Černý déšť (1989) odpad!

hroznější, než hrozný. pro mě osobně největší let-down ridley scotta. chápu, že v té době byla nevraživost vůči japonsku na svém vrcholu, ale tohle je vážně skoro stejný propadák jako rising sun s huhlajícím connerym. mohlo by se to odehrávat úplně kdekoliv- scénář je univerzální. a je to strašná nuda. vrchol trapnosti je finální přestřelka a závěrečné loučení. a douglas vypadá jako bezdomovec. hudební doprovod je taky peklo.

Hamburger Hill (1987)

zcela zásadní film s tématikou vietnamské války. v usa celkem kult.

Repo Man (1984)

někdo říká, že je to jen chaotická a nepochopitelná pulp fiction.. a není snad pulp fiction chaotická a nepochopitelná? jaký je tady rozdíl? B jako B, huh?

Interstate 60 (2002)

trochu Béééčko, ale plno nápadů to vytahují nahoru. dolů to sráží nudná "prostřední" část.

Všichni prezidentovi muži (1976)

pomalý jak prase (a to snesu i A. Kurosawu!), ale jinak celkem pohledný film. opravdu old-school a must-see konspirační film ( bez ufo a upírů). všichni v usa to hrozně zbožňujou, ale to oni všechny filmy, které jim řeknou, jak to tedy tehdá doopravdy bylo. Doporučuji.

LA Ink (2007) (pořad)

slabý odvar "cool" miami ink.. nezachrání to ani modely kat von d ani u-rampa u nich v salónu..

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Nuda, póza, předvídatelnost a umělotina do poslední chvíle. Damian Lewis suchý jak jen to jde, ale asi nejlepší, co tento serál nabízí. Hudba je opět ono univerzální orchestrální cosi, které má mít každý válečný "epos". Těším se na THE PACIFIC.