš na sobě, ale jestli v tom umíš chodit. A moc pěkná písnička "The Show" od Lenky :-)

Nevěsta přes internet (2001)

Docela plytké. Na začátku filmu jsem měla pocit, že to bude docela nudný slaďák. Děj nakonec vůbec nebyl nudný a vývoj událostí mile překvapil. Ale jinak nic nic nic. Nelze nic vyzdvihnout, nic zatratit, herecké výkony, kamera, hudba, ... naprosto průměrné.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Skvělá podívaná s efekty, dobře doladěná hudbou. Ale tím to opravdu končí. Kdyby si dal někdo aspoň desetinovou práci se scénářem jako s vizuálními efekty, filmu by to jen přidalo. V půlce filmu jsem si říkala, o čem že to vlastně je?? Jediná veselá chvíle filmu: "Proč mám mít mezi nohama něco, co má vlastní hlavu?"

Johnny English se vrací (2011)

Miluji humor Mr. Beana, miluji britský humor, miluji inteligentní humor a tohle byl opravdu "majstrštyk"! Reborn je ve všech směrech mnohem propracovanější než první část série. Naprosto geniální parodie na bondovky a tajné služby všeobecně. Nejvíce mě pobavily scény s helikoptérou a s jízdou na invalidním vozíku. Johnny English se vrátil v plné formě, vybaven tibetskou moudrostí. "Již nejsi nejmladší, ale s věkem přichází moudrost." Atkinson si vybral dobře i své herecké kolegy, kterým nechal dostatek prostoru, aby ukázali, co umí. Ve filmu se objevuje docela vtipně product placement, parodie či nikoliv?

Věc: Počátek (2011)

Neviděla jsem zatím žádnou předchozí "Věc", možná proto se mi film líbil. Silně mi připomínal Akta X navíc říznutá hororovými scénami. Už tam chyběl jen pobíhající Mulder. Příběh není zrovna nejsilnější stránkou filmu, má průměrné zpracování, ale dobře ho dolaďuje hudba a střih scén. "Věc" se vymkne kontrole a konec filmu si nechává otevřené pole pro další pokračování.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Svezla jsem se na vlnách podivna a upadla do hlubin. Něco tak příšerného jsem už dlouho neviděla. Dvě a půl hodiny potácejícího se a huhlajícího Deppa, některé dialogy psali snad dva lidé a každý seděl v jiné místnosti. Roztomilý byl Depp snad jen v jedničce. Teď jsem přemýšlela, zda je opravdu opilý nebo to fakt jenom hraje. Pozitivy jsou jen hudba a scenérie.

Partička (2011) (pořad) odpad!

Já improvizaci ráda, ale co je moc, to je moc! Viděla jsem několik dílů, snažila jsem se na tom najít něco vtipného, něco, proč bych se na to měla dívat. Bohužel má celá snaha vyšla naprosto naprázdno. Spíš než smát se mi chtělo brečet, jak hluboko je možno v umění zajít. Prostě tohle není a nebude můj šálek čaje. S úsměvem na rtech vzpomínám na Ruskou ruletu pánů K + L. Možná, kdyby tato show přišla na obrazovky před dvaceti lety, budu hodnotit jinak...

Goethe! (2010)

Jedno z nejvýznamnějších děl světové literatury, které ovlivnilo několik následujících generací - Utrpení mladého Werthera. (Reálie jsou zde ovšem mírně posunuty, Goethe psal své dílo ve Frankfurtu etc.) Film se snaží tohoto "fosila" přiblížit mladé generaci. Čekala jsem tedy mnohem větší nářez. Zpracování rozhodně nikoho neurazí. Divák se dozví, že hnutí "Sturm und Drang" je zkomolenina "Sturm und Trank", zasměje se několika gagům a z kina odchází uspokojen jak po intelektuální tak po kulturní stránce.

Králova řeč (2010)

Když odhlédnu od některých historických nepřesností, tak byl vytvořen velice kvalitní film. Asi jsem čekala po všeobecném rozruchu trochu více, ale to mohlo být dáno právě recenzemi a cenami, které film získal, a které si rozhodně zasloužil. Zejména bych vyzdvihla hudbu, ta mě okouzlila a dodala filmu potřebný rámec. Od začátku jsem fandila Colinovi a ten se své role krále zhostil se ctí, šarmem i vtipem. Jeho přátelství s logopedem Rushem poukázalo na základní životní hodnoty jako přátelství, odvaha a zodpovědnost. A to je mnohem silnější kalibr než osmatřicítka.

Sněženky a machři (1982)

Nezapomenutelné, sentimentální, umělecky velmi vydařené, kvalitní herci, dost dobré hlášky, i pro mladší generaci a hlavně ze života! A také: hodně sněhu a ještě více srandy!